Peklo / Reporty / Devils nevyzráli na Haláka a i přes dobrý výkon utrpěli prohru 0:3

Devils nevyzráli na Haláka a i přes dobrý výkon utrpěli prohru 0:3

Devils se na domácím ledě utkali s divizním rivalem z Long Islandu. V utkání, jež bylo především přehlídkou slovenského brankáře Jaroslava Haláka, však zejména kvůli němu nedokázali vstřelit ani branku a utrpěli porážku 0:3. Hráče New Jersey musí prohra mrzet, po herní stránce se soupeřem drželi krok, v mnoha pasážích byli i jasně aktivnějším mužstvem. Na skvěle chytajícího Haláka však nevyzráli, což pro ně znamená krutý výsledek v podobě prohry s nulou.

1. třetina:

Na úvodní buly se proti sobě postavili Patrik Eliáš a John Tavares a český útočník byl úspěšnější. Také o první nebezpečí se po 2 minutách postarali hráči Devils. A byla to opět Eliášova lajna, která si vytvořila tlak a pěkně zatopila obraně Ostrovanů. Situaci nakonec musel vyřešit až brankář hostí Jaroslav Halák, který pokryl kotouč a přerušil hru. Po 5 minutách hry na druhé straně zahrozili Islanders, na chvíli zavřeli Ďábly v obranném pásmu. Travis Hamonic si vybruslil zpoza Schneiderovy branky a z otočky nebezpečně vypálil. Americká gólman však jeho pokus vyrazil ramenem nad. O malou chvíli později už se však hosté radovali z branky. Po přihrávce Nikolaje Kuljomina skóroval Ryan Strome; 8. minuta – 0:1 Islanders. Hráče z Long Islandu vstřelený gól očividně nakopl. Krátce po něm se střelec Strome dostal do další velké šance. Tentokrát však Cory Schneider jeho pokus vychytal. Ani domácím se útočná snaha nedala upřít, postupem času se dokonce stali aktivnějším mužstvem. K ideálnímu zakončení jim však pokaždé chyběl ten poslední krůček. Takže ani Zajac, ani Tootoo, Eliáš či Gionta slovenského olympionika v bráně hostí nepřekonali. Prosto velkých šancí nabízelo utkání divizních rivalů zatím spíše průměrnou podívanou. Ohlasy v ochozech Prudential Center tak místo ofenzivních borců vyvolal spíše Jordin Tootoo, jenž ve středním pásmu ukázkově a v mezích pravidel sestřelil Cala Clutterbucka. Minutu a půl před koncem málem Islanders udeřili podruhé. Dělovka z hole Brocka Nelsona však i z ideální pozice mířila nepřesně. Třetina se pak již dohrála. Z hlediska hry víceméně vyrovnaná perioda tak skončila lépe pro hosty.

Střely v první třetině:  9:13

2. třetina:

Islanders šli do prostřední části s těsným vedením 1:0. Vzhledem k předvedené hře obou týmů v úvodní dvacetiminutovce to však nemusí nic znamenat. Ani jeden celek nebyl výrazně lepší a duel tak byl z hlediska výsledku zcela otevřen. Na úvodním buly druhé třetiny se opakovala situace z úvodu utkání. Patrik Eliáš vybojoval puk proti Tavaresovi a zavelel k velkému tlaku domácích. Ti vstoupili do třetiny ve velkém stylu a ve 22. minutě si vynutili první faul v zápase. Na trestnou lavici putoval za hákování Travis Hamonic. V následné přesilovce tlak Devils ještě zesílil a vyvrcholil tvrdou střelou Erica Gelinase. Jeho dělovka od modré čáry však zazvonila jen o tyč. Hosté už zbytek oslabení ubránili, ovšem na tlaku domácího mužstva to nic nezměnilo. K nebezpečné střele se dostal Adam Larsson. Hosté se však postupně začali probírat a několika výpady ohrozili Schneiderovu branku. Nejlepší možnost měl po úniku po pravé straně střelec prvního gólu Ryan Strome. Strážce ďábelské svatyně na něj však podruhé ze tří pokusů uspěl. Zlepšená hra od obou týmů se v polovině třetiny začala projevovat i v hledišti, kde fanoušci New Jersey začali svůj tým hlasitě podporovat. Devils se s domácí oporou v zádech pouštěli do dalších útoků. Hosty v tu chvíli držel skvělými zákroky především Jaroslav Halák, který úspěšně čelil akcím Gelinase se Zajacem i Henriquea s Gomezem. Devils drželi po 10 minutách prostřední části průměr téměř jednu střelu na minutu, slovenský brankář byl tak hlavním důvodem, proč Islanders v polovině utkání příznivý drželi stav 1:0. Koncem třetiny Ďáblům síly pro útok pomalu docházely. Přihrávky ztráceli na přesnosti, místy scházela zase vyšší rychlost. Perioda se tak dohrála v pomalejším tempu a bez závažných šancí. Hráčům obou celků chyběla především přesnost. Do kabin tak týmy odcházeli za stejného stavu jako po první třetině, byť kvalita hry byla ve srovnání s ní znatelně lepší. Na obou stranách totiž výborně chytali oba brankáři, zejména Jaroslav Halák, který musel čelit velmi nebezpečným atakům domácích.

Střely ve druhé třetině: 11:8

3. třetina:

I do třetice byl Patrik Eliáš proti Tavaresovi úspěšnější. Byl to však právě hostující kapitán, který hned v 1. minutě vypálil na Schneidera. Ten jeho pokus viděl a střelu levým betonem vyrazil. Začátek třetiny nabídl poměrně vyrovnaný hokej. Oba týmy se dostávaly do šancí, ale finální krůček v podobě lépe umístěné střely nebo přesnější přihrávky jim k úspěchu vždy chyběl. Halou se tak v tu dobu několikrát proneslo zadunění brankářských betonů, které kryly přízemní rány borců obou týmů. Před polovinou poslední části se hledištěm začalo nést hlasité skandování ‘Let’s go Devils!’, na což domácí hráči zareagovali únikem dva na jednoho. Akci ale pro Ostrovany zachránil Jaroslav Halák, jenž předvedl fantastický zákrok. Devils byli v tuto chvíli lepším týmem, měli více šancí a dohrávali souboje, ale vstřelit vyrovnávací branku se jim stále nedařilo. 10 minut před koncem to s tvrdostí přehnal Stephen Gionta, jenž za vlastní brankou tvrdě srazil Matta Martina. Ostrý hoch Islanders se sice jen pomalu zvedal z ledu, ale nakonec odbruslil na střídačku po svých a vše naznačovalo, že srážku přežil bez úhony. Hosté se v následné přesilovce vytvořili velký tlak. A přestože Schneider nejprve předvedl několik bezchybných zákroků, 4 sekundy po návratu potrestaného Gionty napřáhl za levé straně dnes velmi aktivní Travis Hamonic a zavěsil těsně pod víko Schneiderovy klece; 53. minuta – 0:2 Islanders. Ostrované se už za tohoto stavu koncentrovali především na obranu, a utkání se tak uklidnilo a dohrávalo se bez velkých šancí. Nezvykle brzy, více než 2 a půl minuty před koncem, pak Lou Lamoriello na lavičce Devils odvolal Coryho Schneidera z branky, aby mohl poslat na ledě šestého hráče do útoku. Devils tlačili, ale obranu hostí ne a ne překonat. Islanders dokonce několikrát vyhodili kotouč, a ohrozili tak opuštěnou klec na druhém konci kluziště. Např. kapitán John Tavares minul prázdnou branku doslova jen o pár centimetrů! Devils však stále cítili šanci na vyrovnání, Lou Lamoriello si i vzal oddechový čas, aby dal svým svěřencům pokyny k poslední ofenzivě. Hráči však jeho rady v úspěch nepřetavili. Naopak, 38 sekund před koncem zamířil na stále opuštěnou klec Kyle Okposo a třetím zásahem pečetil vítězství Islanders v tomto zápase; 60. minuta – 0:3 Islanders.

Střely ve třetí třetině: 6:9

New Jersey Devils  0:3  New York Islanders

8′ Strome (Kuljomin), 53′ Hamonic (Strome, Nelson), 60′ Okposo (Tavares, Hamonic)

Střely celkově: 26:30

Přesilovky:              0/1 – 0/1
Trestné minuty:         2 – 2
Vhazování:                 24 – 24

Hvězdy utkání:

1. Halák (26 zákroků, 100 %), 2. Strome (1+1) -oba Islanders, 3. Schneider (29 zákroků, 93,1 %) – Devils

DEVILS: Schneider (Kinkaid) – Greene, Larsson, Severson, Merrill, Gelinas, Fraser – Henrique, Gomez, Bernier – Havlát, Zajac, Tootoo – Zubrus, Gionta, Ryder – Ruutu, Josefson, Harrold

Scratched: nikdo

ISLANDERS: Halák (Neuvirth) – Hickey, Hamonic, Leddy, Boychuk, Strait, Donovan – Bailey, Tavares, Okposo – Lee, Nelson, Strome – Kulemin, Nielsen, Kennedy – Martin, Cizikas, Clutterbuck

Scratched: Michael Grabner, Eric Boulton, Colin McDonald, Calvin de Haan

Zdroj obrázku: nhl.com (Andy Marlin)

Adam Henrique se zachoval jako džentlmen. Fanynce, co přišla o dům, poslal podepsaný dres

Fakt, že někteří hokejisté udělají pro své fanoušky cokoliv, je znám nějakou dobu. Mezi tyto osobnosti patří také Adam Henrique, který věnoval svůj dres fanynce, jež přišla o střechu nad hlavou. Ashley krom dresu dostala také pozvánku od organizace Devils na první domácí utkání příští sezóny. Něco zlé je k něčemu i dobré.