Peklo / Preview / Ďáblové se v předposledním zápase roku představí v Ottawě

Ďáblové se v předposledním zápase roku představí v Ottawě

Ano je to tak, do konce roku 2019 zbývají již pár dní a Devils čekají ještě dva zápasy. ten první z nich je programu dnes od 23:00 SEČ, kdy se představí na ledě týmu Ottawa Senators.

Ottawa momentálně okupuje 29. místo v celé NHL (Sedmé město v Centrální divizi) s 36 body (Devils mají 30). Senator mají bilanci 12-1-2 , když vyhrávají po dvou třetinách a 1-12-0, pokud po dvou periodách prohrávají. Pokud prohrávají po první třetině je to 5-8-4 (Devils 1-10-2).
 

Senátoři mají nejhorší hru v přesilovkách v celé NHL a to 11.7% (Ďáblové jsou na 29. místě s 13.5%). Hra v oslabení je pro Senátory pozitivní statistikou, s 82.4% jsou na 10.místě v NHL a na sedmém místě, pokud bereme jen domácí zápasy (86.4%).

Nejproduktivnějším hráčem kanadského hlavního města je Anthony Duclair (21+9) a Jean-Gabriel Pageau (18+10). Pro Duclaira je to kariérní maximum v počtu vstřelených branek, nejvíce jich dal 20 ještě v barvách Arizony v sezóně 2015-16.

Branku Ottawy hájí veterán Craig Anderson (90,9%) a Anders Nillson (90,8%), který je v současné době na listině zraněných hráčů s otřesem mozku. Senators tedy povolali Marcuse Högberga (90,3%) a Filipa Gustavssona, kteří oba hrají v AHL za Belleville Senators.

Novinky z kabiny Devils:

  • S týmem neodcestoval obránce Will Butcher, který nedohrál poslední zápas
  • Do branky dnes nastoupí Mackenzie Blackwood
  • Pavel Zacha měl menší problémy s dolní částí těla, ale po dnešním tréninku je připraven nastoupit.
  • Connor Carrick se vrací do sestavy

Předpokládané sestavy:

Devils: Blackwood (Senn) – Greene, Subban, Müller, Severson, Carrick, Vatanen – Bratt, Hischier, Palmieri – Coleman, Zajac, Gusev – Wood, Hughes, Simmonds – Boqvist, Zacha, Hayden.

Senators: Anderson (Högberg) – Goloubef, Chabot, Brännström, Borowiecki, Englund, Lajoie – Brown, Pageau, Tkachuk – Duclair, Tierney, Paul – Ennis, Anisimov, Naměstnikov – White, Beaudin, Brown.

Čtěte také

Velký přehled Draftu. Koho Devils ulovili?

Máme za sebou nestandardní Draft, kvůli šíření viru COVID-19 bylo potřeba přijmou opatření a volby se konaly telegraficky. A jak to dopadlo? Kdo bude v příští sezoně na nováčkovském kempu? New Jersey mělo celkem 9 voleb, z toho 3 v prvním kole. Na ty nejlepší v seznamu so zálusk děla nemohlo, první volba byla až …