Peklo / Ohlasy / Adam Larsson: “Dostal jsem perfektní přihrávku od Travise, jen jsem stál před brankou.”

Hráči New Jersey Devils dnes v noci zdolali Arizonu Coyotes a připsali si tak po bídném startu druhou výhru v řadě. A opět v prodloužení. V neděli byl hrdinou Lee Stempniak. Tentokráte jím byl Adam Larsson.

Obránce Ďáblů Adam Larsson rozhodl utkání s Kojoty hned po 43 vteřinách při klasické situaci v prodloužení 3na3.

Dostal jsem perfektní, opravdu perfektní přihrávku od Travise. Stál jsem jenom před bránou.

Takto ohodnotil rozhodující situaci před vstřelením vítězného gólu Adam Larsson. Mimo jiné to byl jeho vůbec první rozhodující gól v prodloužení. Vstřelení gólu popisuje jako velmi jednoduché, avšak předcházel mu dobrý obraný zákrok právě od Adama. Ten čistě odzbrojil českého útočníka Martina Hanzala a Devils se tak  okamžitě dostali do přečíslení 3 na 1. Larsson zatáhl puk do pásma a po ose Lee Stempniak – Travis Zajac se puk dostal opět k němu.

Viděl jsem před sebou obránce, takže jsem přihrával na Leeho. Přihrávka byla ale strašná, ale naštěstí mu přeskočila hokejku a dostali jsme se do situace tři pouze na brankáře. Dostal jsem opravdu skvělou přihrávku od Travise a zužitkovali jsme tak naši šanci.

Takto okomentoval s úsměvem celou akci Adam Larsson

Ďáblové tak zaznamenali již třetí zápas v řadě, ve kterém si vyzkoušeli nový formát prodloužení. Poprvé, proti Sharks, se Ďáblům ještě nezadařilo v nájezdech, v neděli a dnes v noci však již byli těmi štěstnějšími a dokázali rozhodnout již v prodloužení.

V celkovém součtu i s přípravnými zápasi hráli Devils prodloužení 3 na 3 již sedmkrát. Dokázali v něm pětkrát skórovat, dvakrát pak došlo až na nájezdy.

Zápas se pro Devils vyvíjel dobře a dvakrát v něm vedli. První gól na 1-0 vstřelil Zajac dokonce v oslabení a bylo to vůbec první vedení Devils v této sezoně. Dosud museli v zápase vždy dotahovat. K tomuto aspektu se také vyjádřil trenér Hynes:

Jsou to velmi odlišné situace, do kterých se dostáváte. Dnes to bylo poprvé co jsme vedli a odvedli jsme dobrou práci.

Bilance Devils je tedy z posledních tří zápasů perfektní 2-0-1, což je obrovská změna oproti prvním třem utkáním 0-0-3.

V závěru se Hynes ještě vrátil k Larssonovi, který měl nejvyšší icetime ze všech – bez pěti vteřin to bylo 24 minut:

Co mě překvapuje, je jeho profesionalita. Je opravdu soustředěný, je v dobré kondici, stará se o sebe, mimo led sleduje svá střídání a detaily hry. Je to o jeho vlastní iniciativě mladého hráče, pak můžeme vidět úroveň jeho talentu. Myslím, že vyrovnanost a profesionalita mu pomůže odstartovat dobrou sezonu a bude zajímavé ho dále sledovat z pozice trenéra.

Devils zjevně nový styl prodloužení sedí. V loňské sezoně z 8 prodloužení dokázali vyhrát pouze jediné, když 10. března 2014 porazili Minnesotu. Tehdy vstřelil vítězný gól Andy Greene.

Nyní budou čekat Devils dva venkovní zápasy – v Ottawě a Buffalu – a uvidíme, zda se našim Ďáblům podaří sérii natáhnout a formu tímto potvrdit.