Peklo / Hlavní zprávy / Devils mají Sedmičku. Co to pro ně znamená?

Devils mají Sedmičku. Co to pro ně znamená?

V letech 2017 a 2019 Devils měli možnost díky loterii volit v draftech první volby a tyto šťastné volby využili k výběru základních kamenů pro týmovou přestavbu. Do organizace byli zvoleni útočníci Nico Hischier a Jack Hughes.

V letošním roce se ďáblové dostali do první fáze draftové loterie, jejich nejpravděpodobnější umístění bylo na sedmém místě a to se také stalo.

Přestože loterii vyhrál tzv. „Mystery tým,“ který vzejde až z kvalifikačního kola nového formátu play off, prozatímní generální manažer Devils Tom Fitzgerald nezněl příliš ohromeně, když mluvil o osudu jeho klubu.

„Nezískali jsme první volbu jako v minulosti, takže si nebudeme vybírat ty nejlepší hráče, ale s tím, co jsme získali, se dá něco dělat,“ řekl Fitzgerald v mediálním konferenčním hovoru. „Jsme v TOP 10 a to není zlé.“

Alexis Lafreniere

Ďáblové – kteří se nekvalifikovali do play-off letošní sezóny – s největší pravděpodobností nedosáhnou na největší hvězdu Quebec Major Junior Hockey Ligy, levé křídlo Alexis Lafreniere a pravděpodobně nebudou mít šanci si vybrat ani německého útočníka Tima Stuetzleho nebo centra OHL Quintona Byfielda.

Mohli by se spokojit s potencionálním obráncem do prvního páru, útočné založeného hráče nebo gólmanem do celé organizace.

Volba č. 7 by mohla být šance na zisk několika hvězd Ontario Hockey League. Centr Marco Rossi a Cole Perfetti, obránce Jamie Drysdale a Jack Quinn. Možné jsou také šance na obránce národního rozvojového týmu Spojených států Jakea Sandersona, švédská křídla Alexe Holtze a Lucase Raymonda anebo se nabízí i ruský brankář Jaroslav Jaroslavarov. Na výběr je stále hodně jmen.

„Řekl bych, že náš tým skautů se dívá na dva až tři kluky ze seznamu a jsou z nich nadšeni,“ řekl Fitzgerald.

Zde se nabízí možnost, jak si pomoci v draftu:

POJĎME UDĚLAT DOHODU?

V závislosti na tom, jak si povedou v play off Arizona Coyotes a Vancouver Canucks a také kdo z osmi týmů, které vypadnou v kvalifikačním kole, mohli by Ďáblové letos skončit s jednou, dvěma nebo třemi volbami v prvním kole.

Fitzgerald nevylučuje obchodování s jedním ze dvou podmíněných prvenství, které by mohli ďáblové letos získat místo roku 2021.

„Existuje několik možností,“ řekl. „Jedna je schopnost vylepšit svůj tým s těmito aktivy okamžitě tím, že vezmeme volby Vancouveru nebo Arizony do trendu za hráče, který by mohl ihned hrát.“ Fitzgerald ale také uvedl, že si není jistý, co by hledal na oplátku za první kolo.

Jak je vidět, tak letošní draft bude rozhodně zajímavý a kdo nakonec získá kanadského mladíka, tipovaného na jedničku, to se uvidí až v srpnu.

Čtěte také

Přinesou noví trenéři do týmu Devils nový svěží vítr?

Jak jsme Vás již informovali, New Jersey Devils včera podepsali dva kontrakty s novými trenéry. Podpis nových smluv oznámil sám generální manažer Devils, Tom Fitzgerald. O jaké pozice a jaké kapacity se jedná se dozvíte v tomto článku. Pozice asistenta hlavního trenéra Na pozici asistenta hlavního kouče byl najat Chris Taylor. Chris na střídačce zaplní …