Peklo / Preview / Udrží Devils krok s Lavinami z Colorada?

Udrží Devils krok s Lavinami z Colorada?

Venkovní trip pokračuje a dnes v noci se od 3:00 SEČ představí Devils na ledě Colorada Avalanche.

Letos se oba tým potkají celkem dvakrát, stejně tak jak v loňském ročníku. To obě střetnutí vyhrálo Colorado 3:0 a 5:3.

Avalanche se momentálně drží na druhém místě Centrální divize s 43 body (Devils 23) a v posledních pěti zápasech si drží velmi dobrou bilanci 4-0-1 (Ďáblové 0-5-0).

Nejproduktivnějším hráče Colorada je jednička draftu, 2013 Nathan MacKinnon (19+29) a čtyřka draftu 2017, Cale Makar (8+20). Makar je ale zraněný a proti Devils nenastoupí.

Phillip Grubauer a český zástupce Pavel Francouz hájí branku Avalanche. Grubauer odehrál 18 zápasů s bilancí 10-5-2, 2,74 brankami na zápas a 91,4% úspěšností. Francouz má o něco lepší statistiky, nastoupil k 13 zápasům, ve kterých obdržel průměrně 2,37 branky a připsal 92,7% úspěšnost.

Novinky z kabiny Devils

  • Do branky by měl nastoupit Louis Domingue
  • Nico Hischier je po nemoci zpět v sestavě
  • Connor Carrick po zranění opět trénuje, dnes nebude k dispozici
  • Z farmy byl povolán Michael McLeod

Předpokládané sestavy

Devils: Domingue (Blackwood) – Greene, Severson, Vatanen, Subban, Butcher, Müller – Hall, Hischier, Palmieri – Coleman, Zajac, Gusev – Wood, Rooney, Simmonds – Boqvist, Zacha, Bratt

Avalanche: Francouz (Werner) – Zadorov, Girard, Graves, Cole, Rosén, Barberio – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Burakovsky, Kadri, Donskoi – Calvert, Bellemare, Ničuškin – Nieto, Compher, Jost. 

Čtěte také

Volby, volby a zase volby

Jelikož se termín voleb nových talentů do NHL nezadržitelné blíží, přinášíme pohled na potenciální kandidáty, kteří by mohli být vybráni z devíti voleb, které Devils mají v Draftu NHL 2020. Volba č.7 Ďáblové zde budou mít spoustu možností. Dají se vybrat útočná křídla, která pak mohou doplnit místa v lajnách s Jackem Hughesem (jednička Draftu …