Peklo / Preview / Bude sedmička šťastná a přinese Ďáblům první výhru?

Bude sedmička šťastná a přinese Ďáblům první výhru?

Už jde opravdu do tuhého. Devils jsou jednoznačně nejhorším týmem letošního ročníku, na kontě nemají ani jednu výhru a chvost tabulky se nyní stal jejich domovem. Doufejme, že dnešní rivalitní utkání proti New York Rangers bude to zlomové a Ďáblové se ze dna tabulky odlepí.

Pro všechny, co mají na starosti fungování organizace Devils, musí být tato situace přinejmenším frustrující. Trenér John Hynes dokonce povolal z Binghamtonu (farmy Devils) Toma Fitzgeralda, aby mu pomohl jako asistent při trénování.

Dalším bodem zájmu je zatím bez bodové konto pro jedničku letošního Draftu, Jacka Hughese. Na soupeřově straně, dvojka Kappo Kakko, již svůj “zářez” udělal a samozřejmě fanoušci čekají na to, až Hughes začne sbírat body.

Rangers mají za sebou zatím jen 3 utkání v novém ročníku, sezona se jim rozjíždí pozvolněji. Dvakrát zvítězili a jednou prohráli s Edmontonem.

Historie

Rivalitní utkání, tzv. derby, jsou pro týmy Devils a Rangers jakousi tradicí v dlouhé NHL sezoně. Běžně jsou v sezoně odehrány 3-4 vzájemné zápasy. Letos budou jen tři. V minulosti jsou Rangers společně s Islanders a Flyers nejčastějšími soupeři v počtu 247 utkání. Bilance 102-108-27-10 s pohledu Ďáblů nahrává Rangers, ale je velmi vyrovnaná.

Novinky z kabiny Devils:

  • Do zápasu nenastoupí kapitán Andy Greene ani Nico Hischier
  • branku Devils by měl hájit Mackenzie Blackwood
  • Jesper Boqvist má dnes volno, v sestavě jej nahradil Hayden
  • Kevin Rooney dnes nastoupí k 50 zápasu v dresu Devils
  • P. K. Subban by v případě vstřelní dvou gólů mohl dosáhnout 100 brankové mety
  • Kyle Palmieri je blízko 300 bodů, chybí mu 4

Předpokládané sestavy:

Devils: Blackwood (Schneider) – Severson, Subban, Butcher, Vatanen, Müller, Tennyson – Hall, Hughes, Palmieri – Coleman, Zajac, Simmonds – Gusev, Zacha, Bratt – Wood, Rooney, Hayden
Náhradníci: Carrick, Boqvist

Rangers: Georgijev (Lundqvist) – Hájek, Trouba, Skjei, Fox, Staal, DeAngelo – Panarin, Zibanejad, Bučněvič – Kreider, Strome, Kakko – Lemieux, Howden, Fast – McKegg, Andersson, Smith.

Čtěte také

Seznamte se: Ryan Murray

Příchod obránce Ryana Murraye byl prvním krokem, který provedl generální manažer Tom Fitzgerald, když se Draft roku 2020 chýlil ke konci a liga směřovala k volnému jednání. V noci před otevřením trhu s volnými hráči přijal Fitzgerald telefonát od generálního manažera Columbusu Jarmo Kekalainena, který pro něj měl nabídku. Tou nabídkou byl Ryan Murray, hráč, …