Peklo / Hlavní zprávy / Hughes se objeví v Prospects Challenge 2019

Hughes se objeví v Prospects Challenge 2019

Jack Hughes, jednička letošního draftu a nová akvizice Ďáblů, se představí na začátku příštího měsíce (6. – 9. září 2019) v Buffalu v rámci Prospects Challenge. Dostane tak šanci otestovat své schopnosti s dalšími mladíky, kteří také vyhlíží NHL. „Myslím, že jsem měl opravdu dobrou letní přípravu, cítil jsem se dobře na ledě a mentálně jsem připraven jít dál,“ doplňuje Hughes.

Připomeňme si statistiky osmnáctiletého talentu v loňské sezóně. V  Národním hokejovém programu (NTDP) posbíral ve 24 zápasech 48 bodů (12+36). V národním týmu do 18 let v 50 zápasech získal 112 bodů (34+78). Na mistroství světa do 18 let v 7 zápasech získal 20 bodů (9+11), mistroství světa do 20 let znamenalo pro Hughese ve 4 zápasech 4 body (0+4) a na Mistroství světa v Bratislavě získal v 7 zápasech 3 body za 3 asistence. Suma sumárum, během jednoho roku odehrál Hughes 92 zápasů a získal v nich 187 bodů (55+132).

Jednička draftu nastoupí proti nadějím Buffala Sabers, Bostonu Bruins a Pittsburghu Penguins. Proti některým hráčům už měl možnost poměřit své síly na Mistroství světa v Bratislavě nebo na některé reprezentační akci americké juniorky.

Jsou dvě oblasti, na které se chtěl Hughes zaměřit během letní přípravy. Tou první je jeho síla. Pro útočníka měřícího 178 cm s hmotností 77 kg bylo bezpodmínečně nutné zesílení, aby byl schopen zvládnout náročnou sezonu NHL. Během léta využil služeb Andyho O’Briena, ředitele pro sportovní vědy v Pittsburgu Penguins. Ten se stará o takové hvězdy jako je Sidney Crosby nebo Nathan MacKinnon. „Myslím, že jsem měl opravdu dobré léto. Cítím se sebejistě a dobře ohledně mého fyzického vývoje,“ doplňuje Hughes.

Tou druhou oblastí, na které Hughes musel přes léto zapracovat, je střelba. „Myslím, že v NHL je potřeba více střílet. Obránci jsou vynikající, mají dlouhé hole a umí výborně bruslit. Chci být užitečný na všech frontách, umět vystřelit z dálky nebo najít naslepo spoluhráče na druhé straně hřiště. Mezi těmito dvěma dovednostmi musím nalézt tenkou hranici,“ zakončuje Hughes.

Čtěte také

V noci nás čeká první derby, Hughes a Kakko se zatím nepotkají

Před dalším přípravným zápasem, který odehrají Devils proti rivalovi z Manhattanu, se stále častějí ozývá otázka, zda proti sobě nastoupí letošní klenoty draftu. Jaké budou soupisky obou týmů a zda se Jack Hughes a Kappo Kakko utkají proti sobě se dozvíte v našem preview. Sestava Devils na noční zápas v Madison Square Garden bude hodně …