Peklo / Reporty / Druhá výhra v řadě! Ďáblové zdolali Kojoty

Druhá výhra v řadě! Ďáblové zdolali Kojoty

New Jersey podruhé za sebou dokázalo získat dva body, když tentokráte na domácím ledě porazili Arizonu Coyotes 3:2 v prodloužení!

Autor textu reportáže: Jan Zhejbal

Už v první minutě střelou zblízka prověřil brankáře Coyotes Mike Cammalleri a tvrdou střelou od modré zase John Moore. Ďáblové poté měli výhodu přesilové hry, ovšem během níc se nic nestalo. Na hře domácích byla vidět změna herního stylu, výrazně lépe bránili své území a vytvářeli si pozice pro střely. Tlak ze strany New Jersey se stupňoval, Tlustý zastáhl puk na stranu a nahodil ho před branku, kde se ale Zajac neprosadil. Poté ujel obraně hostů Kyle Palmieri, ale netrefil se. Chvíli na to nedokázal procpat puk do klece Stempniak. První střelu si Kojoti připsali až v čase 18:04, žádný gól ale v první třetině něpadl.
Střely 5:2

S vhozením puku do druhé části se do sebe pustili Chipchura a Tootoo, rozhodčí ale souboj ukončili předčasně. Druhá perioda se nesla ve znamení nepřesných přihráveck a nahozených puků. Další přesilovka Ďáblů jakoby nastartovala hráče k vyšším výkonům, vytvořili si mnoho šancí, ale gól nepadl. Cory Schneider neměl moc práce, poradil si ale s nepříjemnou dorážkou Mikkela Bødker zhruba v polovině utkání. Hra Coyotes připomínala spíše neprůstřelnou barikádu. V poslední minutě byl vyloučen Kyle Palmieri, což ale nevadilo. Jacob Josefson ujel po levé straně a nádherně našel Travise Zajaca, který bekhendovou střelou překonal brankáře Smithe – 1:0! Ještě vteřinu před koncem vytáhl Schneider svůj nejlepší zákrok a lapačkou vychytal střelu Hanzala.
Střely 17:12

Do poslední části nastoupili Ďáblové v oslabení a pět vteřin před uplynutím trestu se trefil nováček Anthony Duclair, když dostal přihrávku do Maxe Domiho a Martina Hanzala. Poté hra trochu oživla a hrál se pěkný hokej. Domácí celek ale i při oslabení podržel brankář Schneider a po skoneční přesilovky se uvolnil Travis Zajac, dovezl puk do útočného pásma, tam ho vrátil na Mikea Cammalleriho, který nádhernou střelou zpoza obránce pod horní tyčku dal na 2:1 pro domácí. V posledních minutách se Devil snažili udrže skóre, ale nepodařilo se. 51 vteřin před koncem základní hrací doby využila Arizona početní výhody a díky střele Mikkela Bødkera srovnala na 2:2.
Střely 24:19

Pětiminutové prodloužení začalo tím, že hosté hned prověřili Schneidera. Poté ale Adam Larsson skvěle přečetl hru, sebral soupeři v obranném pásmu kotouč, projel celé kluziště, nahrál Lee Stempniakovi, ten minul. Následně Zajac přisunul zpět na Adama Larssona, který do prázdné branky neměl problém zakončit. Devils tak vyhráli v prodloužení.

New Jersey Devils 3:2pp Arizona Coyotes
40. Zajac (Josefson, Larsson), 48. Cammalleri (Zajac), 61. Larsson (Zajac, Stempniak) – 41. Duclair (Domi, Hanzal), 60. Bødker (Ekman-Larsson, Stone)

Střely 25:20 (5:2, 12:10, 7:7 – 1:1)