Peklo / Reporty / Devils odnáší ze souboje proti Ducks jeden bod

Devils odnáší ze souboje proti Ducks jeden bod

Od první minuty týmy na nic nečekaly a začalo se ve svižném tempu. První větší šanci si ve 4. minutě vypracoval Zubrus, který obkroužil branku a chtěl Hillera překvapit, to se mu však ani z dorážky nepodařilo. Po úvodních 5 minutách byli výrazně aktivnější Ďáblové, kteří lépe forčekovali a dokázali si vypracovat první střely. Po 7 minutách neměli Ducks na svém kontě ani střelu a šli také poprvé do oslabení. Za podražení Henriqua byl vyloučen Saku Koivu. Přesilová hra byla sehrána dobře. Devils si vytvořili tlak, několikrát vystřelili, Ryder dokonce trefil tyč, ale Ďáblové se bohužel do vedení nedostali. O necelou minutu později si přesilovku vyzkoušeli i hosté. Za zdržování byl vyloučen Cory Schneider, který vyhodil puk přes tvrzené sklo. Přesilovka se Ducks příliš nepovedla, naopak největší šance měli Zubrus a Henrique, ani jednomu se však svůj tým do vedení v oslabení dostat nepodařilo. I nadále se pokračovalo ve velmi svižném tempu. Po přesilovce si větší tlak tvořili Ducks, Cory však držel. 3 minuty před koncem zůstal na kolenou Brunner a nevypadalo to vůbec dobře. Greene a Zubrus mu pomohli na střídačku. Z opakovaného záběru bylo jasné, že dostal koleno na koleno od Fistrce. 2 minuty před koncem šel za velmi sporný zákrok na trestnou Gionta. Cory svůj tým v oslabení opět držel a do kabin se šlo za neozhodného stavu.

Střely 7-9

Před začátkem 2. třetiny přišla zpráva, že se Damien Brunner se zraněním v dolní polovině těla již do hry nevrátí. Druhá třetina začala výrazně opatrněji, než ta první. Po dvou minutách vyhodil kotouč z obranného pásma přes tvrzené sklo Silfverberg, ale vyloučen nebyl. Poté byla hra trochu vyhrocená a došlo k několika ostřejším střetům. Následně začala naše první lajna KAčerům v obraně pěkně zatápět, ke změně skóre to opět nevedlo. Na začátku 4. minuty jsme se dočkali! Henrique vybojoval po vhazování v útočném pásmu puk a předložil jej Ryderovi před Hillera. Ten nezaváhal a střelou pod víko otevřel skóre 1-0! Poté bylo vidět na hostech, že by rádi co nejdříve srovnali a začali být v útoku velmi nebezpeční. Cory ale opět předvedl sérii dobrých zákroků a nedovalil soupeři srovnat. V polovině zápasu si dobrou hrou Jágr, kdy si udržel dva hráče Ducks na zádech, vybojoval přesilovou hru. Za držení šel sedět když Lindholm. Přesilovka nebyla sehrána špatně, ale nebyla tak dobrá jako první a Devils při ní i dvakrát zachybovali. Rozdíl zůstal jednogólový. V čase 34-06 Anaheim zásluhou Fowlera srovnali na 1-1. Po vyhraném vhazování si obránci vyměnili puk a Fowler Coryho propálil. 4 minuty před koncem třetiny Devils špatně střídali a šli do čtyřech. Oslabení jsme opět ustáli. Do konce třetiny se již žádné změny neudáli, a tak máme stav na konci třetiny opět nerozhodný.

Střely 16-19

V polovině 3. minuty byl opět dost sporně vyloučen Mark Fayne za bránění ve hře. Bohužel, Devils museli do čtyř. Tažké oslabení Devils ubránili, na konci tohoto oslabení byl přidržen při vyvážení puku Henrique, ale tohle se nepískalo. Následující minuty byly poměrně divoké. Hrálo se nahoru dolů, hra nebyla příliš uspořádaná ani z jedné strany. V polovině 3. třetiny patřil led opět Ďáblům, když se do tlaku dostala opět 1. lajna.9 minut před koncem ovšem Devils chybovali při rozehrávce s pásma. Následně se přihrávka z rohu odrazila od Gelinasových bruslí, tam si puk našel Perreault a poslal Ducks do vedení 2-1. 7 minut před koncem dolovali puk zpod Hillera Jágr i Zajac, ale marně. Necelých 6 minut před koncem šli Devils do přesilové hry. Nedovoleně bránil Mark Fistric. 5 minut před koncem jsme se dočkali! Devils využili přesilovku. Po krásné přihrávce od Jágra srovnal Andy Greene! I po 3. třetině jsme měli skóre vyrovnané a tak nás čekalo prodloužení!

Střely 21-23

V prodloužení ale Ducks z první výraznější šance rozhodli. Palmieri zavezl puk do třetiny, obkroužil branku a s pomocí Merrillovi hokejky dopravil puk do branky.

Střely 21-24

New Jersey Devils 2-3 OT Anaheim Ducks

24:15 Ryder – Henrique, 34:06 Fowler – Lovejoy, Selanne, 50:47 Perreault – Palmieri, Selanne, 54:58 Greene – Jágr, Zajac, 62:37 Palmieri – Perreault, Fowler

Ducks: Hiller – Francois Beauchemin, Hampus Lindholm, Cam Fowler, Ben Lovejoy, Mark Fistric, Bryan Allen, Dustin Penner, Ryan Getzlaf, Corey Perry, Kyle Palmieri, Mathieu Perrault, Teemu Selanne, Jakob Silfverberg, Saku Koivu, Andrew Cogliano, Tim Jackman, Nick Bonino, Dan Winnik

Devils: Schneider – Andy Greene, Mark Fayne, Eric Gelinas, Marek Zidlicky, Anton Volchenkov, Jon Merrill – Dainius Zubrus, Travis Zajac, Jaromir Jagr, Adam Henrique, Patrik Elias, Damien Brunner, Reid Boucher, Andrei Loktionov, Michael Ryder, Steve Bernier, Stephen Gionta, Tim Sestito

Marcus Johansson: V klubu mu patří prvenství. Jaké?

Organizace Devils a její manažer Ray Shero překvapili v neděli v noci hokejový svět, když klub oznámil, že získal levé křídlo Marcuse Johanssona z Washingtonu Capitals. Podpis zkušeného útočníka se uskutečnil výměnou za volbu v druhém kole (dříve získané z Floridy za Marca Savarda, 10. června 2016) a volbu v třetím kole (dříve získané z Toronta jako …