Peklo / Reporty / Ďáblové se postarali o překvapivý výsledek, rozdrtili silné St. Louis

Ďáblové se postarali o překvapivý výsledek, rozdrtili silné St. Louis

Devils na domácím ledě překvapili silné St. Louis. Proti Blues se postarali o šokující výsledek, když dokázali vyhrát 7:1.

Skóre otevřela střela Marka Faynea ve třetí minutě, která i s drobnou tečí propadla až za záda Elliotta. / A o chvíli později to bylo již 2:0. K dorážce se po střele Gelinase totiž dostal Ryan Carter, který bekhendem rozjásal fanoušky v Prudential Center. Těch bylo velmi málo, ale ti co nepřišli, museli litovat. Hned poté měl šanci Boucher, ale nedal. V průběhu utkání do hlediště přicházelo více fanoušků, podle zpráv ze zámoří je zdrželo nepříznivé počasí. V deváté minutě byli svědky toho, jak Alexander Steen dorazil svojí střelu za záda Coryho Schneidera a snížil tak na 2:1. Jednalo se o jeho 25. gól v této sezoně. V 11. minutě si ale Devils vzali dvougólové vedení zpět. Reid Boucher se skvěle uvolnil a poslal puk před branku. Ten se poté odrazil k Jaromíru Jágrovi, který upravil na 3:1. V následné komerční přestávce došlo ke střídání brankářů St. Louis. Briana Elliotta nahradil Jaroslav Halák. O chvíli později předvedla fantastické střídání první lajna Devils. Nejdříve po nahrávce Zajaca nepřesně zakončoval Boucher. Poté se přes obránce krásně uvolnil Jágr, ale ani on neuspěl, Halák byl totiž na místě. Před zápasem komentátoři Steve Cangialosi a Chico Resch ze stanice MSG+ mluvili o tom, že Devils často vstupují špatně do zápasů. Tentokráte to bylo přesně naopak. V šestnácté minutě putoval na trestnou lavici Vladimír Sobotka. Hned v úvodu této přesilovky vystřelil tvrdě Brunner do tyče. Více už ale domácí nepředvedli. 39 sekund před koncem tu byla druhá možnost, vyloučený byl Steen. Jenže tuto část přesilové hry Devils taktéž nezužitkovali.
Střely: 13:6

Zbylých 82 sekund přesilové hry zahájilo druhou třetinu. A v tomto úseku přidali domácí čtvrtou branku – Židlický nahrál Cloweovi a ten z úhlu propálil Haláka! Ve 25. minutě byl poprvé vyloučen domácí hráč – konkrétně Anton Volchenkov. Blues se ale k ničemu většímu v přesilovce nedostali, to až po ní. Před Schneiderem se zjevil zcela volný Backes, ale brankář Devils vytáhl skvělý zákrok a tohoto útočníka vychytal. Zápas se poté vyrovnal. Další šance jsme viděli až ve 35. minutě, kdy několikrát zahrozilo duo Gionta-Bernier. Ani jeden ale své šance nedokázal proměnit. Faulu se během tohoto tlaku dopustil Jackman, a tak hráli hokejisté New Jersey další přesilovou hru. A i tu dokázali proměnit! Gelinas nahrál Henriqueovi, ten udělal kličku před Halákem a upravil tak na 5:1. Ve 38. minutě po Sobotkově nahrávce pálil nebezpečně Oshie, ale Schneider dokázal puk vyrazit nad sebe. Na konci třetiny byl ještě vyloučen Alexander Steen.
Střely: 6:7

A Ďáblové pokračovali ve fantastickém výkonu – po krásné kombinaci se prosadil navrátilec do sestavy, Damien Brunner – 6:1! Vyzdvihnout se musí především nahrávka Patrika Eliáše, který švýcarského útočníka našel samotného před brankou. Ve 44. minutě byl vyloučený Stephen Gionta. Hosté měli blízko brance, ale na brankovišti se nedokázali prosadit, Volchenkov totiž zblokoval střelu svým … zadkem. Po několika vteřinách, kdy se Gionta už vrátil na led, prověřil Haláka Mark Fayne. I Cory Schneider musel být v pozoru – v osmačtyřicáté minutě se ho nejdříve pokusil překonat Ryan Reaves střelou ze strany a poté dělovkou od modré Kevin Shattenkirk, ani jeden ale neuspěl. Klidný závěr zápasu komplikovalo další vyloučení, tentokráte inkasoval dvě trestné minuty Zajac. V dobré šanci se ocitl Roy, jenže na Schneidera nevyzrál. Domácí ale podávali zodpovědný výkon i v obraně. V 53. minutě upravili domácí již na 7:1  velmi zajímavým gólem! Eric Gelinas napálil kotouč z půlky, a ten skončil až za zády Jaroslava Haláka! V 59. minutě mohl další branku přidat Zubrus, tentokráte se ale Halák nenechal překonat. Závěr zápasu se uskutečnil za pokřiku “Cory!!”. Fantastický výkon celého týmu tak dovedl Ďábly k zisku dvou bodů.