Peklo / Hlavní zprávy / Hughes se objeví v Prospects Challenge 2019

Hughes se objeví v Prospects Challenge 2019

Jack Hughes, jednička letošního draftu a nová akvizice Ďáblů, se představí na začátku příštího měsíce (6. – 9. září 2019) v Buffalu v rámci Prospects Challenge. Dostane tak šanci otestovat své schopnosti s dalšími mladíky, kteří také vyhlíží NHL. „Myslím, že jsem měl opravdu dobrou letní přípravu, cítil jsem se dobře na ledě a mentálně jsem připraven jít dál,“ doplňuje Hughes.

Připomeňme si statistiky osmnáctiletého talentu v loňské sezóně. V  Národním hokejovém programu (NTDP) posbíral ve 24 zápasech 48 bodů (12+36). V národním týmu do 18 let v 50 zápasech získal 112 bodů (34+78). Na mistroství světa do 18 let v 7 zápasech získal 20 bodů (9+11), mistroství světa do 20 let znamenalo pro Hughese ve 4 zápasech 4 body (0+4) a na Mistroství světa v Bratislavě získal v 7 zápasech 3 body za 3 asistence. Suma sumárum, během jednoho roku odehrál Hughes 92 zápasů a získal v nich 187 bodů (55+132).

Jednička draftu nastoupí proti nadějím Buffala Sabers, Bostonu Bruins a Pittsburghu Penguins. Proti některým hráčům už měl možnost poměřit své síly na Mistroství světa v Bratislavě nebo na některé reprezentační akci americké juniorky.

Jsou dvě oblasti, na které se chtěl Hughes zaměřit během letní přípravy. Tou první je jeho síla. Pro útočníka měřícího 178 cm s hmotností 77 kg bylo bezpodmínečně nutné zesílení, aby byl schopen zvládnout náročnou sezonu NHL. Během léta využil služeb Andyho O’Briena, ředitele pro sportovní vědy v Pittsburgu Penguins. Ten se stará o takové hvězdy jako je Sidney Crosby nebo Nathan MacKinnon. „Myslím, že jsem měl opravdu dobré léto. Cítím se sebejistě a dobře ohledně mého fyzického vývoje,“ doplňuje Hughes.

Tou druhou oblastí, na které Hughes musel přes léto zapracovat, je střelba. „Myslím, že v NHL je potřeba více střílet. Obránci jsou vynikající, mají dlouhé hole a umí výborně bruslit. Chci být užitečný na všech frontách, umět vystřelit z dálky nebo najít naslepo spoluhráče na druhé straně hřiště. Mezi těmito dvěma dovednostmi musím nalézt tenkou hranici,“ zakončuje Hughes.

Čtěte také

Dallas přivítá Ďábly, povede se získat dva body?

New Jersey Devils jsou nyní na venkovním tripu, v posledním zápase podlehli Nashvillu 4:6. Dnes je na programu zápas v Texasu, ďáblové se představí na ledě Dallas Stars. Stars mají v posledních pěti zápase bilanci 2-2-1, dnes se od 2:30 SEČ pokusí proti Devils prodloužit sérii vítězných utkání na 3. Nejproduktivnějším hráčem Hvězd je Tyler …