Peklo / Ohlasy / Schneider po prohře s Bruins: Je to hodně frustrující

Schneider po prohře s Bruins: Je to hodně frustrující

Ďáblům se po úporném boji podařilo získat ve třetí třetině vedení, ale ještě do závěrečného hvizdu o něj přišli a prohráli o gól s domácími Bruins.

,,Podařilo se nám dát gól a zajistit si mírnou výhodu,” řekl brankář Cory Schneider. ,,Boston se však nevzdal a pokračoval v aktivní hře, kterou nás poněkud zatlačil, pak přišlo vyloučení a my jsme se už z toho tlaku nedokázali dostat.”

,,Nezbývá nám, než smeknout nad výkonem soupeře,” přidal Schneider. ,,Bruins tlačili a tlačili a nakonec se dočkali. Je to strašně smutné, že jsme prohráli. Myslím si, že po prvních čtyřiceti minutách to mohlo dopadnout jakkoliv. Nebyli jsme se svou hrou sice spokojení, ale bylo to stále 0:0 a utkání bylo otevřené. Pak se nám podařilo dokonce dostat do vedení, ale musíme takovéto zápasy zvládat lépe. Nesmíme nechat soupeře vrátit se do něj a otočit ho.”

,,Je to tak trochu část učení tohoto týmu, musíme se ujistit, že najdeme cestu k tomu, abychom aspoň udělali nějaký bod. Stačilo by se aspoň dostat do prodloužení a vyválčit bod, získat šanci na lepší výsledky. Ale mít tak dobře rozehraný zápas a ztratit ho, to je hodně frustrující. Není to však konec světa. Je teprve začátek sezóny a my máme stále hodně času na to, abychom se zlepšili. Musíme zjistit, jak udržet tyto zápasy a když ne udržet, tak alespoň vybojovat jeden bod,” dodal Schneider.

Boston dokázal předvést otočku hlavně díky Bradu Marchandovi, který byl včera nejlepším hráčem na ledové ploše. Bruins se tak podařilo vyhrát hned v prním zápase sezóny na svém ledě.

,,Nepředvedli jsme dost dobrou hru na to, abychom vyhráli,” řekl Hynes. ,,Všichni mluvíme o tom, že se náš tým pořád učí. Ale pokud utkání dojde do tohoto stavu, tak podle mne rozhoduje hlavně bojovnost, kterou musíte v sobě mít. Bohužel, my jsme se ještě nedostali do tak vysokého levelu. Pokud chcete v této lize uspět, tak je důležité se rychle učit. A o to se snažíme. Snad nás tento zápas opět posune dopředu.”

Cory Schneider předvedl 34 zákroků, z toho 15 ve třetí třetině. Momentálně má Cory průměr obdržených branek na zápas přesně 2,00 a skvělou úspěšnost zákroků – 95,2%.

,,Nemyslím si, že jsme dělali to, co jsme měli,” řekl Kyle Palmieri, jediný úspěšný střelec Devils. ,,Nejlepším hráčem byl opět Cory Schneider, který by se i na hlavu postavil. Já si však nemyslím, že bychom mu dostatečně pomohli. Nehráli jsme, jak jsme měli, ale i tak jsme se dostali do vedení. To jsme však nedokázali udržet a je to teď pro nás hodně hořká pilulka ke spolknutí.”

,,Po většinu utkání jsme nehráli tak, jak jsme chtěli,” prohlásil Taylor Hall. ,,Zatím jsme odehráli pouze dva zápasy, o kterých bychom mohli říci, že jsme je odehráli tak, jak jsme chtěli. Zápasy, které jsme schopni opakovat, ale dnes se to nepovedlo. Musíme se z toho co nejrychleji otřepat a nejlépe hned v dalším zápase to ze sebe dostat.”

Bergeron, který se vrátil do sestavy po vynechání prvních tří zápasů, vstřelil minutu a patnáct sekund před koncem vítězný gól.

,,Prošlo to přes někoho, kdo byl přede mnou. Myslím si, že mezi jeho nohama, puk jsem tak vůbec neviděl,” řekl Schneider. ,,Jak jsem řekl, hodně špatná prohra pro nás.”

Na závěr se vyjádřil i kapitán Andy Greene, který přišel s hodně líbivým tvrzením: ,,Boj o play-off začíná zápasem číslo 1, zápas číslo 4 má stejnou váhu jako zápas číslo 40, musíme se zlepšit.”