Peklo / Reporty / BOS – NJD 2:0 – Ďáblové vyšli střelecky naprázdno

BOS – NJD 2:0 – Ďáblové vyšli střelecky naprázdno

V rámci prvního přátelského utkání před sezonou 2015/2016 se Devils představili v Providence proti Bostonu Bruins.

A jako první měli v zápase šanci, když Jacob Josefson tečoval střelu jednoho ze svých spoluhráčů do tyče. Posléze dokonce Devils docílili gólu, ten ale nemohl být uznán proto, že Henrique dopravil puk do brány rukou. Ďáblům se vůbec nedařily přesilové hry a i když měli v první třetině rovnou tři, ani jednu nevyužili. Čtyři sekundy před koncem první třetiny mohl skóre otevřít DeFazio, jenže v přečíslení 3 na 1 trefil jen Keitha Kinkaida.

První branku si utkání schovalo až do 27. minuty. V přesilové hře se po pěkné akci Spoonera prosadil obránce Matt Irwin, jenž tak poslal Boston do vedení 1:0. Posléze mohl vyrovnat po akci Pavla Zachy Tuomo Ruutu, ale ten trefil jen bránící hráče v dobré šanci. Ve 31. minutě došlo na obou stranách ke střídání brankářů – Kinkaida nahradil Scott Wedgewood a Gustavssona Jeremy Smith. Posléze už jsme ve druhé periodě moc zajímavého neviděli.

Třetí třetina se nesla ve znamení několika vyloučení i díky poměrně velkému množství šarvátek. A také jsme v ní viděli druhou branku. Opět padla v přesilovce a znovu se o ní postaral obránce Matt Irwin. Ďáblům se posléze v ofenzivě vůbec nedařilo a Bruins kráčili za vítězstvím. To ještě mohli navýšit, nebýt několika skvělých zákroků Wedgewooda – zejména proti Tyleru Randellovi v 56. minutě ukázal své umění. V závěru zápasu si Devils místo početní výhody bez brankáře zahráli v oslabení a tak již moc brankáře Bruins neohrozili. V prvním přátelském utkání tak vyšli střelecky naprázdno.

Boston Bruins 2:0 New Jersey Devils
27. Irwin (Spooner, C. Miller), 47. Irwin (C. Miller)

Střely: 22:31 (9:11, 7:10, 6:10)

Bruins: Gustavsson (31. Smith) – Irwin “A”, Carlo, Zbořil, Trotman, Cross, C. Miller – Hayes “A”, Spooner, Connolly – Rinaldo, Sexton, Randell – DeBrusk, Chochlačev, Griffith – DeFazio, Kemppainen, Talbot “A”

Devils: Kinkaid (31. Wedgewood) – Merrill, Severson, White, Scarlett, Helgeson, Gelinas – Quenneville, Henrique “A”, Palmieri – Ruutu “A”, Zacha, Stempniak – Kalinin, Josefson, Thompson – Létourneau-Leblond, Blandisi, Lorito

Zdroj obrázku: nhl.com, Andy Marlin