Peklo / Hlavní zprávy / Brankáři: Kdo se po této sezóně uvolní jako volný hráč?
Hokejová branka

Brankáři: Kdo se po této sezóně uvolní jako volný hráč?

V sezóně 2019-20 NHL měli New Jersey Devils spoustu nedostatků. Jedním z největších nedostatků byli brankáři. Ďáblové vstoupili do nového ročníku s Cory Schneidere a MacKenzie Blackwoodem na soupisce. Schneider ukazoval známky svého bývalého já a Blackwood dával najevo, že dokáže zvládnout hru a tlak NHL. Brankářský tandem se zdál být v pořádku a bývalý generální ředitel Devils Ray Shero cítil, že není nutné dělat v brankovišti jakoukoliv změnu. A to byla právě jedna z největších chyb Sherova působení coby generálního ředitele Devils.

Sezóna oficiálně pro Devils skončila, musí se tedy přemýšlet o volných agentech, kteří by do brankoviště Devils zapadali. mluvilo se o slovenském rodákovi Jaroslavu Halákovi, ale ten znovu podepsal smlouvu s Boston Bruins. Bude muset hledat jinde. Protože Ďáblové nemohou vstoupit do příští sezóny se stejným brankářským duem, je na místě se poohlédnout po záložním golmanovi, který bude krýt záda vycházejícímu Blackwoodovi. Pojďme se podívat na brankáře, po kterých mohou New Jersey Devils sáhnout jako po volných hráčích.

Robin Lehner

Robin Lehner

Stejně jako Halák, který je prototypem záložního g=olmana, je Robin Lehner další nejlepší volbou pro Ďábly. Od doby, kdy překonal všechny své démony, se stal jedním z nejlepších záložních brankářů v lize. To je důkaz toho, jak duševně silný Lehner je. I v prvních zápasech za Ottawu, Lehner ukázal, že by mohl být jedničkou. Prošel Islanders, Sabres, Blackhawks a nyní ve Vegas již neplánují, že mu jeho smlouvu (cca. 1,4 Mil USD) prodlouží. Stále ale má Lehner ale co nabídnout.

Od sezóny 2011–2012 Lehner neklesl pod 90% úspěšnost. Přijal svou roli záložního gólmana a očekává se od něj, že když nastoupí, musí podat solidní výkon. V letošním ročníku nastoupil v 36 zápasech, průměrně inkasoval 2,89 gólů na zápas a neklesl pod 92 procent úspěšnosti. To jsou vynikající čísla, protože záložní brankáři Devils inkasují více než 3 góly na zápas. Lehner může u Devils najít své místo podpory Blackwoodovi a jistě nebude problém s jeho platem, jelikož New Jersey má velkou rezervu pod platovým stropem.

Anton Khudobin

Anton Chudobin

Pokud Ďáblové neuloví Lehnera, další možností je Anton Chudobin. Chudobin je v současné době zálohou pro Bena Bishopa v Dallasu. Když se Bishop zranil, ruský brankář obdivuhodně na jeho místo zaskočil. Stejně jako Lehner ukázal Chudobin dovednost jako začínající brankář v lize, ale přijal svou roli záložního brankáře. Chudobin vystřídal v NHL hodně týmů, ale udělal si dobré jméno v Bostonu, Carolině a nyní v Dallasu. V letošním ročníku se objevil ve 30 zápasech, zaznamenal bilanci 16-8-4 s průměrně obdrženými 2,22 góly a 93,0 procenty úspěšnosti.

To jsou skvělá čísla. Nic proti Schneiderovi nebo Louisovi Domingueovi, oběma sympatickým klukům, ale brankáři jako Chudobin s Lehnerem, kteří znají svou roli v týmu a budou připraveni krýt Blackwoodovi záda, jsou pravou volbou pro další ročník.

Thomas Greiss

Thomas Greiss

Další možností pro ďábly je brankář z New York Islanders Thomas Greiss. Když přišel do Brooklynu Ilja Sorokin a Semyon Varlamov, který podepsal smlouvu na další tři roky, Greissovi už nezbylo dost místa. Greiss, původní volba San Jose Sharks, se trošku odrazil, než našel úspěch u Ostrovanů. Jeho nejlepší rok přišel v letech 2018-2019, kdy v 39 zápasech zaznamenal 2,28 gólů proti průměru a 92,7 procenta úspěšnosti. Díky Greissovi se Ostrovani dostali do druhého kola play off, které prohráli s Hurricanes. Nemluvě o tom, že Greiss a Lehner vyhráli William Jennings Trophy za nejnižší průměr obdržených branek

Corey Crawford

Corey Crwford

Krátkodobé řešení je například Corey Crawford. Crawford pochází z vítězného rodokmenu s Blackhawks. Získání dvou Stanley Cupů a znalost toho, co je potřeba k vítězství, pomůže mladému týmu uspět. Nemluvě o tom, že pomůže Blackwoodovi stát se lepším brankářem. Díky přítomnosti veterána v brance se mladší brankář stává ještě lepším. Viděli jsme to ve Winnipegu s Connorem Hellebuyckem a Stevem Masonem. Když Crawford přijde do týmu, bude tlačit Blackwooda stejným způsobem a dostane ho do pozice jednoho z nejlepších gólmanů v lize.

I když se Crawford v poslední době potýká s poraněním, bude pro Devils dobrým doplňkem. Jeho 2,77 GAA a 91,7 procenta úspěšnosti je stále lepší než Scheniderova čísla v této sezoně.

Na trhu se mohou objevit i Jacob Märkström nebo Braden Holtby, ale platově to může znamenat komplikaci. Navíc tito kluci výše uvedení budou levnější vzhledem k situaci kolem platového stropu pro příští sezónu. New Jersey Devils musí získat dobrého záložního gólmana.

Čtěte také

Andreas Johnsson: Těším se na práci v organizaci Devils

Minulý den byl pro vedení Devils hodně nabitý. Generální manažer Ďáblů, Tom Fitzgerald, ukázal své kvality a přivedl do rýmu několik slibných posil. O obránci Murrayovi jsme již psali, máme i článek o příchozím veteránovi, Corey Crawfordovi. Nyní se podíváme na křídelníka Andrease Johnssona. Andreas Johnsson, design by: Fadrny Masks Urostlý blonďák odehrál v nejvyšší …