Peklo / Hlavní zprávy / Patří Patrik Eliáš do síně slávy?

Patří Patrik Eliáš do síně slávy?

V minulém týdnu byl odtajněn seznam nominovaných jmen, kteří byli nominováni do síně slávy NHL. Každý rok tak liga vybere několik jmen, která jsou pak v Torontu slavnostně přiřazena k již tak dlouhému seznamu výjimečných osobností nejvyšší hokejové ligy.

Na tomto seznamu se objevilo i jméno útočníka, rodáka z Třebíče, Patrika Eliáše. Po čekání, zda druhý nejúspěšnější čech historie NHL a nejlepší hráč New Jersey Devils dosáhne na nejhodnotnější vyznamenání za zásluhy hokeje, bude do síně slávy uvedeno jiných pět hráčů včetně jedné hráčky.
Letošní seznam je tedy obsazen jmény Jarome Iginla, Marián Hossa, Kevin Lowe, Doug Wilson, Ken Holland a brankářka Kim St-Pierre.

Český rodák tak bude muset vyčkat do další volby napřesrok. Jeho statistiky ale mluví za vše a podle hokejových odborníků “není co řešit.” Patrik odehrál v NHL 1240 zápasů během dvaceti sezón, vše za New Jersey, ve kterých stanovil několik klubových rekordů.

Například nejvíce získaných kanadských bodů (1025), nejvíce vstřelených gólů (408) a nejvíce bodů v jedné sezoně (96 – 2000-01). Dvakrát zvedl nad hlavu Stanley Cup (2000 a 2003), a účastnil se NHL All-Star Game (2000, 2002, 2011, 2015).

Podle našeho názoru Patrik Eliáš je prototyp hráče, který do “Hall Of Fame” rozhodně patří.

Co myslíte Vy? Patří Patrik Eliáš do hokejové síně slávy NHL?

Foto: Zdenek Gazda, Czech Media Services

Čtěte také

Corey Crawford je Ďábel. Co Devils získali?

Pětatřicetiletý americký golman podepsal s Ďábly smlouvu na 2 roky v celkové výši 7,8 milionů amerických dolarů. Byl pravděpodobně tím nejlepším golmanem, kteří se na trhu s volný hráči (UFA) objevili. Pochytal více střel, než byl jeho očekávaný výkon a navíc se pod tuto hranici dostal za posledních šest let pouze jednou. Dvojnásobný vítěz Stanley …