Peklo / Preview / Do Bostonu pro první výhru?

Do Bostonu pro první výhru?

Již pátý zápas je na programu nového ročníku NHL a Ďáblové stále čekají na první “zářez” v podobně výhry. Dnes v noci na ledě Bosto Bruins se o to rozhodně pokusí.

S Medvědy je to vždy vyhrocené utkání, jelikož útočník Bruins Brad Marchand není zrovna oblíbeným hráčem v celé NHL. V současné době je to ovšem nejproduktivnější hráč Bostonu s pěti body (3+2) ve čtyřech odehraných zápasech.

Historie

V minulosti jsou tým Devils a Bruins celkem častými soupeři od roku 1982 (kdy Devils vstoupili do NHL) odehráli navzájem 158 utkání. Bilance z těchoto zápasů je 52-79-19-8, tedy Bruins mají lepší bilanci vítězných zápasů. Devils inkasovali v těchto zápasech celkem 524 gólů, což ukazuje na 3.32 inkasovyných gólů na zápas a 417 branek soupeři nasázeli.

Zajímavosti z klubu Devils

  • Andy Greene se v poslední zápase zranil a nebude k dispozici
  • obránce Matt Tennyson byl povolán z farmy
  • do branky se postaví Cory Schneider (89.1% úspěšnost)

Předpokládané sestavy:

Devils: Schneider (Blackwood) – Severson, Subban, Butcher, Vatanen, Müller, Carrick – Hall, Hischier, Palmieri – Wood, Zajac, Coleman – Zacha, Hughes, Simmonds – Gusev, Rooney, Bratt.

Bruins: Halák (Rask) – Chára, McAvoy, Krug, Carlo, Grzelcyk, Clifton – Marchand, Bergeron, Pastrňák – DeBrusk, Krejčí, Kuhlman – Heinen, Coyle, Backes – Nordström, Kuraly, Wagner. 

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …