Peklo / Reporty / NYR 6:3 NJD – Ani tři branky v přesilovkách Ďáblům nestačily

NYR 6:3 NJD – Ani tři branky v přesilovkách Ďáblům nestačily

Druhé přátelské utkání před sezonou 2015/2016 čekalo hokejisty z Newarku v Madison Square Garden proti nesmiřitelným rivalům Rangers.

Domácí do utkání vstoupili velmi dobře. Údeřili již po 81 sekundách, když chybu Stefana Matteaua ve vlastním pásmu dokázal potrestat Brian Gibbons. Jezdci pokračovali v dobrém výkonu a v páté minutě šli do dvoubrankového vedení, když se po krásné přihrávce od Gibbonse prosadil Jayson Megna. Hosty dostala zpět do hry přesilová hra, kterou svým faulem zařídil Bourque. V ní se totiž po perfektním pasu od Kennedyho prosadil Jordin Tootoo. Pak už byli hosté o něco lepší, ale gól mohly dát oba týmy, ovšem brankáři Cory Schneider a Antti Raanta zdatně odolávali. První třetina tak skončila za stavu 2:1 pro New York Rangers.

Do druhé periody o dost lépe vstoupil domácí celek, který dostával Ďábly pod tlak. Například ve 25. minutě trefil Chris Kreider tyčku. Posléze Jesper Fast pálil nikým nehlídaný z voleje, ovšem trefil jen Lindberga. Ve 33. minutě oba celky vyměnily své brankáře – Yann Danis nahradil Coryho Schneidera a na druhé straně Magnus Hellberg Anttiho Raantu. Prvně jmenovaný gólman měl ve 34. minutě těžký úkol, když se sám před bránou zjevil Jayson Megna. Skvělým zákrokem betonem si s touto situací ale poradil. Pak už se Devils dokázali probrat a znovu skórovali v přesilovce. Po akci Greenea procedil puk do brány Mike Sislo. Jenže pak přišla 39. minuta a rychlé dva zásahy Rangers. Nejprve střelou zápěstím skóroval Chris Kreider a poté dal velmi šťastnou branku Viktor Stålberg. Především ten čtvrtý gól si Yann Danis za rámeček nedá, jelikož propustil kotouč mezi svými betony po střele z velkého úhlu. V závěru periody mohlo být pro New Jersey ještě hůře, ale Brian Gibbons svůj samostatný únik neproměnil.

Třetí třetina přinášela od začátku poměrně vyrovnanou bitvu, v níž ale Ďáblové dávali najevo, že oni jsou ti, kteří musí skórovat. Srážela je ovšem koncovka a hlavně kombinační hra v útočném pásmu. Velkou ránou pro ně byla inkasovaná branka v 55. minutě, o což se postaral Chris Kreider. Devils to ovšem nevzdali a v 57. minutě dostali možnost přesilovky, při níž odvolali brankáře Danise. V čase 57:51 jí Adam Larsson využil. Početní výhody se Ďáblům oproti prvnímu utkání dařily, všechny tři branky padly v nich. Místo závěrečného náporu ale přišla dvojice vyloučení, což Jezdci potrestali gólem na závěrečných 6:3. Postaral se o to svou druhou trefou v zápase Jayson Megna.

New York Rangers 6:3 New Jersey Devils
2. Gibbons, 5. Megna (Gibbons, Klein), 39. Kreider (Stepan, Diaz), 39. Stålberg (Skjei, Klein), 55. Lindberg (Bourque, Klein), 60. Megna (Gibbons, Diaz) – 8. Tootoo (Kennedy, J. Moore), 37. Sislo (Greene, Gragnani), 58. Larsson (Kennedy)

Střely 23:26 (6:12, 10:5, 7:9)

Rangers: Raanta (33. Hellberg) – Yandle “A”, Diaz, McIlrath, Klein, Skjei, Summers – Kreider, Stepan “A”, Stålberg, Gibbons, Glass, Adam, Fast, Megna, Lindberg, D. Moore “A”, Bourque, Hrivík
Devils: Schneider (33. Danis) – Greene “A”, Larsson, J. Moore, Hrabarenka, Gragnani, Burlon – Cammalleri “A”, Zajac “A”, Tlustý – Sislo, Gionta, Tootoo – Matteau, O’Brien, Kennedy – Coleman, Pelley, Kujawinski

Tři hvězdy zápasu: 1. Brian Gibbons (1+2), 2. Jayson Megna (2+0), 3. Chris Kreider (1+0).

Zdroj obrázku: nhl.com, Al Bello