Peklo / Reporty / Po drtivém úvodu si Ďáblové pohlídali výhru proti Ottawě

Po drtivém úvodu si Ďáblové pohlídali výhru proti Ottawě

New Jersey vstoupilo do veledůležitého utkání s Ottawou na domácím ledě výborně. V první třetině se ujalo vedení 5:0, které se sice ztenčilo, ale na výhru to stačilo!

AUTOR REPORTÁŽE: JAN ZHEJBAL

Při posledním vzájemném utkání se více dařilo domácím Devils, když nadělili Ottawě výprask v poměru 3:0. Dnešní zápas sliboval velký náboj, který se projevoval již od začátku. Na hráčích New Jersey byla vidět velká herní pohoda, dokonalým forčekingem byli převážnou část první třetiny v útočném pásmu a testovali pozornost brankáře Andersona. Devils měli možnost po držení Reida Bouchera hrát přesilovou hru, kterou odehráli skvěle. Rozjetý kolotoč přihrávek nakonec vyvrcholil střelou Davida Schlemka, kterou před bránou tečoval Joseph Blandisi. 1:0! Blandisi tak vstřelil svůj první gól v NHL.
Gól Ďábly ještě více nabudil, po 63 sekundách od první trefy nahrál Blandisi do míst, kde stál Kyle Palmieri, jenž z dorážky po trefené tyčce zvýšil vedení. 2:0!
To domácím zřejmě nestačilo a po několika minutách v další přesilové hře dostal přesnou přihrávku od David Schlemka útočník Kyle Palmieri a svým druhým gólem upravil skóre. 3:0!
Ďáblové prokazovali neuvěřitelnou přesnost a sílu, to se o další dvě minuty projevilo tím, že Joseph Blandisi našel před brankou místo, kde stál Travis Zajac, který skóroval. 4:0! Zajímavostí je, že se Zajac podílel na všech předchozích gólech asistencí
Brankář Anderson byl nahrazen Hammondem a o druhém střetu s pukem bude mít zlé sny, jelikož se po chybě útočníka Smithe dostal do úniku Lee Stempniak a mezi betony našel skulinku, která stanovila skóre první třetiny na 5:0!
Střely: 10:6

Druhá část začala v rychlém tempu ze strany Senators, ovšem domácí se nenechali zahanbit a po několika dorážkách na Coryho Schneidera si ujednali pořádek před vlastní brankou. Na hostech byla vidět velká frustrace. Hra se po přestřelce z první třetiny uklidnila, oba týmy hrály bez zbytečných chyb. To trvalo až do osmé minuty, kdy se po levé straně protáhl Bobby Ryan a stahovačkou přihrál před branku, kde šikovnou střelou prostřelil obránce Mika Zibanejad. 5:1!
Ottawští domácí hodně přehrávali, měli více střel a působili odhodlanějším dojmem. Vypadalo to, jakoby domácí přestali hrát a jen kontrolovali hru. To ale nahrávalo hostům k častým útokům. Druhá perioda skončila s velkým náskokem domácích.
Střely: 3:13

Poslední třetina základní části nevyšla domácím podle představ. Díky nepřesné hře a zbytečným faulům odehráli dvě oslabení. Ta odehráli dobře, dokonce si dovolil Lee Stempniak ujet sám na branku, ale obrana Senators odvedla dobou práci. Po srovnání sil na ledě se Devils vrátili do herní pohody a začali aktivněji napadat a střílet. Prověřováni byli oba gólmani, předvedli skvělé zákroky po samostatných únicích hostujícího Karlssona a domácího Adama Henriquea. New Jersey mělo problémy s disciplínou a tak se dostalo do problémů hned dvakrát. Jednou skóroval v přesilové hře Mike Hoffman 5:2, a hned po chvilce nato střelou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě, Cody Ceci. 5:3!
Senators poté odvolali brankáře ze hry a konečný výsledek pečetil do prázdné branky Adam Henrique. 6:3!
Střely: 7:13

New Jersey Devils 6:3 Ottawa Senators
7. Blandisi (PPG) (Schlemko, Zajac), 8. Palmieri (Blandisi, Zajac), 12. Palmieri (PPG) (Schlemko, Zajac), 14. Zajac (Blandisi, Palmieri), 18. Stempniak, 60. Henrique (Gionta, Greene) – 28. Zibanejad (Ryan, Karlsson), 57. Hoffman (Ceci, Karlsson), 58. Ceci (Neil, McCormick)

Střely celkově: 20:32

– do sestavy Devils se po jedenácti vynechaných zápasech vrátil Jacob Josefson
– Joseph Blandisi vstřelil svůj první gól v NHL
– Ottawa Senators dostala 5 gólů v první třetině naposledy 26.3.1995 v zápase proti Quebec Nordiques, kdy prohrála 4:11