Peklo / Hlavní zprávy / 5 kandidátů na nového kapitána Ďáblů

5 kandidátů na nového kapitána Ďáblů

Kapitán Ďáblů Andy Greene je nejstarším hráčem mužstva a v horizontu několika let, popřípadě měsíců, nastane otázka, kdo bude naším novým kapitánem. Dlouholetá opora Ďáblů vydržela celou svou kariéru v NHL v Newarku. Poprvé se objevil na kluzištích nejlepší hokejové ligy světa v sezoně 2006/2007. Po šesti sezónách se ujal funkce asistenta kapitána, ve které zůstal další tři sezony. Od ročníku 2015/2016 obléká dres s kapitánským „C“ na hrudi. A jako správný kapitán byl ochoten převzít roli mentora pro nováčky i za úkor menšího času stráveném na ledě.

Greene oslaví v srpnu své 37 narozeniny. Zařadí se tak do společnosti Zdena Cháry (42 let), Niklase Kronwalla (38 let) a Rona Hainseyho (38 let), jediných obránců v NHL starších než náš kapitán. A z těchto tří zmiňovaných je pouze Chára schopen stále být klíčovým hráčem svého týmu.

V nadcházející sezoně vstoupí Greene do svého posledního ročníku v rámci jeho smlouvy, která mu zaručuje příjem pěti milionů dolarů za sezonu. Je zde velká pravděpodobnost, že bude chtít ukončit svou kariéru právě v dresu Ďáblů. I když podepíše za rok další smlouvu, je na čase začít přemýšlet, kdo by ho mohl nahradit. Kdo se stane 12. kapitánem New Jersey Devils. Společně jsme v naší redakci vybrali pět možných kandidátů.

Taylor Hall

Hall vstupuje do posledního roku svého kontraktu, kterou podepsal se svým bývalým zaměstnavatelem Edmontonem Oilers. Během posledních měsíců se objevilo mnoho spekulací ohledně Hallova působení v sezoně 2020/2021, ať už to bylo stěhování do svého rodiště – Calgary, posílení už tak silného útoku Tampy Bay nebo o spojení s Bostonem či San Jose. Naproti tomu Hall několikrát projevil spokojenost s jeho životem v Newarku.

V roce 2016 začala přestavba Ďáblů dostávat reálnějších obrysů, když byla uskutečněna výměna Taylora Halla za Adama Larssona. Jednička draftu 2010 odehrála 6 sezon v dresu Olejářů, přičemž poslední 4 ročníky v roli asistenta kapitána. Taylor Hall měl být dalším kapitánem Edmontonu, do týmu ale přišel Connor McDavid, který se stal ve své druhé sezoně kapitánem.

Hall odehrál za Ďábly 3 sezony, z nichž poslední 2 v roli asistenta kapitána Andyho Greena. Bezesporu se jedná o ikonu novodobé historie klubu a kapitánské „C“ by si zasloužil. Svým věkem by mohl být skvělým mentorem pro vycházející hvězdy New Jersey Devils – Hischiera, Hughese, Boqvista nebo Butchera. Nejprve je ale nutné udělat to nejdůležitější – podepsat novou dlouholetou smlouvu s New Jersey.

Travis Zajac

Druhý nejstarší hráč Ďáblů (34 let) strávil jako Andy Greene také celou svou kariéru v rudém dresu. Na svém kontě má 922 startů v základní části NHL a 57 startů v play-off. V letošní sezoně tedy s největší pravděpodobností dosáhne 1000 startů v Ďábelském dresu (nyní 979).

Zajac má smlouvu s Ďábly ještě na 2 roky, která mu zajišťuje roční příjem 5,75 milionů amerických dolarů. V Newarku působí od sezony 2006/2007 a po 7 sezonách se ujal role asistenta kapitána, která mu vydržela následujících 5 sezon. V posledním ročníku jej v této roli nahradil Taylor Hall a Kyle Palmiery. Bezesporu se jedná o hráče, který je důležitou součástí historie Ďáblů, je ale otázka, jak se bude situace vyvíjet, pokud Hall podepíše / nepodepíše smlouvu. Dále také, zda je vhodné zvolit nového kapitána, který je jen o pár let mladší než Andy Greene.

Nico Hischier

Může být jednadvacetiletý hráč kapitánem týmu NHL? Hischier vstupoval v minulé sezoně do svého druhého roku v NHL. V náročné zkoušce „druhé sezony“ obstál, když i přes fluktuaci spoluhráčů na křídlech, absenci Taylora Halla a celkovému neúspěchu týmu získal 47 bodů (17+30). I přes zranění, která decimovala celý tým, byl Hischier stále konkurenceschopný a pravidelně bodoval.

V posledních dvou ročnících posbíral 52 a 47 bodů. Letos by mohl bodů získat více. Po příchodech Guseva, Simmondse a Hughese odpadne tlak na první útočnou řadu. Soupeři již nebudou moci dva své elitní obránce posílat pouze na naši, doposud jedinou, elitní formaci Hall – Hischier – Palmieri. A kdo ví, třeba bude pro Hischiera tato sezona přelomová a řekne si o pozici kapitána, popřípadě asistenta kapitána. Otázka ale je, zda je trend mladých kapitánů tím správným směrem, kterým by se Ďáblové měli ubírat.

Damon Severson

Pětadvacetiletý obránce se v současné době stává jedním z nejrychlejších beků Ďáblů. Seversonovi bude příští rok, kdy končí smlouva Greenovi, 26 let, tedy věk, ve kterém v podstatě kariéra obránce v NHL začíná. Severson by se mohl také zařadit v roli kapitána k obráncům jako Greene, Stevens, Salvador nebo Niedermayer.

Aby mohl ale Severson přemýšlet o kapitánském „C“, musel by v letošní sezoně ukázat své kvality. Nebude to mít ale jednoduché v konkurenci Vatanena, Subbana, Butchera, či Ty Smithe.

Kyle Palmieri

Palmieri přišel do Newarku v roce 2015 z Anaheimu výměnou za 2. a 3. kolo draftu. Bezesporu se jednalo o další skvělý tak Shera. Elitní křídlo Ďáblů posbíralo v rudém dresu za poslední 4 sezony 204 bodů (57, 53, 44, 50). V minulém ročníku plnil funkci asistenta kapitána, jako tomu bude dělat i v novém ročníku. Proč by ale Palmieri mohl být novým kapitánem Ďáblů?

Jedná se o rodáka z New Jersey. Než vstoupil do Amerického národního hokejového programu, hrál za mládežnické celky New Jersey Devils. A nezapomeňme ani na jeho povahu. Již několikrát jsme se přesvědčili o tom, že Palmieri je jeden z hráčů, který umí svůj tým nahecovat k lepším výkonům.

A koho tipujete na nového kapitána Vy?

Čtěte také

Andreas Johnsson: Těším se na práci v organizaci Devils

Minulý den byl pro vedení Devils hodně nabitý. Generální manažer Ďáblů, Tom Fitzgerald, ukázal své kvality a přivedl do rýmu několik slibných posil. O obránci Murrayovi jsme již psali, máme i článek o příchozím veteránovi, Corey Crawfordovi. Nyní se podíváme na křídelníka Andrease Johnssona. Andreas Johnsson, design by: Fadrny Masks Urostlý blonďák odehrál v nejvyšší …