Peklo / Preview / Tryskáči poraženi, na řadě jsou Plameny

Tryskáči poraženi, na řadě jsou Plameny

První ze dvou zápasů proti Calgary Flames se chystá na dnešní noc, Devils vyjedou na led bojovat o dva body od 3:00 SEČ.

V loňské sezoně se Ďáblům nepodařilo vyhrát ani jeden ze dvou zápasů, Mackenzie Blackwood inkasoval celkem 11 gólů. Nejproduktivnějším hráčem Devils proti plamenům je Blake Coleman (1+1), po jedné brance dali  Kyle PalmieriKevin Rooney and Travis Zajac.

Za Flames válel Johny Gaudreau, který v posledních dvou zápasech nasázel 8 bodů (5+3). David Rittich, český gólman ve službách Calgary, vyhrál obě utkání, inkasoval pět branek a zaznamenal průměrně 2,50 gólů na zápas.

Flames odehráli měli v říjnu celkem napilno, odehráli 15 utkání (Devils pouze 10) a v posledních šesti si drží bilanci 2-3-1. S dvaceti body tak okupují osmou pozici západní konference.

Nejproduktivnějším “Plamenem” je Matthew Tkachuk, který v má na svém kontě 18 bodů v 18 odehraných zápasech. Johnny Gaudreau, rodák z New Jersey, má proti Devils celkem 18 bodů v deseti zápasech. Taylor Hall, rodák z Calgary, zaznamenal 28 bodů ve 29 zápasech proti Flames.

Předpokládané sestavy

Devils: Schneider (Blackwood) – Severson, Subban, Greene, Vatanen, Butcher, Tennyson – Hall, Hischier, Palmieri – Zacha, Hughes, Gusev – Boqvist, Zajac, Coleman – Wood, Rooney, Simmonds.

Flames: Rittich (Talbot) – Giordano, Brodie, Hanifin, Hamonic, Kylington, Andersson – Gaudreau, Monahan, Lindholm – Mangiapane, Backlund, Tkachuk – S. Bennett, Ryan, Quine – Rieder, Jankowski, Frolík. 

Čtěte také

Velký přehled Draftu. Koho Devils ulovili?

Máme za sebou nestandardní Draft, kvůli šíření viru COVID-19 bylo potřeba přijmou opatření a volby se konaly telegraficky. A jak to dopadlo? Kdo bude v příští sezoně na nováčkovském kempu? New Jersey mělo celkem 9 voleb, z toho 3 v prvním kole. Na ty nejlepší v seznamu so zálusk děla nemohlo, první volba byla až …