Peklo / Reporty / Ďáblové ve Washingtonu třikrát vedli, přesto na body nedosáhli

Ďáblové ve Washingtonu třikrát vedli, přesto na body nedosáhli

Na ledě silných Capitals se New Jersey rvalo statečně, nakonec ale na body nedosáhlo.

Oba týmy začaly velice atraktivní podívanou. Šance jsme viděli na obou stranách, brankáři Braden Holtby s Corym Schneiderem se ovšem činili, a to hodně. Poté dostali hráči New Jersey jako první k dispozici přesilovou hru po faulu Laicha, ale využít ji nedokázali. Krátce po ní se Jordin Tootoo ocitl sám před gólmanem, na nějž ale nevyzrál. Přesilovou hru si vyzkoušeli i Capitals. Obrovskou šanci v ní měl po pasu Oshieho Ovečkin, nicméně Schneider jeho pokus chytil. Po konci trestu se musel vytáhnout Holtby, který likvidoval únik Josefsona z trestné lavice! Ďáblové pokračovali ve výborném výkonu a byli odměnění. Po akci Palmieriho se k dorážce dostal Travis Zajac, jemuž se podařilo otevřít skóre v 16. minutě zápasu! Posléze se ale domácí dočkali vyrovnání, před bránou zůstal nepokrytý Alex Ovečkin, což se nikdy nevyplácí – střela mezi betony a 1:1. Hosté si přesto své vedení vzali záhy zpátky, pěknou individuální akcí, a hlavně gólovou, se prezentoval kanonýr Kyle Palmieri. Z nulového úhlu překonal Bradena Holtbyho! Devils tedy po 20 minutách hry vedli 2:1.
Střely: 8:14

Druhá třetina začala z obou stran opatrnějším hokejem, šancí už se z úvodu tolik netvořilo. Ve 26. minutě fauloval Helgeson a Washington dostal k dispozici druhou přesilovku. Dobrou střeleckou příležitost si vypracoval Jevgenij Kuzněcov, Cory Schneider mu ale neumožnil vyrovnat, a oslabení tak bylo ubráněno. Další nevyužitou šanci měl na své holi Mike Richards, strážce hostující svatyně se včas v brance přesunul. Poté už se ale domácí prosadili, když Brooks Laich zpoza branky i s trouchou štěstí našel Jevgenije Kuzněcova, jenž upravil na 2:2. Caps mohli dokonat obrat, ale Justin Williams na Schneidera nevyzrál, brankář Ďáblů vyrazil puk na tyčku! V průběhu 34. minuty se střelou z levého křídla neprosadil nedůrazně ohlídaný Alex Ovečkin, Capitals byli v prostřední části zápasu nadále lepším týmem. Na jejím konci se ještě strhla menší strkanice, která ukončila třetinu za stavu 2:2.
Střely: 12:4

Ve třetí třetině si oba celky musely dávat pozor, aby zbytečně nechybovaly. Na hráčích Devils bylo místy poznat, že mají v nohách odehrané utkání s Islanders, zatímco Washington odpočíval. Ve 44. minutě hráli hosté v šesti a museli za to pykat. Celek z hlavního města Spojených států ovšem gólem netrestal. Poté mohli skórovat Newarští, jenomže Stephen Gionta trefil tyčku! Na druhé straně stejně dopadl i André Burakovsky, oba brankáři měli zkrátka štěstí! V 52. minutě ho ovšem postrádal Holtby, který si srazil pokus Reida Bouchera za svá záda. Hostující mladík si tak připsal třetí bod v zápase! Capitals zabrali a vytvořili si slibné šance, Schmidt v jedné z nich ale netrefil bránu. Krátce poté se ovšem před brankou k dorážce vkleče dostal TJ Oshie, který s odrazem od brusle Helgesona dopravil kotouč do branky – 3:3. Následně mohl domácí forvard s číslem 77 skórovat znovu, jenomže Schneider ho nyní vychytal. Domácí byli nabuzení a poprvé se dostali do vedení, když z voleje po přihrávce od Kuzněcova vystřelil Brooks Orpik – 4:3 pro Washington. 73 sekund před koncem odvolalo New Jersey brankáře, velkou šanci měl Josefson, ale zapomněl seřídit svá mířidla! Hosté už vyrovnat nedokázali, výhru oslavili domácí hráči.
Střely: 12:6

Washington Capitals 4:3 New Jersey Devils
18. Ovečkin (Orlov), 30. Kuzněcov (Latta, Laich), 54. Oshie (Orlov, Orpik), 57. Orpik (Kuzněcov, Ovečkin) – 16. Zajac (Boucher, Palmieri), 20. Palmieri (Boucher), 52. Boucher (Zajac, Moore)

Capitals: Holtby (Grubauer) – Niskanen, Alzner, Carlson, Schmidt, Orpik, Orlov – Williams, Kuzněcov, Ovečkin “C” – Oshie, Bäckström, Burakovsky – Wilson, Johansson, Chimera – Latta, Richards, Laich
Devils: Schneider (Kinkaid) – Larsson, Greene “C”, Schlemko, Moore, Merrill, Helgeson – Stempniak, Henrique, Blandisi – Palmieri, Zajac, Boucher – Kennedy, Josefson, Kalinin – Tootoo, Gionta, Farnham

Střely celkově: 32:24

ZAJÍMAVOSTI:
– po posledním utkání se Jordin Tootoo za faul na Johnnyho Boychuka protihráči v šatně omluvil
– Tuomo Ruutu nahradil v sestavě Bobbyho Farnhama, který se spolu s Damonem Seversonem nevešel do sestavy
– Ďáblové v první třetině dali dvě branky při hře pět na pět, což se jim podařilo dohromady za posledních šest zápasů (jinak dávali branky v přesilovkách či oslabení)
– TJ Oshie z Washingtonu odehrál zápas číslo 500 v NHL
– Devils dali v celé NHL nejméně branek při hře 5 na 5, Capitals naopak nejvíce
– Reid Boucher měl poprvé v NHL v jednom utkání tři body

Adam Henrique se zachoval jako džentlmen. Fanynce, co přišla o dům, poslal podepsaný dres

Fakt, že někteří hokejisté udělají pro své fanoušky cokoliv, je znám nějakou dobu. Mezi tyto osobnosti patří také Adam Henrique, který věnoval svůj dres fanynce, jež přišla o střechu nad hlavou. Ashley krom dresu dostala také pozvánku od organizace Devils na první domácí utkání příští sezóny. Něco zlé je k něčemu i dobré.