Peklo / Hlavní zprávy / Co může Pavel Zacha přinést do své čtvrté sezony?

Co může Pavel Zacha přinést do své čtvrté sezony?

Trénikový kemp začíná za pár týdnů a osud českého útočníka zatím není znám. Co ale způsobuje prodlužování jednání o jeho smlouvě? Co může nabídnout týmu ve své čtvrté sezoně?

Pojďme se ale nejprve podívat na jeho působení v lonském ročníku 2018/19.

Dalo by se řící, že Zachova sezona byla docela jízda. Poté, co v prvních deseti zápasech nebodoval, byl poslán do Binghamtonu do AHL, aby se našel a svým způsobem to měl být tak trochu motivační krok ze strany trenérů těsně před tím, než vypršelo jeho působení na listině waivers. Zahrál si čtyři zápasy za Binghamton, získal čtyři asistence a do NHL se vrátil po necelých dvou týdnech kvůli zranění Nica Hischiera.

Bohužel v únoru stálo Zachu více než měsíc jeho zranění, měl otřes mozku.

A navzdory tomu všemu byla sezona 2018/19 jeho nejproduktivnější, zejména v druhé polovině. Jeho 13 branek bylo nejvíce v kariéře a po návratu z otřesu v polovině března zaznamenal dva góly a šest asistencí v osmi utkáních. Po All-Star Game přestávce sesbíral 14 bodů za 6 gólů a 8 asistencí.

Pavel Zacha je stále chráněným volným hráčem, ale očekává se, že se na nové smlouvě s týme dohodne ještě před startem trénikového kempu.

A co tedy může český forvard nabídnout? Sice se neprosadil jako elitní střelec (i když se to od šestky draftu 2015 očekávalo), ale byl hodně vidět ve formacích s Travisem Zajacem a Blakem Colemanem. Jeho potenciál byl zejména viditelný ve hře v oslabení, a to by mohlo býti rozhodujícím elementem pro podpis nové smlouvy.

Po vítězství v loterii mohli Devils podruhé ve třech letech vybírat z prvního místa v draftu. Letos padla volba na amerického mladíka Jack Hughese. Tím se situace s centry poněkud znepříjemnila pro Zachu. V první lajně se počítá s Nicem Hischierem, ve druhé s nováčkem Hughesem, Travis Zajac stále může hrát centra ve třetí lajně a ve čtvrté lajně bude asi volno pro českého útočníka. Tam ale určitě nedostane tolik prostoru na ledě.

Nabízí se ještě varianta posunout Zachu na křídlo někam výše, například do druhé lajny, kde by mohl pomoci Hughesovi s vhazováním.

Příští týdny ukáží, co má s Pavlem Zachou v plánu Ray Shero a John Hynes.

Čtěte také

GAME 59