Peklo / Reporty / Poprvé v sezoně bez gólu. Devils se v San Jose trápili

Poprvé v sezoně bez gólu. Devils se v San Jose trápili

New Jersey z tripu nepojede spokojeno. Před návratem na domácí led totiž podlehlo San Jose Sharks 0:4, poprvé v sezoně tak vyšlo úplně naprázdno.

Daleko lepší úvod si vybrali domácí hráči. Hned v první minutě začali tlakem po nahození Schlemka, ale obrana Devils odolala. Následně si New Jersey vybojovalo přesilovku, nicméně hned v jejím úvodu inkasovalo. Přečíslení dva na jednoho vzal na svá bedra Chris Tierney, jehož střelu zápěstím do víka Kinkaid chytit nemohl. Brankář Ďáblů si pak ale poradil s dobrými šancemi, které si vytvořili Marleau s Pavelskim. Žraloci prostě váleli. A znovu za to byli odměněni v sedmé minutě, kdy zůstal před brankou zcela nepokrytý Patrick Marleau, jenž dorazil puk do sítě a dal už na 2:0. Šanci vrátit se do utkání měl hostující tým krátce po polovině třetiny, ale Bennett trefil jen brankáře Jonese. Posléze byla Ďáblům nabídnuta přesilovka, jenomže v ní se tým kouče Hynese příliš trápí paradoxně měli největší šanci znovu Sharks, konkrétně Couture, Kinkaid byl připraven. V závěru úvodní dvacetiminutovky si první početní výhodu zkusilo i San Jose, ale skóre se již neměnilo.
Střely: 14:10

Druhá třetina už fanoušky Devils začala alespoň zčásti uspokojovat. Výkon hostí byl totiž o něco lepší a začaly přicházet gólové příležitosti. Ve 29. minutě byl blízko snížení Sergej Kalinin, ale brankář Martin Jones byl pozorný. Posléze se Parenteau snažil do lepší pozice nahrát Zajacovi, nicméně vracející se Joel Ward tomu zabránil. V polovině periody byla po faulu Lovejoye Sharks nabídnuta přesilová hra, kterou po pasu od Thorntona proměnil Logan Couture a bylo to již 3:0. V průběhu 34. minuty si John Hynes vyžádal timeout a svým svěřencům výrazně promluvil do duše. Krátce nato byl ale Kinkaid donucen vytáhnout fantastický zákrok lapačkou proti šanci Mikkela Bødkera. Těsně před koncem třetiny přišlo něco, co jsme u Devils postrádali již dlouhou dobu po nahození Josefsona se strhla strkanice před bránou ve snaze povzbudit spoluhráče. Jenomže gól(y) stále chyběl(y).
Střely: 15:8

V úvodu třetí třetiny dostali Devils po faulu Brauna přesilovku… Ale ta opět dopadla bez úspěchu! Na jejím konci navíc střelu od Bouchera schytal přímo do obličeje domácí Chris Tierney, který promptně zamířil do kabiny. Ve 48. minutě docílili Devils první branky, bohužel ale do špatné brány. Po parádní akci Brenta Burnse si srazil do vlastní svatyně kotouč obránce Kyle Quincey a bylo to 4:0. Krátce poté dostali Žraloci 29 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3, kterou proměnit nedovedli. Dobrou příležitost na pátou branku San Jose posléze v přečíslení dva na jednoho neproměnil Joonas Donskoi, ztroskotal totiž na Kinkaidovu betonu. Utkání dohrával DeBoerův tým v přesilovce, branka již sice nepadla, vadit mu to ale rozhodně nemuselo.
Střely: 12:8

San Jose Sharks 4:0 New Jersey Devils
2. Tierney, 7. Marleau (Pavelski, Martin), 31. Couture (Thornton, Burns), 48. Burns
Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely celkově: 41:26. Diváci: 17 286.

Tři hvězdy zápasu: 1. Martin Jones, 2. Joe Thornton, 3. Chris Tierney.

Sharks: Jones Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko Marleau, Thornton, Pavelski Donskoi, Couture, Ward Bødker, Tierney, Nieto Haley, O’Regan, Wingels.
Devils: Kinkaid – Severson, Greene (C), Lovejoy, Merrill, Quincey, Moore – Parenteau, Zajac, Bennett – Lappin, Henrique, Boucher – Smith-Pelly, Zacha, Josefson – Pietila, Fiddler, Kalinin.

Rozhodčí: Dwyer, Kozari Galloway, Heyer.

Zajímavosti
1) Útočník San Jose Daniel O’Regan si dnes odbyl svůj debut v NHL.
2) Do druhé třetiny nastoupili Devils se změnami ve formacích, Reid Boucher se přesunul do první lajny místo Bennetta. Posléze se formace měnily ob střídání. Například třetí třetinu odstartoval Pavel Zacha po boku Lappina s Boucherem.
3) Sharks na lavičce jako hlavní kouč vede Peter DeBoer, kterého si fanoušci Ďáblů pochopitelně pamatují. V roce 2012 dotáhl New Jersey až do finále Stanley Cupu, tam ale, stejně jako s Sharks v poslední sezoně, prohrál.
4) Joe Thornton si při gólu na 3:0 připsal svůj 900. bod v dresu San Jose Sharks.
5) Keith Kinkaid si připsal více zákroků než v posledním utkání v SAP Center. Tehdy jich měl 30 a ani jednou neinkasoval. Dnes měl značně více práce, na výhru to ale nestačilo.