Peklo / Hlavní zprávy / Co zapříčinilo pomalý start nové sezony?

Co zapříčinilo pomalý start nové sezony?

Odborná veřejnost a zejména fanoušci Ďáblů se ptají po odehraných dvou zápasech na to stejné: „Co se děje?“

Pojďme se podívat na 3 nejpravděpodobnější důvody pomalého startu nové sezony.

Speciální formace zatím stagnují

Formace nasazované do přesilových her dostaly během dvou utkání již několik šancí, ale bilance je zatím 0 gólů (odehrány 4 přesilové hry). Devils jsou tak zatím v nepopulární skupině sedmi týmů bez vstřeleného gólu v přesilovkách.

Možná větším problémem můžou být formace na oslabení. Ďáblové sice obdrželi v oslabení 3 branky (všechny od Sabres), ale dělat závěry ze dvou zápasů je zatím poněkud předčasné.

Mackenzie Blackwood

Na talentovaného nováčka se po výkonech v minulé sezoně ukazovalo jako na novou tvář brankoviště Devils. Ovšem po dvou představeních v síti jsou čísla velmi znepokojivá. Na Blackwooda šlo 45 střel a úspěšnost se zastavila na 80% s 6,28 obdrženými brankami na zápas (proti Sabres jich bylo 7).

jelikože je brankoviště asi nesledovanějším místem při startu sezony, kanadský maldíky by se měl velmi rychle oklepat.

Obranný pár Müller/Severson obdržel 6 branek

Celkem nelogický tah ze strany kouče Johna Hynese, který dal k sobě dva nevyrovnané obránce. Müller pravidelně nastupoval ve třetí formaci a tam si našel vhodné místo. Severson v loňské sezoně sliboval rostoucího beka a pravidelně hrával v první formaci. Proč nyní hrají spolu?

Ďáblové dnes mimo jiné na tréninku výrazně zamíchali složením jednotlivých útoků. Utkání s Flyers je na programu v noci ze středy na čtvrtek. Získají Ďáblové první dva body letošní sezony? 😈

Útočníci: Hall – Hischier – Gusev, Bratt – Zajac – Palmieri, Coleman – Hughes – Simmonds, Wood – Rooney – Hayden

Obrana: Vatanen – Subban, Greene – Severson, Butcher – Carrick

Golmani: Schneider, Blackwood

Rotující hráči (náhradníci): Boqvist, Zacha, Müller

Veříme, že další zápasy přinesou více branek a celkově týmovější hru a že uvidíme Devils vyhrávat. Přece jenom by všichni fanoušci rádi viděli opět Ďábly v play off.

Čtěte také

Devils 2-5 Penguins