Peklo / Preview / David proti Goliáši, Washington vyzve Devils

David proti Goliáši, Washington vyzve Devils

Sezóna NHL je opravdu dlouhá a kalendář zápasů je neúprosný. Čeká nás víkend nabitý hokejem, dnes Devils čeká nejlepší tým letošního ročníku, Washington Capitals.

Capitals jsou na čele tabulky s 65 body a bilancí 30-10-5. V posledním zápase sice podlehli Filadelfii 2:3, ale jejich forma je na vrcholu.

Historicky se Devils a Capitals potkávají velmi často, dnes se odehraje již 216. utkání. V těch předešlých jsou na tom lépe borci z Washingtonu, kteří mají bilanci 112-75-12-15.

Nejproduktivnějším hráčem týmu z hlavního města je třicetiletý obránce John Carlson, který dokázal sesbírat již 54 bodů (13+41). Nejlepším střelcem je očekávaně ruský rodák Alex Ovečkin (26+16) a na záda mu dýchá český útočník Jakub Vrána (19+17).

Capitals mají i jistotu v brankovišti. Jednatřicetiletý veterán Braden Holtby odehrál 31 zápasů ve kterých znamenal 90,1% úspěšnosti, je v tandemu s nováčkem Iljou Samsonovem, jehož úspěšnost je na 92,1%. Proti Devils nastoupí Holtby

NOVINKY Z KABINY DEVILS

➡️ Jack Hughes s týmem necestoval
➡️ Mackenzie Blackwood byl napsán na listinu zraněných, dnes bude chytat Louis Domingue
➡️ Z farmy byl povolán Evan Cormier jako náhradník
➡️ Mirco Müller nebude dnes hrát
➡️ Connor Carrick se vrací do sestavy
➡️ Jesper Bratt je zdravý bude hrát v TOP lajně
➡️ Ben Street je na listině zraněných

Předpokládané sestavy:

Devils: Domingue (Cormier)  – Greene, Subban, Severson, Vatanen, Butcher, Carrick – Bratt, Hischier, Palmieri – Coleman, Zajac, Gusev – Wood, Zacha, Simmonds – Boqvist, Rooney, Hayden.

Capitals: Holtby (Samsonov) – Carlson, Kempný, Jensen, Orlov, Gudas, Siegenthaler – Wilson, Bäckström, Ovečkin – Oshie, Kuzněcov, Vrána – Pánik, Eller, Hagelin – Hathaway, Dowd, Leipsic.

Čtěte také

Kdo bude další generální manažer Devils?

V minulém týdnu se organizace Devils rozhodla ukončit pracovní poměr s Rayem Sherem, který ve funkci generálního manažera pobýval posledních 5 let. Na přechodnou dobu jej bude zastupovat Tom Fitzgerald, ale nový GM se dle informací jeho z majitelů Devils Joshe Harrise rozhodně bude hledat. Kdo se nabízí? Nabízí se několik jmen, která nyní figurují …