Peklo / Hlavní zprávy / Draft až po sezoně, Devils mají šanci na další jedničku
Draft 2020 Montreal logo

Draft až po sezoně, Devils mají šanci na další jedničku

Když NHL oznámila konec základní části sezony 2019-20 a představila formát vyřazovací části, odkryla nejslavnější hokejová liga také podrobnosti ohledně letošního draftu. 

Kdy se uskuteční a které kluby mohou doufat v první volbu?

Do draftové loterie bude zahrnuto celkem patnáct týmů – sedm týmů, které se neprobojovaly do vyřazovací části a dalších osm mužstev, která vypadnou v prvním, kvalifikačním kole o play off, hraném na tři vítězné zápasy.

Loterie proběhne ve dvou fázích. Celé to bude takto:

– Pokud bude na prvních třech místech vylosováno jedno ze sedmi nepostupujících mužstev z prvotního seznamu, nebude třeba postupovat do druhé fáze a zbytek nepostupujících týmů bude rozděleno podle bodů ze základní části na čtvrté až sedmé místo.

– Pozice od osmé do patnácté pak budou fungovat na úplně stejném principu – z celků, které vypadnou, bude mít nejlepší umístění mužstvo, které z nich mělo nejhorší procentuální zisk bodů ze základní části.

– Pokud však bude vylosován jeden z osmi klubů, které vypadnou v kvalifikačním kole play off, přejde se na druhou fázi loterie. V té bude mít tým, jenž vypadl v kvalifikačním kole 12,5% šanci na vylosování. V tuto chvíli se pochopitelně neví, kdo vypadne z kvalifikačního kola, NHL tak zatím místa označila písmeny A až H.

Zde jsou Procentuální šance účastníků loterie:

Detroit Red Wings – 18,5 % šance na první volbu v draftu
Ottawa Senators – 13,5 % 
Ottawa Senators (volba od San Jose) – 11,5 %
Los Angeles Kings – 9,5 %
Anaheim Ducks – 8,5 %
New Jersey Devils – 7,5 %
Buffalo Sabres – 6,5 %
Tým A – 6 %
Tým B – 5 %
Tým C – 3,5 %
Tým D – 3 %
Tým E – 2,5 %
Tým F – 2 %
Tým G – 1,5 %
Tým H – 1 % 

Loterie se nezúčastní čtyři elitní celky z každé konference, tedy abecedně Boston, Colorado, Dallas, Filadelfie, St. Louis, Tampa Bay, Vegas a Washington.

Alexis Lafreniere

Draft se uskuteční až po skončení aktuálního ročníku. Loterie do Draftu se bude konat již 26. června 2020, kdy se dozvíme, kam by mohla zamířit očekávaná jednička nadcházejícího ročníku. Tou je dle odborníků Alexis Lafrenière.

Čtěte také

Corey Crawford je Ďábel. Co Devils získali?

Pětatřicetiletý americký golman podepsal s Ďábly smlouvu na 2 roky v celkové výši 7,8 milionů amerických dolarů. Byl pravděpodobně tím nejlepším golmanem, kteří se na trhu s volný hráči (UFA) objevili. Pochytal více střel, než byl jeho očekávaný výkon a navíc se pod tuto hranici dostal za posledních šest let pouze jednou. Dvojnásobný vítěz Stanley …