Peklo / Preview / Kinkaid na scéně, Devils zavítají do Montrealu

Kinkaid na scéně, Devils zavítají do Montrealu

Hráči Devils si ani moc neodpočinou a už se musí po cenné výhře nad Penguins soustředit na další důležitý zápas. Od 1:00 SEČ se borci z Newarku představí na ledě , kde sídlí Montreal Canadiens.

Ďáblové to budou mít poněkud složitější, Canadiens ve včerejším zápase dominovali na ledě Washingtonu, kde zvítězili 5:2. Velkou zásluhu na tom měl slovenský rodák Tomáš Tatar, který si připsal 4 body (1+3) a který je zároveň nejproduktivnějším hráčem domácího celku.

Na záda mu dýchá Brendan Gallagher s 15 body (8+7) a Pierre Danault, který v posledních 5 zápasech udržel svou statistiku na 7 plusových bodech.

Co se týče hry v oslabení, tak Montreal má průměr 72,4%, což jej řadí až na 28. pozici v celé NHL (Devils mají 75,4% – 24. místo). U přesilových her je to 20,3%, což znamená střed pole, tedy 15. místo (Devils 12,5% – 28. místo).

Branku Canadiens hájí veterán Carey Price a bývalý Ďábel Keith Kinkaid. Ten by dle informací měl nastoupit právě do zápasu proti Devils. Byl by to tak první start od odchodu z Newarku.

Předpokládané sestavy

Devils: Blackwood (Schneider) – Butcher, Subban, Greene, Severson, Müller, Tennyson – Hall, Hughes, Palmieri – Boqvist, Hischier, Bratt – Coleman, Zajac, Gusev – Wood, Zacha, Simmonds.

Canadiens: Kinkaid (Price) – Weber, Chiarot, Petry, Mete, Fleury, Kulak – Gallagher, Danault, Drouin – Armia, Domi, Byron – Lehkonen, Suzuki, Tatar – Weal, Thompson, Cousins.

Čtěte také

Corey Crawford je Ďábel. Co Devils získali?

Pětatřicetiletý americký golman podepsal s Ďábly smlouvu na 2 roky v celkové výši 7,8 milionů amerických dolarů. Byl pravděpodobně tím nejlepším golmanem, kteří se na trhu s volný hráči (UFA) objevili. Pochytal více střel, než byl jeho očekávaný výkon a navíc se pod tuto hranici dostal za posledních šest let pouze jednou. Dvojnásobný vítěz Stanley …