Peklo / Preview / Odpočinek jen na chvíli, dnes podruhé s Arizonou

Odpočinek jen na chvíli, dnes podruhé s Arizonou

Další ze série zápasů, kdy hráči nemají ani 24 hodin na odpočinek je zde. Na venkovním tripu, který dne skončí Devils zavítají do Arizony, kde se od 2:00 hod SEČ představí na ledě Gila River Areny v dalším zápase proti domácím Coyotes.

Arizona má celkem dobrou pozici v letošním ročníku, je na prvním místě Pacifické divize se 42 body. V posledních pěti zápasech si připsala bilanci 3-2-0 a svým soupeře vstřelila 16 branek.

Nejproduktivnějšími hráči Coyotes jsou mladíci Clayton Keller s 23 body (7+16) a Nick Schmaltz (6+17). Arizona je v přesilových hrách úspěšná, v průměru promění každou pátou (20,4%) naopak pokud hraje v oslabení, ubrání 4 z 5 přesilovek soupeře (80,2%).

Devils se s Kojoty potkali v minulosti celkem v 79 případech a statistika mluví jasně. Úspěšnější je tým Pacifické divize s bilancí 41-26-9-3. V letošním ročníku je to druhé setkání, to první dopadlo ve prospěch Arizony v poměru 5:3.

Novinky z kabiny Devils

  • Taylor Hall dnes opět nenastoupí, velmi intenzivně se mluví o jeho přestupu
  • Louis Domingue nedohrál poslední zápas, jeho zdravotní stav není jasný

Předpokládané sestavy:

Devils: Domingue (Blackwood) – Greene, Severson, Vatanen, Subban, Butcher, Müller – Palmieri, Hischier, Bratt – Coleman, Zajac, Gusev – Boqvist, Hughes, Simmonds – Wood, Zacha, McLeod.

Coyotes: Kuemper (Raanta) – Ekman-Larsson, Ljubuškin, Chychrun, Goligoski, Ness, Oesterle – Schmaltz, Dvorak, Fischer – Keller, Stepan, Hinostroza – Crouse, Söderberg, Kessel – Grabner, Richardson, Garland.

Čtěte také

Corey Crawford je Ďábel. Co Devils získali?

Pětatřicetiletý americký golman podepsal s Ďábly smlouvu na 2 roky v celkové výši 7,8 milionů amerických dolarů. Byl pravděpodobně tím nejlepším golmanem, kteří se na trhu s volný hráči (UFA) objevili. Pochytal více střel, než byl jeho očekávaný výkon a navíc se pod tuto hranici dostal za posledních šest let pouze jednou. Dvojnásobný vítěz Stanley …