Peklo / Reporty / S Rangers opět v prodloužení, radost přinesl Blandisi

S Rangers opět v prodloužení, radost přinesl Blandisi

V této sezoně poslední, historicky 239. střetnutí obou týmů začalo velmi aktivním hokejem z obou stran. V prvních pěti minutách první části měli více ze hry domácí Devils, s pokračujícím časem se poměry sil na ledě vyrovnávaly. Za největší šanci otevření skóre v první třetině mžeme považovat dorážku Kyle Palmieriho, který se k pokusu dostal díky odraženému puku po obtočení brány spoluhráče. Rozhodčí museli dokonce zkoumat opakovaný záběr pokusu hostujícího Miky Zibanejada, Cory Schneider sice puk lapačkou pokryl, ale hostům se zdálo, že puk přešel brankovou čáru. Rozhodčí nakonec gól neznali a první část skončila bezbrankovou remízou.

Střely: 11-14
V druhé části pokračovala hra dle scénáře té první. Devils I Rangers poctivě bránili, aktivně forčekovali v útočném pásmu a celkově drželi se soupeřem krok. Ve 27. minutě byl vysokou holí zasažen český útočník Pavel Zacha, což se nelíbilo spoluhráčům Woodovi a Mooreovi a začala strkanice. Vše nakonec rozhodčí uklidnili a začala přesilová hra Devils. Skóre se přece jenom měnilo, ale až v další přesilovce Ďáblů. Po nádherné akci Zachy a Blandisiho se do odkryté brány poprvé trefil Nováček John Quenneville. 1:0!
Stav ale nevydržel moc dlouho, hosté vyrovnali o necelé dvě minuty později zásluhou Oscara Lindberga. 1:1!
Domácí se nevzdávali a o necelou minutu později se opět měnilo skóre, po nahrávce Palmieriho se trefil Taylor Hall a připsal si tak 150. gól v kariéře. 2:1!
Derby dostálo svého jména a po zákroku na Milese Wooda na koci druhé části, kdy se nepříjemně narazil o mantinel, se strhla bitka všech účastníků na ledě. Právě atakovaný Miles Wood se pustil do Holdena a za to si šel na dvě minuty odpočinou na trestnou lavici.

Střely:  7-6
Poslední část začali lépe hosté z New Yorku. Byla to taková jednostranné záležitost. V přesilové hře nejprve nastřelili tyč a o chvíli později se Rick Nash otočil před domácím gólmanem kolem své osy a překonal jej. 2:2!
Tlak hostí neustával, Devils se velmi těžce dostávali do útočného pásma. Domácí výrazně podržel brankář Cory Schneider, který předváděl neuvěřitelné zákroky. Sedm minut před závěrečným hvizdem se domácí Ďáblové „probrali“ a začali tlačit. Do konce třetiny si vytvořili několik slibných šancí, ovšem obránci soupeře, hlavně jejich gólman byl proti. Zápas se tak již potřetí za sebou přesunul do prodloužení.

Střely:  9-17

Prodlouže í začalo se sestavou Zajac-Wood-Greene. V první minutě byli hosté ukotveni v obranném pásmu Devils. Velkou šanci měl Taylor Hall, který sám ujel ale Antti Raanta jeho pokus vystihl. Domácí bránili a čekali na vhodnou příležitost. Ta přišla až po několika pokusech hostí a byl u toho opět nováček Quenneville, který přihrál Josephu Blandisimu a ten rozhodl. 3:2

New Jersey Devils  3:2pp  New York Rangers
(0:0, 2:1, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky:
36. Quenneville (Blandisi, Zacha), 39. Hall (Palmieri), 65. Blandisi (Quenneville) – 38.Lindberg (Buchnevich), 42. Nash (Hayes, Skjei)
Vyloučení: 2:3, navíc Holden 5 min. za bitku, Vesey 5 min. za bitku, Coleman 5 min. za bitku, Wood 15 min. za bitku  Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 16.514  Střely na branku: 29:40  (11:14, 7:6, 9:17 – 2:3).

Hvězdy zápasu:

1. Blandisi (NJD) – 1+1, 2 střely, čas na ledě 15:06, 57% úspěšnost na vhazování
  2. Schneider (NJD) – 38 zákroků, 95% úspěšnosti, čas na ledě 64:05
  3. Quenneville (NJD) – 1+1, 2 střely, čas na ledě 15:31

Česká stopa:
Pavel Zacha (NJD) – 0+1, 0 střel, čas na ledě 16:35, 33% úspěšnost na vhazování
Sestava Devils: Schneider (Kinkaid) – A. Greene, Lovejoy, J. Moore, Severson, Merrill, Santini – Hall, Zajac, Palmieri – Henrique, Blandisi, B. Bennett – Quenneville, Zacha, Noesen – Wood, Coleman, Lappin.
Vynechali: Cammalleri, Josefson, Smith-Pelly, Prout, Pietila
Sestava Rangers: Raanta (Hellberg) – M. Staal, McDonagh, Br. Smith, Holden, Skjei, Kampfer – Kreider, Stepan, Zuccarello – J. T. Miller, Zibanejad, Rick Nash – Grabner, K. Hayes, Fast – Bučněvič, Vesey, Lindberg.
Vynechali: Klein, Puempel, Glass, Kampfer, Pirri, Lundquist

Rozhodčí: Skilliter, McIsaac – MacPherson, Berg

• Před začátkem utkání zazpíval národní hymnu spojených státu syn Kena Daneyka, Shayne. Sám Mr.Devil poté řekl, že je na syna velmi pyšný.
  • John Quenneville vstřelil gól a připsal si tak první trefu v NHL
  • Devils dokázali vstřelit v každém z posledních pěti zápasů gól v přesilové hře.
  • V první třetině měli Devils 15 střeleckých pokus a 11 z toho bylo vysláno první formací Hall-Zajac-Palmieri
  • Potřetí v řadě se zápas proti New York Rangers rozhodoval v nastaveném čase.
  • Miles Wood se před příchodem do NHL nikdy nepopral. Momentálně má ale na kontě nejvíce bitek z celého týmu v této sezoně.

Srovnání možných jedniček draftu Patricka a Hischiera, kdo je lepší?

Nolan Patrick Nolan Patrick promeškal poměrně dost zápasů sezóny 2016-17. Bojoval s několika zraněními, ale i přesto patří mezi nejvýše postavené hráče na draftu 2017, alespoň podle očekávání. Castron hodnotí přednosti Nolana Patricka na ledě: „ Je to centr, velký vzrůstem, s čichem na góly a přehledem, zároveň hraje zodpovědně dozadu, což je ojedinělé a velmi …