Peklo / Preview / Odpolední zápas přiveze do Prudential Center Washington

Odpolední zápas přiveze do Prudential Center Washington

Odpolední zápasy jsou na programu převážně o víkendu, hráči si je velmi pochvalují. Dnes nás čeká atraktivní utkání proti jednomu z nejlepších týmů NHL. Pro české fanoušky začínáme ve velmi příjemném čase, 19:00 hod.

Washinton Capitals mají na svém kontě 80 bodů a momentálně okupují druhé místo Metropolitní divize hned za Pittburghem, který nás ice stejný počet bodů, ale jeden zápas k dobru.

Za Capitals válí ruský rodák Alex Ovečkin, který si brousí zuby na 700 gól v NHL. V minulém zápas proti Montrealu zaznamenal gól s číslem 699. Ovečky je zároveň druhým nejproduktivnějším hráčem s 58 body (41+17). Tím nejlepším je obránce John Carlson, kterému se podařilo sesbírat již 70 bodů (15+55).
V útoku řádí také český rodák Jakub Vrána, v letošním ročníku získal již 49 bodů (23+26).

V brance Washingtonu je již dlouhodobá stálice Braden Holtby (21-13-5, 3,14 GAA a 89,6% úspěšnosti) a nováček Ilja Samsonov (16-4-1, 2,38 GAA a 91,7% úspěšnosti), který nastoupí proti Devils v dnešním zápase.

Novinky z týmu Devils:
➡️ Louis Domingue prošel listinou Waivers a byl poslán na farmu
➡️ Sami Vatanen ani Will Butcher nebudou kvůli zranění k dispozici
➡️ Do branky se postaví Mackenzie Blackwood
➡️ Miles Wood je nemocný, Nick Merkley jej nahradí

Předpokládané sestavy:

Devils: Blackwood (Schneider) – Müller, Subban, Mermis, Severson, White, Carrick – Hughes, Hischier, Palmieri – Bratt, Zacha, Gusev – Merkley, Zajac, Simmonds – Hayden, Rooney, Anderson.

Capitals: Samsonov (Holtby) – Dillon, Carlson, Kempný, Orlov, Siegenthaler, Jensen – Ovechkin, Kuznetsov, Wilson – Vrána, Backström, Oshie – Hagelin, Eller, Pánik – Leipsic, Dowd, Hathaway.

Čtěte také

Andreas Johnsson: Těším se na práci v organizaci Devils

Minulý den byl pro vedení Devils hodně nabitý. Generální manažer Ďáblů, Tom Fitzgerald, ukázal své kvality a přivedl do rýmu několik slibných posil. O obránci Murrayovi jsme již psali, máme i článek o příchozím veteránovi, Corey Crawfordovi. Nyní se podíváme na křídelníka Andrease Johnssona. Andreas Johnsson, design by: Fadrny Masks Urostlý blonďák odehrál v nejvyšší …