Peklo / Albany Devils / Na Albany doléhá horší období, Devils čekají už čtyři utkání na výhru

Na Albany doléhá horší období, Devils čekají už čtyři utkání na výhru

Famózní forma ďábelské farmy vzala po sérii špatných výsledků definitivně zasvé. Vydařený úsek sezóny, jenž Albany prožívalo v podstatě od poloviny října až do úvodu prosince, ukončily čtyři prohry v řadě během osmi dnů.

St. John’s IceCaps – Albany Devils 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. MacMillan (Gregoire, Didier), 35. Barberio  (Dietz, Pither), 36. McCarron (Didier, Bournival) – 14. Pelley (Scarlet, McKelvie), 51. Tropp (O’Brien)

Devils zajížděli na led IceCaps, kde si chtěli spravit chuť po jasné prohře s farmou Penguins. Zápas se jim ale vymkl z rukou, i přes vyrovnaný průběh se domácí prezentovali drtivým využíváním střeleckých pozic a před posledním dějstvím vedli 3:1. Ve třetí třetině hráči Albany zapnuli a uvěznili soupeře v silných ofenzivních kleštích, jenže ani 21 ran za 20 minut dohnání rozdílu nezaručilo.

St. John’s IceCaps – Albany Devils 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. McCarron (Holloway, Lessio), 7. Miceli (Ellis, McNally), 9. McCarron (Ellis), 39. Hanley (Dumont, Dietz), 53. McCarron (Bournival, Barberio) – 36. Pietila

Napravení situace nezjednal záložní celek Devils ani den poté, herní náskok protivníka byl naopak ještě zřetelnější. Kanonádu započal už v první minutě Michael McCarron, který se následně dostal k dalším dvěma úspěšným pokusům, čímž dosáhl hattricku. Družstvo St. John’s z pěti branek hned dvě zaznamenal při přesilové hře, Albany tentokrát jednoduše nemělo nárok.

Rochester Americans – Albany Devils 4:1 (4:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Schaller (Akeson), 12. Kaletta (Catenacci, Carrier), 16. Baptiste (Carrier), 18. Robak (O’Reilly) – 43. Burlon (Kujawinski, Boucher)

Svěřenci Ricka Kowalského mohou být rádi, že si v uplynulých týdnech vypracovali dostatečné bodové zásoby, protože také půda Rochesteru se ukázala pro Devils jako neúrodná. První třetina se vůbec nevyvedla gólmanu Danisovi, který propustil čtyři góly z dvanácti střel. Do brankoviště se tak postavil Scott Wedgewood, jehož schopnosti ochránily defenzivu Albany od dalšího krachu. Útočit ale začali hosté až příliš pozdě, jediný projektil uklidil do sítě Burlon na prahu závěrečné fáze.

Sezóna AHL se posunula o další krůček vpřed a v táboře Devils zatím není žádný vážný důvod ke smutku. Hokejisté Albany po 27 duelech zuby nehty hájí druhé místo Severní divize před IceCaps, jež se díky vítězným vzájemným zápasům srovnali na stejné hodnotě bodového zisku. Slibné postavení si farmáři zachovali i mezi konferenční konkurencí, kde zůstávají třetí.

Nejproduktivnějším hokejistou Albany je Mike Sislo, jenž stihl doposud nastřádat 13 gólů a 9 asistencí. Zdatně mu sekunduje Matt Lorito, ten na Sisla ztrácí jeden bod a dohromady oba tvoří důležitý prvek ďábelského útoku.

Devils zakončili sezónu prehrou, dnes nestačili na Red Wings

Hráči New Jersey dnes ukončili sezónu stretnutím proti Detroitu Red Wings. Derniéra v Joe Louis Aréne nakoniec nevyšla tímu z Newarku podľa predstáv, keď domácemu celku podľahli pomerom 4:1.