Peklo / FAQ / Potvrdí Pavel Zacha svůj potenciál v nové sezoně?

Potvrdí Pavel Zacha svůj potenciál v nové sezoně?

Nejednalo se o snadný rok pro Pavla Zachu. Dvaadvacetiletý útočník Ďáblů si prošel zraněním a přesunem na farmu v Binghamtonu. „Musí být silnější na puku. Musí být konkurenceschopnější. Jedná se o velkého a silného kluka, který umí dobře bruslit,” prohlásil v minulé sezóně o Zachovi hlavní trenér Ďáblů John Hynes.

V úterý 10. září podepsal Zacha novou tříletou smlouvu s New Jersey, které ho draftovalo v roce 2015. Stalo se tak dva dny před začátkem kempu. „Je příjemné být zase tady mezi všemi kluky. Nyní se mohu soustředit na hokej a připravit se na novou sezonu. Jsem opravdu rád, že vyjednávání o nové smlouvě skončilo a jsem zde,” neskrývá nadšení Zacha.

V loňské sezoně vyrovnal své bodové maximum v NHL, když získal 25 bodů za 13 branek a 12 asistencí. Po návratu ze zranění zaznamenal v minulém ročníku v 7 zápasech 6 bodů (1+5). Tříletá dohoda dává Zachovi možnost ukázat Ďáblům, že se jako hráč může dále zlepšovat. „Myslím, že jsem se každý rok, co jsem v New Jersey, zlepšil. Tříletá dohoda je dobrá pro obě strany. Každý rok se mohu zlepšit a je jen na mě, abych se ukázal a byl lepším hráčem.”

Nyní je čas se zaměřit na svůj úspěch na konci minulého ročníku a přenést své osobní výkony ze závěru minulého ročníku do nové sezony. „Strávil jsem v létě spoustu času sledováním videí své hry a zaměřil jsem se na chyby v minulých sezonách, kterých se dokáži vyvarovat. Přemýšlel jsem o věcech, které musím udělat, abych měl opravdu dobrý start v novém ročníku, což byl pro mě minulý rok problém,” zakončuje Zacha.

Čtěte také

Volby, volby a zase volby

Jelikož se termín voleb nových talentů do NHL nezadržitelné blíží, přinášíme pohled na potenciální kandidáty, kteří by mohli být vybráni z devíti voleb, které Devils mají v Draftu NHL 2020. Volba č.7 Ďáblové zde budou mít spoustu možností. Dají se vybrat útočná křídla, která pak mohou doplnit místa v lajnách s Jackem Hughesem (jednička Draftu …