Peklo / Preview / Vyzrají Devils na rozjeté Toronto?

Vyzrají Devils na rozjeté Toronto?

Vánoční svátky jsou za námi, máme spoustu zážitků, ale kalendář NHL je neúprosný a další zápas je zde. New Jersey Devils dnes na domácí půdě Prudential Center přivítají Toronto Maple Leafs, ti si poradili v poslední zápase s Carolinou vysoko 8:6. 🏒🏒🏒

V loňském ročníku se aby týmy potkaly celkem třikrát a ve všech případech byli úspěšnější Ďáblové. historické statistiky ovšem hovoří opačně. Toronto se s New Jersey potkal celkem 143 krát a celková bilance je 50-62-20-11. Průměrně Devils obdrželi 3,24 gólu na zápas.

V letošním roce je top první setkání z celkových třech. Nejproduktivnějším hráčem Leafs je jednička draftu 2016, americký útočník Auston Matthews se 43 body (24+19).

Zajímavou statistikou může být úspěšnost týmu, pokud vstřelí první branku. Maple Leafs pokus skórují jako první tým v zápase mají bilanci 13-3-1, Pokud vedou po dvou třetinách je to 14-1-2. Pokud ovšem po dvou třetinách prohrávají, tak se bilance mění na 1-8-1.