Peklo / Preview / Wild se pokusí dobít “Skálu”

Wild se pokusí dobít “Skálu”

Možná to někdo z fanoušků neví, ale domácímu stánku Prudential Center se přezdívá “The Rock – Skála.” Tu se pokusí dobít tým Centrální divize, Minnesota Wild. Utkání, které začíná od 1:00 SEČ je prvním ze dvou setkání těchto týmu v letošním ročníku NHL, druhé se hraje až koncem března 2020.

Wild, stejně jako Ďáblové nemají vůbec dobrý start do sezony. Na svém kontě mají 22 bodů a bilanci 9-11-4. V posledních dvou zápasech podlehli v prodloužení 4:5 Bostonu a 2:3 Rangers, taktéž v nastaveném čase.

Tabulku produktivity drží při životě veteráni Eric Staal (7+10), Jason Zucker (8+8), Ryan Sutter (2+12) a bývalý ďábel Zach Parise (8+3). Parise je společně se Zuckerem nejlepší střelec.

Obranná hra v prodloužení je na 82,6%, což řadí Minnesotu na 14.místo (Devils 77,3% – 22.místo). Hra v početní výhodě je pak na 18,8%, což je 18.místo (Devils 13,8% – 25.místo).

Branku Wild hájí kanadský matador Devan Dubnyk (89,3% úspěšnosti – 3,51 branky na zápas) a Američan Alex Stalock (90,8% – 2,88 branky na zápas). Dubnyk je momentálně zraněný, proti Devils tak nastoupí ke svému debutu finský talent Kaapo Kähkönen, celkově 109. volba v draftu 2014.

Předpokládané sestavy:

Devils: Domingue (Blackwood) – Greene, Severson, Vatanen, Subban, Butcher, Tennyson – Hall, Hischier, Palmieri – Boqvist, Hughes, Simmonds –    Seney, Zajac, Gusev – Wood, Coleman, Bratt.

Wild: Kähkönen (Stalock) – Spurgeon, Suter, Dumba, Brodin, Hunt, Soucy – Zuccarello, Staal, Zucker – Fiala, Koivu, Parise – Kunin, Eriksson Ek, Greenway – Hartman, Rask, Donato.

Volby, volby a zase volby

Jelikož se termín voleb nových talentů do NHL nezadržitelné blíží, přinášíme pohled na potenciální kandidáty, kteří by mohli být vybráni z devíti voleb, které Devils mají v Draftu NHL 2020. Volba č.7 Ďáblové zde budou mít spoustu možností. Dají se vybrat útočná křídla, která pak mohou doplnit místa v lajnách s Jackem Hughesem (jednička Draftu …