Peklo / Hlavní zprávy / Na poslední zápas v Rexall Place nebudou Devils vzpomínat v dobrém

Na poslední zápas v Rexall Place nebudou Devils vzpomínat v dobrém

Devils se naposledy představili v Rexall Place před tím, než se Edmonton odstěhuje do nové arény. A vůbec se jim místní derniéra nepodařila.

AUTOR REPORTÁŽE: JAN ZHEJBAL

Úvod zápasu byl velmi opatrný z obou stran, hrálo se převážně ve středním pásmu. První větší šance přišla až ve 4 minutě, kdy se před branku Nilssona natlačil Kyle Palmieri. Zmatená hra Ďáblů vyústila v pohlednou kombinaci Olejářů a Leon Draisatl po přihrávce Taylora Halla překonal brankáře Kinkaida. 1:0!
Po inkasovaném gólu se hra Devils zlepšila, dostávali se do útočného pásma, ale obrana Edmontonu nepustila k vyložené šanci. Až pár vteřin před koncem první periody v oslabení se uvolnil Lee Stempniak a po nahrávce Henriquemu se rozeznila tyč, ale na gólovém stavu se nic nezměnilo.

Druhá část zápasu začala přesilovou hrou Edmontonu, ale hra v oslabení je paradoxně ďábelská velká výhoda. Forčeking Devils se stupňoval a dělal domácímu týmu trochu problémy. Díky nedovolenému zákroku Davidsona se dostali Newarští do přesilové hry, kde se výborně uvolnil po levé straně útočného pásma Kyle Palmieri a do horního rohu vyslal přesnou vyrovnávací střelu. 1:1!

Tento stav ovšem nevydržel dlouho a o necelou minutu později po další pěkné kombinaci Olejáři skórují. 2:1 Oscar Klefbom.
Do koncem druhé třetiny se hrál aktivní hokej s mnoha šancemi na domácí i hostující straně, ale velkou roli si zahráli o brankaři.

V poslední části jakoby se Edmonton odhodlal ke spanilé jízdě. Nespočet přesných přihrávek a forčeking přinesly své ovoce. Při přesilové hře na několikrát v závaru Jordan Eberle překonal Kinkaida a domácí vedli už 3:1! Dnešní špatná hra se odrazila i na dalším vývoji, kdy v obraně špatně rozehrál jeden z obránců a Mark Letestu zachytil nepřesnou přihrávku a překonal překvapeného Kinkaida. 4:1!

JohnHynes se rozhodl pro hru bez brankaře na více než 3 a půl minuty, ale o minutu později Taylor Hall upravil skóre na 5:1, když se trefil do odkryté svatyně Devils. Nezbývá než konstatovat, že New Jersey neumí hrát s tabulkově slabšími týmy.

Edmonton Oilers 5:1 New Jersey Devils
7. Draisaitl (Hall, Davidson), 28. Klefbom (Purcell, Draisaitl), 44. Eberle (Hall), 54. Letestu, 58. Hall (Draisaitl) – 27. Palmieri (Schlemko, Zajac)

Edmonton Oilers: Nilsson (Talbot) – Nurse, Gryba, Klefbom, Fayne, Davidson, Reinhart – Hall, Draisaitl, Purcell – Pouliot, Nugent-Hopkins, Eberle – Hendricks, Letestu, Jakupov – Korpikoski, Lander, Pakarinen

New Jersey Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene, Larsson, Moore, Severson, Merrill, Schlemko – Cammalleri, Henrique, Stempniak – Kalinin, Zajac, Palmieri – Tlustý, Josefson, Tootoo – Farnham, Gionta, O’Neill

Rozhodčí: Kozari, Hanson – Henderson, Cameron

Zdroj obrázku: nhl.com, Andy Devlin