Peklo / Hlavní zprávy / Nico Hischier: Je to tréninkový kemp, ale musíme udělat nějaké ty armádní věci

Nico Hischier: Je to tréninkový kemp, ale musíme udělat nějaké ty armádní věci

‼️NICO JDE NA VOJNU‼️

Když byla sezóna NHL pozastavena, vrátil se Nico domů do Naters k rodičům spolu s bratrem Lucou a sestrou Ninou.

Prvních pár týdnů si Nico cvičil s tím, co kde našel, tvrdě trénoval s myšlenkou na potenciální návratu do New Jersey. Nikdo nevěděl, co bude příštích několik týdnů a nyní měsíců, takže Nico chtěl zůstat nejlépe připraven, jak jen mohl. Když se zdálo, že přestávka bude delší, než se očekávalo, což je nyní rozprostřeno na více než tři měsíce, 21letý mladík se rozhodl splnit svou občanskou povinnost.

Ve Švýcarsku se musí všichni občané účastnit vojenského výcviku. Tato povinnost má v současné době 18 týdenní fázi s tak najednou měl Nico čas to všechno splnit během jednoho léta.

„Vždycky jsem to měl v hlavě uložené,“ řekl, „už jsem něco pro armádu udělal minulé léto, ale to bylo jen na jeden den. Věděl jsem, že tento rok bude rokem, kdy budu muset absolvovat těchto 18 týdnů. Jedním z důvodů, proč jsem se rozhodl nastoupit, bylo to, že můžu zůstat ve formě. Jelikož byly sportoviště uzavřené a nemohl jsem jen cvičit doma, protože nemám doma potřebné vybavení, tak jsem se rozhodl jít na vojnu.”

Hischier je zapsán v armádním sportovním programu, který mu umožňuje pokračovat ve výcviku pro svůj profesionální sport. Je v malé skupině švýcarských sportovců, v programu se sedmi přáteli, kteří také hrají hokej a několik olympijských lyžařů. Dvakrát denně mají možnost trénovat. To byla příležitost, kterou Nico potřeboval.

Přišla armáda a měli skvělé řešení, protože tam, kde teď pracuji, je to skvělá budova,“ řekl, „mají tam fyzioterapii, mají tam všechno, takže opravdu dokážete dobře fungovat a také plníte povinnou vojenskou službu.“

Začal svůj 18-týdenní program v „Rekrutenschule“ 14. dubna a očekává se, že svou službu ukončí 14. srpna.

„Kvůli koronavírusu je situace celé armády jiná,“ řekl Hischier detaily své služby. „Obvykle bychom měli prvních pět týdnů v místnosti, kde všichni spí spolu, a ráno dělat nějaké armádní věci. Odpoledne jsme schopni cvičit, ale kvůli koronavirusu jsme první čtyři týdny byli doma a udělali jsme domácí práci, měli jsme cvičení na počítači online a museli jsme se to v podstatě naučit. Poté jsme šli do armádního školicího střediska na testy.“

Není to úplně jako to, co vidíte ve filmech, žertoval. Neexistuje žádné velké křik, ale existují přísná pravidla. Přestože si je vědom, že jeho zkušenost je jiná než většina ostatních, zapsal se do specializované divize pro sportovce.

„Minulý týden jsme vyzvedli oblečení a viděli jste, že to byla opravdu armáda. Museli jsme stát v klidu a tak podobně,“ uvedl Nico, „ale pro nás (sportovce) je to trochu jiné, protože nám dávají více času cvičit. Od mých přátel jsem slyšel, že vás na vojně nutí dělat kliky během noci, a pokud jste příliš hlasitý, musíte ráno vstát a v podstatě být čistý – tzn. oholit se každé ráno.“

Hischier měl ale na armádu jednu podmínku. Pokud by New Jersey zavelelo zpět do akce, armáda mu musel možnost ukončit výcvik, aby se mohl vrátit zpět do Severní Ameriky. S tím údajně švýcarské armáda neměla sebemenší problém.

„Je to takový tréninkový kemp, ale musíme udělat nějaké ty armádní věci,“ vtipkoval.

Pocit zklamání i úlevy nastal v momentě, kdy se New Jersey nedostalo do výběru 24 týmů, které budou bojovat o Stanley Cup.

„Je to opravdu divný pocit, vymýšlet a nevědět přesně, kdy se vrátíte a nevíte přesně, kdy být připraven na ostrou hru,“ řekl mladý švýcar, „ale nemám to tak jenom já, je to stejně těžké pro všechny. Snažím se soustředit každý týden, snažím se získat lepší formu, a také se v příštích několika týdnech pokusím trochu bruslit, pomalu se vracet zpět do rytmu.

Nico je optimista, vždycky chce na vše vrhnout pozitivní světlo, Takto vidí i toto prodloužené léto a než se rozjede příští sezóna NHL má dostatek času se na ni připravit.

„Toto léto beru jako velkou výhodu pro mne. Mohu se déle připravovat, mám čas na dodělání restů, takže velký přínos. Ale už se samozřejmě těším na novou sezónu, všechen ten shon, diváci, atmosféra a vůbec celý ten kolotoč. Bude to velké.“

Není pochyb o tom, že až přijde ten čas, bude Nico Hischier víc než připraven. Otejpuje si hokejku, zaváže brusle a naskočí na led.

Čtěte také

Ruff novým trenérem. Co Devils získají?

Legendární tvrďák NHL Rob Ray se nedávno rozmluvil o výhodách, které budou mít New Jersey Devils. Ray byl nadšený, když slyšel zprávu Kevina Weekese, že Ruff, který je na šestém místě se 736 vítězstvím v koučování, dostává další možnost trénovat poté, co strávil poslední tři sezóny jako asistent trenéra New York Rangers. A to je …