Peklo / Reporty / Derby o Hudson river neúspěšné, Devils podlehli Rangers 3:4 pp

Derby o Hudson river neúspěšné, Devils podlehli Rangers 3:4 pp

Zápas pro New Jersey nezačal příliš vesele, v 8. minutě prohrávali 0:1, ale pak skóre dokázali otočit až na pěkných 3:1, díky brankám Jágra, Henriquea a Merilla. Jenže příznivý stav se nepodařilo udržet a po chybách v defenzivě a neproměněných šancích Devils pykali. Rangers srovnali a v prodloužení rozhodl z protiútoku (“nedáš = dostaneš”) obránce Jezdců Klein.

1. třetina

Zápas začal svižně a bylo znát, že jde o derby dvou rivalů, kteří si nedají kousek ledu zadarmo. Avšak hned první moment utkání ukázal, že Devils to nebudou mít dnes jednoduché. Do úniku se dostal bleskurychlý St.Louis, ale J.Merrill “zatáhl za ruční brzdu” a puk mu vypíchl. Nato přišla šance Ďáblů – střela od modré doprostřed brány, to pro Lundqvista nebyl “těžký oříšek.”

V 7. minutě přišla první přesilovka Jezdců z New Yorku, po faulu Jaromíra Jágra, který ještě něco vzkazoval na adresu rozhodčích, ale nebylo m uto nic platné. Musel jít odsedět dvě minuty. A co se nestalo. K puku se dostal na modré McDonagh, opora zadních řad Rangers, vystřelil směr brána Schneidera a světe div se, k puku se dostal Kreider, mladíček získávající čím dál větší ice time a bylo tzv. vystaráno. 0:1.

11. minuta a Salvadorův švih, který byl lahůdkou pro Lundqistovu lapačku. Infografika stanice Nova sport nám o reklamní přestávce ukázala, že na ledě bojuje 9. a 10. tým východní konference. Nicméně tabulku je třeba brát s rezervou, Týmy mají odehráno minimum zápasů a jak na tom jsou ukážou až následující týdny, měsíce.

Minuty plynuly a Jágr byl faulován Kreiderem, už předchozí zákrok na Jágra se zdál být nedovolený, ale rozhodčí jako by nestihli odpískat a vylučovali až za ten druhý, méně závažný. Hokejový bůh už nemínil nechat uznávanou “68” trpět a daroval jí gól doslova z nebes. Plně zasloužený. Jágr byl aktivní a když vidíte s jakým zaujetím hraje ve 42-letech. Je to obdivuhodné. Česká legenda se dostala k odraženému puku od zadního mantinelu a nebyl pro ní problém dopravit ho za záda krále Henrika.Srovnáno na 1:1. Jednalo se teprve o jeho 1.gól v sezóně.

Pak se norský štírek Zucarrello, dnes velmi aktivní a přímočarý, ocitl v šanci, ale Schneider včas zakročil a nedovolil mu skórovat. 17. minuta a velké problémy Jezdců v obranném pásmu, které vyvrcholily Židlického povedenou střelou – nahozením, která ale neměl gólové parametry. Do přestávky se stihl už jen Jágrův průnik po pravém mantinelu, jenže byl zastaven pozornou obranou Rangers. Tak tu máme konec 1. třetiny.

Stav:1:1

střely: 6-11

góly: 8. Kreider (McDonagh, St.Louis), 14. Jágr (Brunner, Zajac)

2. třetina

2. třetina začala a do útočného pásma se jako první dostali Devils, nicméně první šanci, která skončila na tyči si vytvořili Rangers a jmenovitě Kreider. Dnes hodně viditelný.Chvilkový, poměrně intenzivní závar před brankou Lundqvista gólem neskončil a tak se pokračovalo dál. Tempo lehce opadlo a nastala hluchá pasáž, kterou ukončil drzým průnikem, no tipujte, kdo jiný než samotný velký Jaromír Jágr. Jeho možnost, ale zhatil, dnes všudypřítomný, Ryan Mcdonagh. V 10. minutě utnula nepřesnosti na obou stranách rána Marca Staala z úhlu do plastronu brankáře Devils. Nesmrtelný Jágr se už už dostával do další šance, avšak puk mu odebral Tanner Glass. Infografika ve druhé třetině ukázala, že i Devils mají svého zástupce v nejlepších střlcích ligy. Je jím Mike Cammalleri s 5 góly na šestém místě. V přesilovce Devils ukázal genialitu JJ 68, když si vyčkal na správnou chvíli, projevil svůj cit a chytrost a naservíroval puk Adamu Henriqueovi přímo na hokejku, tak že skončil v síti. Henrique poukázal rukou na Jágra, jakože gól byla jeho práce. Pěkné gesto.

V dalším vývoji zápasu hráli Rangers přesilovku a Eliáš se dostal do rychlého “brejku”. Nicméně dnes pro Devils noční můra Ryan Mcdonagh, byl opět včas na místě, aby zlikvidoval i tuto možnost. Eliáš sice zakončil, ale měl “strašně” málo času a tak se pokračovalo dál za stavu 2:1 pro NJD. Konec třetiny.

stav: 2:1

střely: 16-19

góly: 8. Kreider (McDonagh, St.Louis), 14. Jágr (Brunner, Zajac), 35. Henrique (Jágr, Severson)

3. třetina

Úvodní buly poslední části vyhrál Henrique. Následovala početní výhoda New Jersey a využití Jonem Merillem, který dostal puk na modrou a vypálil švihem pod lapačku. 3:1. Celkem 3. využitá přesilová hra Devils v tomto zápase.

O chvíli později přišla další možnost, jak skórovat v přesilovce a vylepšit procentuální úspěšnost v této herní činnosti. Jenže byla neúspěšná. Neujala se ani střela Židlického. V 8. minuté se snažil šikovně St. Louis, nejmenší hráč NHL, prostrčit puk mezi betony bekhendem Schneiderovi, ale marně.

Potom už se stahovali nad Prudential center velká černá mračna. Cammalleri a jeho vyloučení oslabilo Devils natolik, že inkasovali po vypršení asi 20 vteřin trestu. Skóroval Ch. Mueller po milimetrové přihrávce Brassarda – 3:2.

Hra pokračovala v rychlém tempu. Cammalleri mohl rozhodnout a odčinit tak svoje vyloučení z předchozích minut, ale ve své šanci selhal a tak plány na dva body získaly další trhlinu.

Definitivně to potvrdil strašný “námaz” Židlického, který jinak odehrál dobrý zápas, ale opět potvrdil, že je silnější v ofenzivě než v defenzivě. Puk namazal Hayesovi na hokejku, ten vystřelil, schneider vyrazil na Nashe a ten doklepl do sítě. 3:3. Nutno říct, že Rick Nash nejen puk dorazil, ale předtím napadal právě Marka Židlického, který pod tlakem chyboval.

To už se na ledě začli dít věci. Jágr ztratil puk ve středním pásmu a rychlá rota, konkrétně Zucarrello se St.Louisem málem skórovali počtvrté. JJ se ale nevzdal a rozjel protiútok, který vedl k menšímu tlaku Devils. Zbývalo 53 sekund a Vigneault, kouč Rangers. si chytře vzal time-out, taky aby si jeho letka, která nemohla vystřídat kvůli icingu odpočinula. Zásadní moment. Stav už Rangers udrželi a šlo se do prodloužení.

stav: 3:3

střely:30-24

góly:8. Kreider (McDonagh, St.Louis), 50. Mueller (McDonagh, Brassard), 55. Nash (Stempniak) – 14. Jágr (Brunner, Zajac), 35. Henrique (Jágr, Severson), 41. Merrill (Brunner, Henrique)

prodloužení:

Devils měli obrovskou příležitost dát gól, ale Severson netrefil. Puk si sebrali Jezdci a z rychlého protiútoku narozdíl od Ďáblů skórovali a potvrdili tak staré známé otřepané: Nedáš, dostaneš. Ďáblové tak mohou zpytovat svědomí. Říct si, co udělali špatně a vyjít správnou nohou do dalšího duelu, který je čeká v pátek proti Hvězdám z Dallasu. Zápas vysílá česká stanice Fanda TV. Máte tak možnost vidět na vlastní oči souboj Hemského s Jágrem.

stav: 3:4 pp

střely:31-25

góly:14. Jágr (Brunner, Zajac), 35. Henrique (Jágr, Severson), 41. Merrill (Brunner, Henrique) – 8. Kreider (McDonagh, St.Louis),  50. Mueller (McDonagh, Brassard), 55. Nash (Stempniak), 63. Klein (Kreider, Mueller)

Soupisky:
DEVILS: Schneider – Greene, Severson, Židlický, Salvador, Larsson, Merrill – Cammalleri, Eliáš, Havlát – Zubrus, Zajac, Jágr – Ryder, Henrique, Clowe – Brunner, Gionta, Tootoo

RANGERS: Lundqvist – McDonagh, Girardi, Staal, Klein, Moore, Hunwick – Kreider, Hayes, Nash – Zuccarello, Brassard, St.Louis – Hagelin, Moore, Stempniak – Malone, Mueller, Glass

zdroj obrázku: nhl.com, Al Bello