Peklo / Hlavní zprávy / Alain Nasreddine pravděpodobně nedokáže opravit všechny chyby v týmu

Alain Nasreddine pravděpodobně nedokáže opravit všechny chyby v týmu

Generální manažer Devils Ray Shero po prohře 1:7 proti Sabres odvolal Johna Hynese z postu hlavního trenéra a jeho místo převzal dočasně asistent Alain Nasreddine. Pro Ďábly to znamená změnu, ale rozhodně ne vyřešení všech problémů, které je nyní trápí.

New Jersey Devils měli před sezonou silné léto ve smyslu nabírání posil. V červnu získali díky první volbě v draftu Jack Hughese, přišel Wayne Simmonds a obránce P. K. Subban. Od Subbana se očekávalo mnoho, už jen proto, že jeho smlouva je na další tři roky v hodnotě 27 milionů dolarů. Ovšem zatím jeho výkony přináší spíše trápení, hodně jeho chyb skončilo gólem do branky Devils.

Po odchodu golmana Keitha Kinkaida se vkládaly naděje do uzdraveného Coryho Schneidera, který podstoupil v létě operaci a od nováčka Mackenzie Blackwooda. Ten se ovšem zatím hledá, jeho výkony nejsou nijak stabilní. Reakcí na výkony veterána Coryho Schneidera bylo poslání jej na listinu waivers, kterou prošel a zamířil tak na farmu, do týmu Binghamton Devils. Tam zatím odehrál 3 zápasy a v nich průměrně obdržel 5 branek s úspěšností 83,3%. Jeho místo v prvním týmu nahradil Blackwood a jako záloha je nyní k dispozici Louis Domingue, příchozí Tampy Bay. Domingue svoje první dva zápasy zazářil, ovšem po pěti odehraných zápasech jeho statistiky ukazují 4,19 branky na zápas a 85,8% úspěšnosti.

Jaké je řešení?

Bývalý obránce Ďáblů, trojnásobný vítěz Stanley Cupu, Scott Stevens, minulý týden v televizním pořadu NHL Network uvedl, že by se měli Devils zaměřit na rychlejší rozehrávky a neměli by puk držet tak dlouho jedním hráčem. Z těchto chyb právě vznikají proti útoky a šance soupeře, ze kterých padají branky.

Budoucnost?

S přechodem na nový systém hry nebo s příchodem nového trenéra vždy přichází tzv. porodní bolesti. Hráči si zvykají na nový styl hry a nový trenér se učí s hráči komunikovat a naslouchat. Pokud si hráči osvojí to, že budou puk rozehrávat rychleji a nebudou jej zbytečně dlouho držet ve svém obranné pásmu, rozhodně to pomůže ochránit golmany, aby nebyli tolik bombardováni soupeřem.

Ďáblům by dále určitě pomohlo, aby na střídačce objevil trenér typu Scott Stevens nebo Patrik Eliáš, kteří by pomohli mladým hráčům k motivaci.

Foto: GettyImages, NHL.com

Čtěte také

Andreas Johnsson: Těším se na práci v organizaci Devils

Minulý den byl pro vedení Devils hodně nabitý. Generální manažer Ďáblů, Tom Fitzgerald, ukázal své kvality a přivedl do rýmu několik slibných posil. O obránci Murrayovi jsme již psali, máme i článek o příchozím veteránovi, Corey Crawfordovi. Nyní se podíváme na křídelníka Andrease Johnssona. Andreas Johnsson, design by: Fadrny Masks Urostlý blonďák odehrál v nejvyšší …