Peklo / Reporty / DEVILS WIN! Fantastický Schneider vychytal Kings
Devils vyhráli i druhý zápas kalifornského tripu, tentokráte uspěli na ledě Kings.

DEVILS WIN! Fantastický Schneider vychytal Kings

Utkání mělo poměrně pomalý rozjezd, oba týmy se zpočátku spíše oťukávaly. Až v šesté minutě byl vidět první rozruch před brankou, a to po střele Muzzina, kdy byl v prostoru před Schneiderem aktivní především Lewis. V osmé minutě měl šanci najíždějící Frattin, ale neuspěl ani s dorážkou. Schneider byl v tu dobu hodně v permanenci, ale šance domácích likvidoval. V deváté minutě byl vyloučen domácí obránce Drew Doughty. Jenže hned v úvodu nezahrozili Devils, nýbrž Kings. V oslabení zakončoval nebezpečně Lewis, Schneider byl připraven. Promptní střelu po vhazování poté zvolil Brown, ale naštěstí pro Devils šla mimo. Přesilová hra se tak hostům vůbec nepovedla. Stejnou příležitost pak měli Kings, a to ve 13. minutě po vyloučení Greenea. Sehráli ji výrazněji lépe než jejich soupeř, ale taktéž bez úspěchu. V šestnácté minutě se o bitkařskou vložku postarali Cam Janssen a Daniel Carcillo. Více ran rozdal domácí hráč, který Janssenovi srazil i helmu. V 19. minutě unikl hostující obraně Trevor Lewis, ale jeho střelu zneškodnil Schneider. Kings v celé třetině působili mnohem lépe a Devils mohli děkovat pouze svému brankáři, že neinkasovali.
Střely: 14:2

Ani druhá třetina nenabízela zprvu příliš zábavnou podívanou. Ve 26. minutě od modré nebezpečně pálil Židlický, ale Scrivens, který vychytal Devils v minulém utkání, byl připraven. Ve 28. minutě opět obráncům unikal Frattin, ale Greene ho opět podrazil a tak hrálo LA přesilovou hru, druhou v zápase za naprosto totožný faul. Ke konci přesilové hry měl na brankovišti dobrou příležitost Tanner Pearson, ale branku jen tak tak přestřelil. Početní výhodu tak Kings nevyužili a na branku se v zápase stále čekalo. Ve 34. minutě byl vyloučen Jaromír Jágr za podražení. Los Angeles tak mělo třetí početní výhodu v tomto utkání. Jenže ani přes velkou šanci Toffoliho, který zakončoval přečíslení 3 na 2, jí nevyužilo. Poté se před Scrivense probíjel Henrique, ale ani on neotevřel skóre zápasu. Na druhé straně z protiútoku minul branku Williams. Na konci třetiny měl ještě dobrou příležitost Andrei Loktionov, ale stav 0:0 byl platný i po 40 minutách hry.
Střely: 13:3

Ve 42. minutě vybojovali Kings další přesilovou hru, ale ani tu nevyužili. Skóre se otevřelo ve 46. minutě – a byli to do té doby v zápase méně aktivní Devils, kteří skórovali. Carter se obtočil okolo obránce Martineze a bekhendem překonal Scrivense! / A o minutu později dokázal domácí tým vyrovnat. V přečíslení 2 na 1 se ke střele odhodlal Anže Kopitar, Schneiderovi puk vypadl a během cesty za brankovou čáru ho dorazil do brány Justin Williams. V 50. minutě se před branku probíjel Ryan Carter ve snaze zvrátit vedení opět na stranu Ďáblů z New Jersey, ale Scrivens byl tentokráte proti. Na počátku 53. minuty fauloval v útočném pásmu Jarret Stoll a Ďáblové měli velkou příležitost zvrátit utkání ve svůj prospěch. Především ke konci přesilové hry si vytvořili Devils velké příležitosti, ale buď obránci blokující střely, anebo brankář Scrivens svůj tým uchránili. Utkání tak po 60 minutách nebylo rozhodnuto.
Střely: 5:7

Z prodloužení neuběhla ani půl minuta a už se otevírala vrátka na trestné lavici. Za držení byl vyloučen Jaromír Jágr, ale také Brown za nafilmovaný pád. Ďábel s číslem 68 na zádech s verdiktem rozhodčích rozhodně nesouhlasil a celkem po právu se rozčiloval. Na ledě bylo spoustu prostoru, hrálo se 3 na 3. Výraznější šanci měli hosté, když Eliáš hezky najel za modrou čáru a vybídl ke střele Greena, jehož pokus Scrivens vyrazil. O pár vteřin později se vydali do protiútoku Kings, ale nepřekonatelný Cory Schneider výborně zasáhl. Na kostce svítil čas 62:17, když se Jaromír Jágr vrátil z trestné lavice a hned po 13. sekundách na ledě dostal pas od Marka Židlického mezi kruhy, sjel si až před bránu, položil si Scrivense a rozhodl o dvou bodech pro Devils! Zároveň se česká legenda dotáhla v tabulce střelců na Maria Lemiuxe a v rozhodujících brankách dostihla Gordie Howa.

Los Angeles Kings 1:2 pp New Jersey Devils
 47. Williams (Kopitar, Brown) – 46. Carter (Ryder, Gionta), 63. Jágr (Židlický, Zubrus)

Střely celkově: 35:15

Kings: Scrivens – Muzzin, Doughty, Voynov, Martinez, Mitchell, Regehr – Richards, Kopitar, Williams, Carcillo, Frattin, Lewis, Brown, Stoll, Vey, Pearson, Toffoli, King
Devils: Schneider – Greene, Židlický, Harrold, Fayne, Gelinas, Larsson – Zubrus, Zajac, Jágr, Eliáš, Henrique, Ryder, Tedenby, Loktionov, Bernier, Carter, Gionta, Janssen

Adam Henrique se zachoval jako džentlmen. Fanynce, co přišla o dům, poslal podepsaný dres

Fakt, že někteří hokejisté udělají pro své fanoušky cokoliv, je znám nějakou dobu. Mezi tyto osobnosti patří také Adam Henrique, který věnoval svůj dres fanynce, jež přišla o střechu nad hlavou. Ashley krom dresu dostala také pozvánku od organizace Devils na první domácí utkání příští sezóny. Něco zlé je k něčemu i dobré.