Peklo / Hlavní zprávy / Jednička draftu Hughes: Na NHL jsem připravený!

Jednička draftu Hughes: Na NHL jsem připravený!

V roce 2017 vybrali Devils z prvního místa draftu talentovaného švýcarského centra Nico Hischiera, jenž se v úvodní sezoně předvedl skvěle. Odehrál všech dvaaosmdesát utkání, v nichž si připsal 52 kanadských bodů (20+32). 

Nyní se může šťastná ruka realizačního týmu Ďáblů znovu předvést. Z prvního místa totiž zabojuje o svůj post v sestavě rodák Orlanda – Jack Hughes – jednička letošního draftu! Jack srší sebevědomím a bez ostychu prohlašuje, že je na nejsledovanější soutěž světa připravený. 

“Myslím si, že není přesně cesta, jak zjistit, že jste pro NHL připravený. Osobně jsem měl skvělé léto, co se tréninku týče, jsem připravený fyzicky i psychiky,” řekla jednička draftu. 

Kromě účasti na Prospects Challenge, k němuž se dostaneme za malý okamžik, měl Hughes šanci bojovat po boku, a zároveň proti hráčům NHL již v červnu, kdy reprezentoval Ameriku na světovém šampionátu. “Na velkém kluzišti to bylo úplně jiné. Měli jsme tzv. back-to-back zápasy, poté den volna a následoval znovu zápas. To mi hodně pomohlo, abych se podíval na svou hru zblízka a mohl jsem si stanovit priority, na čem více zapracovat,” řekl o účasti na mezinárodní hokejové akci.

Před startem NHL zmínil Jack dvě oblasti, ve kterých by se rád osobně zlepšil. Jednou z nich je silová stránka hry, druhou poté větší počet střel. “Jak jsem již řekl, měl jsem skvělé léto. Cítím se dostatečně sebejistý, abych mohl do tréninkového kempu,” připustil. Jack ví, že pouze přihrávat nestačí. Pokud o vás soupeř tuto skutečnost ví, je velmi snadné vás ubránit. V minulé sezoně měl 260 střel na branku v 50 odehraných zápasech. “Myslím si, že v NHL bych měl střílet víc. Obránci jsou dobří, mají dlouhé hole a umí dobře bruslit. Musím se rychle zbavovat puků. Chci, aby ze mě byl jak hráč, který dokáže vystřelit od modré čáry, tak hráč, který dokáže najít zadní vrátka v bezvýchodné situaci před brankou.”

V rámci NHL je však ještě jeden hráč, který si je jist, že Jack Hughes bude mít snadný vstup do NHL – totiž obránce Vancouveru – Quinn Hughes, Jackův starší bratr.  “Je to chytrý kluk. Na všechno dokáže přijít sám. Chce to jen tvrdě makat, být chytrý, a takové ty klasické věci. Jednoduché,” odpověděl Quinn na otázku, zda svému bratru radí. 

O víkendu se představil Jack Hughes také na Prospects Challenge, kde vsítil v pátečním duelu svou první branku. “Bylo hezké dostat se na tabuli, ale měl jsem dalších pět, šest šancí, a ještě jsem si měl navíc jednu, dvě dokázat vytvořit,” řekl sebekriticky Hughes. “Se svojí hrou jsem byl spokojený. Byl to první zápas sezony, takže to byl onen stavební kámen. Jsem rád, že jsem se zase dostal do zápasového tempa.”

Hughes odehrál duel v lajně mezi Jesperem Boqvistem a Nathanem Bastianem. První jmenovaný se s novináři podělil i o pár okamžiků v kabině, ve které měla jednička draftu svým spoluhráčům co říci. “V šatně nám říkal, jak si máme počínat s pukem, a že nemáme zbytečně stát v rozích,” řekl Boqvist. 

Směrem k nadcházející sezoně si Jack Hughes dává své osobní cíle, nechává si je ale spíš pro svou osobní psychickou pohodu. “Samozřejmě, že o tom ve své hlavě přemýšlím. Nechci ale házet kolem čísly, tohle je NHL. Nedělal jsem to dříve, nebudu to dělat ani nyní. Chci zkrátka být hráčem, který bude mít pozitivní dopad na tým. Myslím si, že to samé ode mě očekává New Jersey.” 

Čtěte také

Corey Crawford je Ďábel. Co Devils získali?

Pětatřicetiletý americký golman podepsal s Ďábly smlouvu na 2 roky v celkové výši 7,8 milionů amerických dolarů. Byl pravděpodobně tím nejlepším golmanem, kteří se na trhu s volný hráči (UFA) objevili. Pochytal více střel, než byl jeho očekávaný výkon a navíc se pod tuto hranici dostal za posledních šest let pouze jednou. Dvojnásobný vítěz Stanley …