Peklo / Hlavní zprávy / Potvrdí Schneider vzestup svých výkonů ze závěru loňské sezony?

Potvrdí Schneider vzestup svých výkonů ze závěru loňské sezony?

Mezi nejdůležitější muže, kteří ovliví nadcházející sezonu Devils, patří bezesportu brankář Cory Schneider. Podívejme se, jak se vyvíjela situace v našem brankovišti v sezoně 2018/2019 a co přinese nadcházející ročník.

Jaká jsou očekávání od naší brankářské jedničky? Corymu Schneiderovi je mometálně 33 let (nar. 18. března 1986). V minulém ročníku zaznamenal ve 23 zápasech bilanci 6 výher, 13 proher a 4 proher v prodloužení. V průměru inkasoval 3,02 gólů na zápas. Jeho procentuální úspěšnost zákroků přesáhla lehce 90 %, přesně 90,3 %.

Coryho poslední sezonu lze rozdělit na dvě poloviny. V první části si prošel nejhorším období své profesionální kariéry. Po vyléčení zranění měl v devíti zápasech Devils bilanci 0-5-1 a hrozivých 4,66 inkasovaných branek na zápas. Procentuální úspěšnost zákroků klesla na 86,2 %. V devátém zápase Devils od návratu Schneidera po zranění inkasoval v první třetině 3 branky (3. prosince 2018) a opět se zranil. Mimo hru byl až do února 2019.

Když se v únoru znovu vrátil, vypadal už jako brakář, kterého Devils potřebují. První tři zápasy prohrál, ale 15. února 2019 pomohl k vítězství Devils proti Minnesotě. Jednalo se o první výhru Schneidera po 418 dnech. V druhé polovině sezony měl Schneider v 17 zápasech bilanci 6-8-3, ale hlavně stoupla jeho úspěšnost zákroků na 92,1 %, přičemž inkasoval v průměru 2,46 branky na zápas. A nezapomínejme na zdravotí potíže celého týmu, které znamenaly výrazné oslabení definzivy.

Cory Schneider se nedávno zúčastnil MB30 Invitational Golf Tournament.

Co přináší Schneider týmu Devils?

Zatímco Mackenzie Blackwood využívá své velké atletické postavy, Schneiderova hra představuje skupinu úplně odlišných dovedností. Spoléhá se zejména na schopnost dobře číst hru. I když byla na konci sezony sestava Devils zdecimovaná, Schneider vypadal jako ten tichý a sebevědomý brankář z minulých sezon.

Očekávání v sezoně 2019/2020

Devils mají v současné době dva brankáře, na kterých bude stát úspěch či neúspěch nadcházející sezony. Schneider by mohl přinést jako veterán do brankoviště zkušenosti a zopakovat své výkony ze závěru loňské sezony. Je však nepravděpodobné, že by se přiblížil 60 zápasům v sezoně. Bitva o brankoviště začne už v kempu. Pokud se jeden z gólmanů neukáže ve výrazně lepším světle, můžeme se těšit na souboj o post brankářské jedničky.

Nezapomínejme ani na přelomový rok pro Blackwooda, který vstupuje do svého posledního roku nováčkovského kontraktu. Bude si tak chtít co nejvíce vylepšit pozici ve vyjednávání o nové smlouvě. Naproti tomu Schneider je pod tlakem, který je způsoben jeho ještě tříletou smlouvou na 6 milionů dolarů. Pokud by se Corymu tato sezona nepovedla, Devils by se těžko zbavovali jeho smlouvy. Mohlo by přijít na řadu i vykoupení ze smlouvy.

Teorií, co by se mohlo stát po sezoně 2019/2020, je spousta. Nám nezbývá než věřit v duo Blackwood – Schneider, které má potenciál vytvořit brankářskou jistotu v posíleném týmu Devils.

Čtěte také

Volby, volby a zase volby

Jelikož se termín voleb nových talentů do NHL nezadržitelné blíží, přinášíme pohled na potenciální kandidáty, kteří by mohli být vybráni z devíti voleb, které Devils mají v Draftu NHL 2020. Volba č.7 Ďáblové zde budou mít spoustu možností. Dají se vybrat útočná křídla, která pak mohou doplnit místa v lajnách s Jackem Hughesem (jednička Draftu …