Peklo / Reporty / Trápení pokračuje. New Jersey prohrálo posedmé v řadě

Trápení pokračuje. New Jersey prohrálo posedmé v řadě

Další špatný zápas. New Jersey po návratu domů zklamalo své fanoušky a přenechalo body Predátorům z Nashvillu.

Devils měli do zápasu velmi špatný vstup. V čase 5:43 již jako první inkasovali, když Mattias Ekholm založil přečíslení prostrčením puku k Viktoru Arvidssonovi, který parádně předložil kotouč Jamesi Nealovi, jenž ranou z první nedal Schneiderovi šanci. V osmé minutě bylo pro New Jersey při návratu na domácí led ještě více stydno. Znovu to byl James Neal, který nyní střelou z pravého kruhu po pasu od Josiho našel mezírku mezi betony domácího gólmana a navýšil na 2:0 pro Nashville. Devils se posléze probrali a přebrali iniciativu hry. Nejprve si Juuse Saros poradil s velmi dobrou šancí Taylora Halla, posléze dokonce Beau Bennett mířil do tyče! I díky tomuto štěstí vedli Predators po 20 minutách hry v Prudential Center 2:0.
Střely: 11:10

Druhá třetina moc zlepšení ve hře Devils nepřinášela. Na hráčích Nashvillu vůbec nebyla znát únava z utkání ve Philadelphii, Predators působili sebevědomějším dojmem a navíc ke konci 26. minutě odskočili na rozdíl tří branek. Craig Smith zavezl puk do útoku, přihrál jej na modrou Mattiasi Ekholmovi, jehož dělová rána skončila za Schneiderovými zády. Dobrou příležitost měl v polovině utkání po pasu od Cammalleriho Miles Wood, jenomže narazil na připraveného Sarose. To byl tak jediný světlý moment Devils. O chvíli později napálil Ryan Ellis tyčku domácí brány a krátce nato sehrálo New Jersey naprosto tragickou přesilovou hru. Po 40 minutách byl stav zápasu 3:0 pro Nashville a několik fanoušků již bučelo nespokojeností.
Střely: 9:12

Ve 47. minutě se faulem provinil Nick Lappin a první početní výhodu si vyzkoušeli hosté. Tu sehráli opravdu pěkně. Domácí celek naprosto vyškolili a ukázali mu, jak se to dělá. V čase 48:12 po přihrávce od Romana Josiho zakončoval Filip Forsberg přesně do víka Schneiderovy brány. Bylo to tak 4:0! Nutno ale poznamenat, že Vernon Fiddler tak 15 sekund před obdržením branky začal kulhat po zblokování střely Romana Josiho. Ještě horší moment nastal v 54. minutě, kdy Nashville skóroval ve vlastním oslabení! Parádního pasu Arvidssona zužitkoval Ryan Johansen. Devils po konci trestu už jen kosmeticky upravili skóre, Greeneovu střelu od modré dokázal Sergej Kalinin tečovat do branky a vstřelil svůj první gól v sezoně.
Střely: 8:10

New Jersey Devils 1:5 Nashville Predators
55. Kalinin (A. Greene, Severson) – 6. Neal (Arvidsson, Ekholm), 8. Neal (Josi, Arvidsson), 26. Ekholm (C. Smith), 49. Forsberg (Josi, Johansen), 54. Johansen (Arvidsson, Ellis).

Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 13 744. Střely na branku: 28:32.

Tři hvězdy zápasu: 1. Viktor Arvidsson (0+3), James Neal (2+0), Juuse Saros (96,4%).

Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene (C), Lovejoy, Merrill, Severson, Moore, Quincey – Hall, Zajac (A), Cammalleri (A) – Wood, Henrique, Palmieri – Bennett, Zacha, Parenteau – Kalinin, Fiddler, Lappin.
Predators: Saros (Rinne) – Josi (A), Ellis, Ekholm, Irwin, Pardy, Y. Weber – Forsberg, Johansen, Fiala – Wilson, Ribeiro, C. Smith – Arvidsson, Fisher (C), Neal (A) – Sissons, Järnkrok, Watson.

Zajímavosti
1) Devils poprvé od 23. – 25. listopadu hráli doma s tím vědomím, že další utkání je také čeká ve vlastní aréně. Dosud měli v uvedeném období doma maximálně jeden zápas za sebou.
2) New Jersey popatnácté z posledních sedmnácti zápasů inkasovalo tři či více branek.
3) Sergej Kalinin skóroval poprvé od 7. dubna 2016.