Peklo / Reporty / Pátý pokus vyšel, debutanti Wedgewood s Mozíkem pomohli k výhře nad Jackets!

Pátý pokus vyšel, debutanti Wedgewood s Mozíkem pomohli k výhře nad Jackets!

AUTOR: JAN ZHEJBAL

Dnešní zápas byl již pátým v této sezoně, kdy se potkaly týmy Devils a Blue Jackets. Již od začátku bylo jasné, že nejde ani tak o body jako prestiž. Ďáblové si vytvořili několik šancí, největší měl asi Bobby Farnham, ale minul branku z bezprostřední blízkosti. Tlak se zvyšoval až do páté minuty, kdy po vynikající práci s obránci, kterou předvedl Kyle Palmieri, si puk převzal Reid Boucher a prostřelil hostujícího brankáře. 1:0!
Hra se gólem otevřela na obou stranách a hrálo se v rychlém tempu. Více ze šancí měli hosté, ale Ďáblové měli veliký tlak v pásmu. V posledních dvou minutách první periody hráli domácí v oslabení, ale na situaci na ledě to nebylo vůbec znát. Hosté nebyli vůbec puštěni ke střele.
Střely na branku v 1. třetině  5 – 8

Do druhé části vlétli hosté jako blesky a po tlaku trvající více než dvě minuty tečoval Jared Boll po střele Daltona Prouta. 1:1!
Domácí se do vyrovnávacího gólu nemohli dostat do tempa, ale pak se vše změnilo a začalo si o střílet. Skvělou dělovku předvedl od modré čáry debutující Vojtěch Mozík, ale ani následný závar před brankou nevedl ke změně skóre. Hráči Columbusu měli v polovině zápasu problémy s disciplínou a tak měli domácí možnost si zahrát více než minutu hru 5na3. Během které bylo hodně střel, dokonce i hosté  měli dva úniky na branku, ale tam stál debutující Scott Wedgewood. I ve druhé třetině byli střelecky lepší „modrokabátníci“.
Střely na branku ve 2. třetině  9 – 14

Do třetí části nastoupily týmy se stejným gólovým přídělem a tak se hrálo „od začátku“. Jak domácí, tak hosté měli hodně šancí. Největší asi Devante Smith-Pelly, když je sám na gólmana Korpisala. Skóre se ani po několika šancích na obou stranách neměnilo. To se ale změnilo po několika minutách, kdy po nahození, hitu a následného natlačení před branku, protlačil puk za záda Korpisala Devante Smith-Pelly. 2:1!
Ďáblové pokračovali v dobývání branky hostí, nepomáhala ani spolupráce Zajaca a Bouchera ani střely ostatních spoluhráčů. Na druhou strany chyby obráců často zachraňoval Scott Wedgewood, ten svůj debut zvládl skvěle. Dvě minuty před koncem Columbus odvolal brankáře a zkoušel hru v šesti. Devils se ubránili a porazili Blue Jackets poprvé v sezoně.
Střely na branku ve 3. třetině  8 – 6

Střely na branku (celkově):   22- 28

New Jersey Devils 2:1 Columbus Blue Jackets
5. Boucher (Palmieri, Greene), 49. Smith-Pelly (Larsson) – 23. Boll (Prout, Campbell)

Devils: Wedgewood (Kinkaid) – Greene, Larsson, Helgeson, Severson, Warsofsky, Mozík – Kennedy, Henrique, Smith-Pelly – Boucher, Zajac, Palmieri – Blandisi, Kalinin, Sislo – Farnham, Gionta, Ruutu.

– svůj debut v NHL si odbyl český obránce Vojtěch Mozík.
– stejně tak poprvé v NHL nastoupil brankář Scott Wedgewood, který vychytal výhru a zaznamenal tedy své první vítězství v NHL
– V týmu Devils jen tři hráči odehráli všech 73 zápasů. Jsou to kapitán Andy Greene, Kyle Palmieri a Adam Larsson
– Devil zbývá odehrát 9 zápasů v základní části. Nyní je 6 bodů od postupového místa, ale má před sebou Detroit (1 zápas k dobru) a Philadelphii (3 zápasy k dobru)

Hvězdy utkání:
1. NJD Scott Wedgewood, 27 zásahů, úspěšnost 96,4% čas na ledě 59:58
2. NJD Devante Smith-Pelly, 1+0, 4 střely, čas na ledě 17:23
3. NJD Reid Boucher  1+0, 2 střely, čas na ledě  15:44

Petr Straka opouští organizaci Devils, vrací se do mateřské Plzně

V listopadu 2016 byl útočník Petr Straka vyměněn z Philadelphie do New Jersey za sedmé kolo draftu. Šanci v NHL v dresu Ďáblů nedostal, hrál pouze na farmě. Tam stihl sehrát 38 zápasů, ve kterých dal 4 góly a na dalších 9 přihrál. Nyní pětadvacetiletý forvard svou zámořskou misi ukončuje po osmi letech, kdy v …