Peklo / Reporty / Ďáblové vezou z Washingtonu dva body za výhru v prodloužení

Ďáblové vezou z Washingtonu dva body za výhru v prodloužení

Devils vyhráli ve Washingtonu v prodloužení, ačkoliv několikrát prohrávali.

New Jersey do zápasu vstoupilo aktivněji, ale nedokázalo žádnou z akcí zakončit přesně. Zbrzdilo je ovšem vyloučení Travise Zajaca v osmé minutě. Souboj druhé nejlepší přesilovky v NHL proti šestému nejlepšímu oslabení vyhrál protentokrát tým hostů. Dost tomu pomohl i brankář Martin Brodeur, který musel odolávat například dorážkám Bäckströma. V 10. minutě nahazoval na branku Orlov a před dorážejícím hráčem jen tak tak zasáhl Brodeur. V tu dobu stálo při Devils poměrně štěstí. O minutu později dostali příležitost přesilové hry i hosté – vyloučen byl Tom Wilson. A tuto příležitost využili – Marek Židlický po přihrávce od Greenea propálil Holtbyho! Dokonce se jednalo o teprve první střelu Ďáblů na bránu v tomto zápase. Do konce třetiny už se nic zajímavého nestalo a tak se šlo do šaten za stavu 0:1 z pohledu domácího Washingtonu.
Střely: 10:7

Ve 22. minutě si Devils vytvořili obrovskou šanci. Tedenby kombinoval s Bernierem, ale prvně jmenovaný sám před Holtbym neuspěl. Stejně jako Henrique o pár vteřin později. Chvíli nato opět zahrozila dvojice Tedenby-Bernier. Tentokráte zakončoval kanadský útočník, ale Holtby byl opět připraven. Ve 29. minutě se Brodeura pokusil nachytat Alexander Ovechkin, ale na zkušeného brankáře si nepřišel. O dvě minuty později už ale domácí vyrovnali. Jason Chimera se obtočil okolo branky a na druhý pokus protlačil puk za Brodeura – 1:1. Ve 33. minutě měl po střele Eliáše velkou šanci Bernier, ale obránce Carlson zabránil na poslední chvilku dorážce do prázdné branky. Dvě minuty nato se dostali Capitals do vedení – po krásné kombinaci se prosadil Mikhail Grabovski – 2:1. / A v poslední minutě druhé třetiny přidali ještě jednu branku. Z dorážky Greenovi střely se prosadil Joel Ward. Po 40 minutách tak Washington vedl o dvě branky.
Střely: 7:14

Ve třetí třetině jsme byli nejprve svědky šance Zajaca, který unikal sám ze středního pásma. Po straně byl doháněn obránci a tak musel rychle vystřelit, na což byl Braden Holtby připraven. Ve 45. minutě byl vyloučen Alexander Ovechkin a hosté tak měli velko příležitost snížit na rozdíl jediné branky. Velkou šanci měl po střele Greenea Eliáš, ale Holtby fantasticky zasáhnul. Ihned poté ale Devils vyhráli vhazování a Greene zpoza branky našel Jágra, který snížil na 3:2. Devils tak využili i svou druhou přesilovku. Vystřízlivění přišlo o tři minuty později – svůj třicátý gól v sezoně vstřelil po přihrávce Alznera mezi betony Brodeura Alexander Ovechkin – 4:2. Pro hostující celek velká škoda, jednalo se o první střelu Washingtonu v této třetině. Přesto Ďáblové zbraně nesložili – v 50. minutě našel Židlického Zajac a český obránce tak dal svou druhou branku v zápase – 4:3! Dvoubrankové vedení mohl Capitals ale vrátit Eric Fehr, jenže tentokráte se Brodeur nachytat nenechal. V 52. minutě dokázali hosté vyrovnat! Zajac vystihl rozehrávku Holtbyho a od mantinelu nahodil před branku, kde byl připravený Zubrus, jenž ztečoval puk a upravil tak na 4:4. V 56. minutě Boucher z rohu našel dobrou přihrávkou Berniera, brankář Washingtonu byl tentokrát připraven. Gól už do konce třetiny nepadl a tak zápas dospěl od prodloužení.
Střely: 5:14

Boj o důležitý bod navíc nakonec vyhráli Devils – hned v první minutě prodloužení o tom rozhodnul Andy Greene, který sklepnul přihrávku Jágra ze vzduchu.
Střely:
0:2

Washington Capitals 4:5pr. New Jersey Devils
31. Chimera (Erat, Ward), 35. Grabovski (Fehr, Brouwer), 40. Ward (Green, Erat), 49. Ovechkin (Alzner) – 12. Židlický (Greene, Jágr), 46. Jágr (Greene, Eliáš), 50. Židlický (Zajac, Zubrus), 52. Zubrus (Zajac), 61. Greene (Jágr, Eliáš)

Střely celkem: 22:37

Capitals: Holtby – Alzner, Carlson, Orlov, Green, Erskine, Oleksy – Johansson, Bäckström, Ovechkin, Fehr, Grabovski, Brouwer, Chimera, Erat, Ward, Volpatti, Beagle, Wilson
Devils: Brodeur – Greene, Fayne, Gelinas, Židlický, Volchenkov, Merrill – Zubrus, Zajac, Jágr, Tedenby, Eliáš, Bernier, Boucher, Henrique, Ryder, Sestito, Gionta, Janssen

Marcus Johansson: V klubu mu patří prvenství. Jaké?

Organizace Devils a její manažer Ray Shero překvapili v neděli v noci hokejový svět, když klub oznámil, že získal levé křídlo Marcuse Johanssona z Washingtonu Capitals. Podpis zkušeného útočníka se uskutečnil výměnou za volbu v druhém kole (dříve získané z Floridy za Marca Savarda, 10. června 2016) a volbu v třetím kole (dříve získané z Toronta jako …