Peklo / Hlavní zprávy / Nico Hischier Ďáblem na dalších sedm let

Nico Hischier Ďáblem na dalších sedm let

Páteční večer minulého týdne okořenila pro všechny fanoušky týmu z Newarku velmi dobrá zpráva. Švýcarský útočník Nico Hischier se domluvil s vedením na podmínkách a podepsal kontrakt na dalších sedm let.

Mladíkova cesta

Pojdmě se nejprve podívat na Hischierovu stopu. V roce 2017 se mladý Švýcar stal jedničkou draftu, když si ho jako dalšího evropského hráče vybral do týmu manažer Ray Shero. O Hischierovi se tehdy hodně mluvilo a z tandemu nejžhavějších nováčků Nico Hischier / Nolan Patrick se nakonec vedení týmu rozhodlo pro švýcarský talent.

Hischier byl draftován z týmu Halifax Mooseheads, hrající WHL a kde sesbíral v sezoně 2016-17 celkem 86 bodů (38+48). V NHL se mu také daří, od sezony 2017-18 do dnešního dne se mu podařilo zkompletovat celkem 101 bodů (37+64) v 157 zápasech.

Co mu nová smlouva přinese?

V pátek večer SEČ přišla z Newarku informace, že Nico Hischier je ve vyjednávání o novém kontraktu a že je blízko podpisu. Počkali jsme tedy na oficiální potvrzení a nová smlouva je na světě. Ta přinese švýcarskému útočníkovi bezmála 51 miliónů dolarů a jistotu práce má až do roku 2027.

Jeho smlouva bude rozdělena dle platů následovně rok po roku od sezony 2020-21: 4M, 7.25M, 4.5M, 7.75M, 7.75M, 8M a 8.5M dolarů.

V pátý rok smlouvy mu navíc začne platit klauzule o nevyměnitelnosti do 10 vybraných týmů.

Čtěte také

Kdo bude další generální manažer Devils?

V minulém týdnu se organizace Devils rozhodla ukončit pracovní poměr s Rayem Sherem, který ve funkci generálního manažera pobýval posledních 5 let. Na přechodnou dobu jej bude zastupovat Tom Fitzgerald, ale nový GM se dle informací jeho z majitelů Devils Joshe Harrise rozhodně bude hledat. Kdo se nabízí? Nabízí se několik jmen, která nyní figurují …