Peklo / Hlavní zprávy / Corey Crawford je Ďábel. Co Devils získali?

Corey Crawford je Ďábel. Co Devils získali?

Pětatřicetiletý americký golman podepsal s Ďábly smlouvu na 2 roky v celkové výši 7,8 milionů amerických dolarů.

Byl pravděpodobně tím nejlepším golmanem, kteří se na trhu s volný hráči (UFA) objevili. Pochytal více střel, než byl jeho očekávaný výkon a navíc se pod tuto hranici dostal za posledních šest let pouze jednou.

Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu (2013 a 2015) a Jenningsovy trofeje (Ocenění za nejméně obdržených gólů v základní části, 2013 a 2015), několikanásobný účastní All-Star Game a vítěz nejlepšího nováčka sezony 2010-11.

Crawford obdržel během týdne obchodu s volnými hráči telefonní hovor od jeho brankářského idola z dětské, Martina Brodeura.

„Měl jsem na zdi jeho plakáty,“ řekl Crawford nesměle na podcastu Speak of the Devils, „začal jsem zbožňovat Martyho, a všichni ví, jak byl neuvěřitelný, jak byl dobrý s jeho odlišným stylem hry. Bylo zábavné se na něj dívat. Dokonce stále mám ten svatý grál, VHSku, z doby, kdy Devils vyhráli svůj první Stanley Cup [rok 1995].“

O několik let později Crawford vůbec netušil, že mu bude jeho dětský idol telefonovat a bude se ho snažit přesvědčit, aby se připojil k jeho týmu.

„To bylo opravdu velké překvapení,“ řekl Crawford moderátorům podcastu Mattovi Loughlinovi a Amandě Steinové. „Je známo, že jsem z Montrealu, Marty taktéž a v dětství jsem ho sledoval v New Jersey, když vyhrávali poháry. Takže mluvit s ním po telefonu bylo skvělé. Zároveň to bylo docela zvláštní. Nakonec mne tento telefonát přesvědčil a já se těším, že budu v této skvělé organizaci.“

To je mimo jiné síla Martina Brodeura.

Pojďme se ale podívat na Crawfordovy statistiky podrobněji. Od roku 2003, kdy byl draftován Chicagem jako 52 volba v druhém kole, má za sebou Corey velmi bohatou kariéru. Po draftu zůstal v týmu Moncton Wildcats a do nejvyšší ligy zavítal na skok v roce 2006, kdy odehrál 2 zápasy jako náhradní gólman. Jeho kariéra jedničky započala až v roce 2010 a v Chicagu pravidelně nastupoval až do konce milého ročníku.

Celkem v NHL odchytal 488 zápasů s bilancí 260-162-53. Co se týče procentuální úspěšnosti, ta se zatím zastavila na hodnotě 91,5% s 2,45 obdrženými brankami na zápas.

Od tandemu s Mackenzie Blackwoodem se můžeme těšit na silné golmasnké duo pro nadcházející sezonu. Pravděpodobnost, že by Crawford šel na farmu, je velmi malá.

Foto: NHL.com, FADRNY MASKS

Čtěte také

Přinesou noví trenéři do týmu Devils nový svěží vítr?

Jak jsme Vás již informovali, New Jersey Devils včera podepsali dva kontrakty s novými trenéry. Podpis nových smluv oznámil sám generální manažer Devils, Tom Fitzgerald. O jaké pozice a jaké kapacity se jedná se dozvíte v tomto článku. Pozice asistenta hlavního trenéra Na pozici asistenta hlavního kouče byl najat Chris Taylor. Chris na střídačce zaplní …