Peklo / Hlavní zprávy / Jak to bude s letošní sezonou?

Jak to bude s letošní sezonou?

Všichni, kdo se točí nebo zajímají o NHL, se na tuto otázku ptají čím dál tím častěji. Budoucnost letošního ročníku není ještě zapovězena, ale také není nic jistého.

Vše nahrává tomu, že se zápasy NHL budou hrát až od nového ročníku 2020-21. To by napovídalo i tvrzení současného nejlepšího českého útočníka v řadách Bostonu, Davida Pastrňáka. Ten ve včerejším online streamu NHL, který moderoval další český útočník Patrik Eliáš, řekl, že by mu trvalo se dostat do zápasové formy zhruba 4 týdny.

Gary Bettman
Gary Bettman

Je pro představu, dohrání ročníku 2019-20 obnáší 189 zápasů, což je obrovská porce, zejména časová. Nyní je na stole návrh ukončit základní část a dohrát ročník pouze ve formátu turnaje pro 24 týmů. 

V tomto turnaji by se ukázaly nejlepší týmy z každé divize nebo se budou započítávat průměrné výsledky a podle toho se týmy rozdělí. To vše je ještě v jednání. 

Do Draftové loterie o první volbu by se pak zapojily týmy Detroitu, Ottawy, San Jose, Los Angeles, Anaheimu, Buffala a New Jersey.

A jak byste letošní sezónu ukončili/dohráli vy?
Pošlete nám svůj komentář pod Facebookový příspěvek.

Čtěte také

Volby, volby a zase volby

Jelikož se termín voleb nových talentů do NHL nezadržitelné blíží, přinášíme pohled na potenciální kandidáty, kteří by mohli být vybráni z devíti voleb, které Devils mají v Draftu NHL 2020. Volba č.7 Ďáblové zde budou mít spoustu možností. Dají se vybrat útočná křídla, která pak mohou doplnit místa v lajnách s Jackem Hughesem (jednička Draftu …