Peklo / Reporty / Devils vyválčili plný počet bodů na ledě Anaheimu – lídra NHL

Devils vyválčili plný počet bodů na ledě Anaheimu – lídra NHL

Devils zvítězili na ledě Anaheimu v prodlužení!

Ďáblové dokázali porazit momentálního vládce NHL a překazili Ducks domácí neporazitelnost, která se zastavila až v devátém zápase.

První příležitost jsme viděli již ve třetí minutě. Židlický zavezl puk do pásma a nabil Greeneovi na modrou, jeho dělovku Hiller vyrazil těsně mimo branku. V 6. minutě byl vyloučený Larsson a domácí hráli přesilovou hru, kterou ale díky skvělé práci bránících hráčů Devils nevyužili. Dvě dobré šance měli Ďáblové v desáté minutě. Nejprve od Loktionova přejal pas Greene, jehož střelu tečoval Brunner jen těsně mimo. Poté se po Larssonově střele před Hillerem pokoušel o dorážku Bernier, ale ani on neuspěl. Ve 12. minutě otevřeli Ducks skóre zápasu – Lindholm zadovkou předal puk Beleskeymu, který propálil Brodeura – 1:0. Těsně po gólu byl ale vyloučen Perry a New Jersey hrálo první přesilovku. Tu ale nedokázalo využít a poté, co Corey Perry vyjel z trestné lavice jel z boku sám na Brodeura, ale jeho střelu zápěstím schoval brankář hostujícího celku do lapačky. V 15. minutě byl vyloučený Teemu Selänne za vysokou hůl – ale nutno uznat, že zde bylo rozhodnutí sudích špatné. Hůl v obličeji Židlického byla totiž od jeho spoluhráče Greenea. Jednalo se dokonce o čtyřminutové vyloučení. A po 44 sekundách Devils výhodu využili – Eliáš nabil Židlickému a ten střelou z otočky překonal Hillera – 1:1! Poté pokračovala klasická dvouminutová přesilovka (jednalo se o trest 2+2 minuty). A tu také využili – puk se po ose Židlický-Eliáš-Henrique dostal až k Gelinasovi, který střelou z první poslal Devils do vedení! Skvělá práce! V devatenácté minutě mohl vyrovnat Cogliano, který měl dostatek prostoru před brankářem, ale Marty se roztáhl a nepropustil kotouč za svá záda. Po první třetině tak Devils vedli 2:1.
Střely: 8:9

Ve 22. minutě byl vyloučení Eric Gelinas za vysokou hůl (na dvě minuty) a tak měl Anaheim možnost vyrovnat z početní výhody. A po 15 sekundách byl dokonce vyloučený Harrold, takže se jednalo o 1:45 dlouhou přesilovou hru 5 na 3. A tu dokázali využít. Fowlerova střela trefila před brankou stojícího Pennera a puk se dostal k Boninovi, který už neměl problém uklidit puk do branky. Ve 24. minutě měl další velkou šanci Teemu Selänne, který dorážel střelu Hampuse Lindholma. Poloodkrytou branku ale minul. Zde měli Devils velké štěstí. Přesilová hra poté vypršela a hosté doufali, že opět budou moci útočit. Ve 27. minutě měl obrovskou příležitost Dainius Zubrus, jehož povedenou střelu švihem zastavila až tyčka Hillerovy branky! Ve 31. minutě se před Brodeura dostal Getzlaf, udělal mu kličku a branku v obrovské příležitosti minul. Ve 36. minutě byl za hákování vyloučený Cam Janssen. Kačeři využili i tuto přesilovou hru. Penner poslal zadovkou na Ryana Getzlafa, který nádhernou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:2. Devils se tato třetina prostě vůbec nedařila. Ducks si i nadále tvořili šance – v přečíslení 2 na 1 kombinoval Selänne s Perreaultem, druhý jmenovaný ale Brodeura střelou z první nepřekonal. Na konci třetiny měl ještě příležitost Ryder, ale nedal.
Střely: 11:3

Hned na začátku třetiny se na trestnou lavici za hákování na Jágra poroučel Penner a Devils měli tak první šanci na vyrovnání, přesilovce však scházela střelba a Ducks se ubránili. Ve 44. minutě měl dobrou šanci Ryder, který tvrdě vypálil z hranice kruhů, ale domácí brankář na poslední chvíli stačil zasáhnout. Patrik Eliáš se po chvíli dral do zakončení v brankovišti, ale Hiller měl k puku o něco blíž a stačil ho přikrýt. V 50. minutě měl dobrou šanci Gelinas, který z pěkného průniku pálil švihem z levého kruhu – Hillerova lapačka byla připravena. Do této chvíle si ve třetí třetině Brodeur vůbec nesáhl na puk. V celém zápase bezvadný Gelinas zkoušel střílet ze všech možných pozic, v 54. minutě se dostali Ducks pod zámek a právě mladý obránce pálil dobře od modré čáry, ale Hiller byl stále pozorný. Při následném přerušení si DeBoer vyžádal oddechový čas. Plány na vyrovnání se začaly komplikovat, když na trestnou lavici usedl Marek Židlický za hákování, ale přesilovka se domácím naštěstí vůbec nevyvedla a Brodeur ani nemusel zasahovat. Zbývaly tři minuty do konce a čas na vyrovnání se krátil. Brodeur ještě musel zastavovat střelu Fowlera a Smitha-Pellyho. Do konce utkání zbývala necelá minuta, když se ujala česká spolupráce. Patrik Eliáš za bránou vybojoval puk a poslal ho před bránu, kde svá kila a důraz využil Jaromír Jágr a pověsil puk přímo pod víko a poslal tak utkání do prodloužení!

střely na bránu: 3:12

Prodloužení mohlo skončit hned v první minutě, kdy měli domácí obrovskou šanci! Lindholm pálil od modré čáry, Brodeur vyrážečkou vyrazil puk jen před sebe, kde číhal Perreault, ten měl před sebou prázdnou bránu, ale než si stačil puk zpracovat, tak se Brodeur stačil přesunout a fantastickým zákrokem podržel Devils. Po nevydařeném pokusu Getzlafa vyrazili Devils do protiútoku, který skončil na obraně Ducks. Jenže zmatený Lovejoy ve snaze odpálení kotouče trefil před bránou svého spoluhráče Perryho, od kterého se puk odrazil a skončil až za zády Hillera. Branka byla připsána Travisu Zajacovi! Dva body si připisují do tabulky Devils!

Anaheim Ducks 3:4 pp. New Jersey Devils
12. Beleskey (Lindholm, Palmieri), 23. Bonino (Penner, Fowler), 36. Getzlaf (Penner, Bonino) – 16. Židlický (Eliáš, Gelinas), 18. Gelinas (Henrique, Eliáš), 59. Jágr (Eliáš, Zubrus), 62. Zajac

Střely celkově: 25:25

Ducks: Hiller – Fowler, Sbisa, Lovejoy, Beauchemin, Lindholm, Allen – Cogliano, Selänne, Perry, Bonino, Getzlaf, Penner, Palmieri, Perreault, Winnik, Beleskey, Etem, Smith-Pelly
Devils: Brodeur – Greene, Židlický, Gelinas, Larsson, Harrold, Fayne – Zubrus, Zajac, Jágr, Eliáš, Henrique, Ryder, Brunner, Loktionov, Bernier, Carter, Gionta, Janssen

Adam Henrique se zachoval jako džentlmen. Fanynce, co přišla o dům, poslal podepsaný dres

Fakt, že někteří hokejisté udělají pro své fanoušky cokoliv, je znám nějakou dobu. Mezi tyto osobnosti patří také Adam Henrique, který věnoval svůj dres fanynce, jež přišla o střechu nad hlavou. Ashley krom dresu dostala také pozvánku od organizace Devils na první domácí utkání příští sezóny. Něco zlé je k něčemu i dobré.