Peklo / Preview / Do Prudential center míří nejhorší tým ligy, Devils vyzvou Red Wings

Do Prudential center míří nejhorší tým ligy, Devils vyzvou Red Wings

Dnes v noci od 1:00 SEČ se setkají dva týmy, kterým se v této sezoně příliš nedaří. Ďáblové přivítají Detroit Red Wings, kteří v letošním ročníku nesou nálepku nejhoršího týmu ligy.

Detroit se potýká v velkou smůlou, povedlo se mu v letošní sezoně vyhrát zatím jenom 14 zápasů a čtyřikrát padli v nastaveném čase či na samostatné nájezdy. Vše ostatní skočilo prohrou. Bilance posledních deseti utkání nese dvě výhry ale i přesto 2-8-0 mluví za vše.

I přes nezdary má tým několik šikovných hráčů, z nich nejproduktivnějším je Dylan Larkin s 40 body (15+25). třetím nejlepším je český rodák, obránce Filip Hronek (9+19), další Čech, nováček v útoku Filip Zadina odehrál jen 28 zápasů a připsal si 15 bodů (7+8).

Branku hájí veterán Jimmy Howard (3,98 GAA, 88,9%) a Jonathan Bernier (2,83 GAA, 91%), který dostává více prostoru. Po třech zápasech odchytali ještě Calvin Pickard a Eric Comrie. 

Novinky z kabiny Devils:

➡️ Nico Hischier byl na tréninku, dnes v noci nebude hrát, ale měl by s týmem odcestovat na zápas do Caroliny
➡️ Sami Vatanen nebude hrát
➡️ Do branky nastoupí Mackenzie Blackwood

Předpokládané sestavy:

Devils: Blackwood (Domingue) – Greene, Subban, Butcher, Severson, Müller, Carrick – Bratt, Hughes, Palmieri – Coleman, Zajac, Gusev – Wood, Zacha, Simmonds – Hayden, Rooney, Anderson.

Red Wings: Bernier (Howard) – Green, Hronek, Biega, Nemeth, Lindström, Daley – Helm, Erne, Nielsen – Mantha, Larkin, Bertuzzi – Glendening, Filppula, Athanasiou – Perlini, Ehn, Abdelkader.

Čtěte také

Andreas Johnsson: Těším se na práci v organizaci Devils

Minulý den byl pro vedení Devils hodně nabitý. Generální manažer Ďáblů, Tom Fitzgerald, ukázal své kvality a přivedl do rýmu několik slibných posil. O obránci Murrayovi jsme již psali, máme i článek o příchozím veteránovi, Corey Crawfordovi. Nyní se podíváme na křídelníka Andrease Johnssona. Andreas Johnsson, design by: Fadrny Masks Urostlý blonďák odehrál v nejvyšší …