Peklo / Hlavní zprávy / Kdo bude další generální manažer Devils?

Kdo bude další generální manažer Devils?

V minulém týdnu se organizace Devils rozhodla ukončit pracovní poměr s Rayem Sherem, který ve funkci generálního manažera pobýval posledních 5 let. Na přechodnou dobu jej bude zastupovat Tom Fitzgerald, ale nový GM se dle informací jeho z majitelů Devils Joshe Harrise rozhodně bude hledat.

Kdo se nabízí?

Nabízí se několik jmen, která nyní figurují v organizaci Devils, Tom Fiztgerald je dle slov Harrise žhavým kandidátem na tuto pozici, ale neskrýval nadšení pro další kandidáty.

Jedním z nich může být současný manažer pro finanční toky, bývalá jednička v brance Devils Martin Brodeur. Ten má již zkušenosti z vedení týmu, v St. Louis byl zástupcem generálního manažera až do roku 2018, než se vrátil do New Jersey.

Dalším kandidátem je další bývalý gólman Ron Hextall. Ten vedl Flyers v letech 2014-2018 a dostal tým pod svým vedením dvakrát do play off.

Nabízí se i bývalý asistent GM z Toronta, Mark Hunter. Ten sice nikdy nebyl generálním manželem, ale pracoval 3 roky na rebuildu Maple Leafs pod vedením Loua Lamoriella. Toto by mohl být také vážný kandidát.

Paul Fenton, bývalý generální manažer Minnesota Wild, byl ve funkci pouze jeden rok, než byl v roce 2019 vyhozen. Pro Fentona by nový start v New Jersey mohl být impulzem a velkou výzvou.

A koho byste tipovali vy?

Čtěte také

Devils 2-5 Penguins