Peklo / Hlavní zprávy / Devils si užili zápas plný branek

Devils si užili zápas plný branek

Ďáblové se postarali o šokující výsledek, když rozdrtili Blues 7:1. Je tak jasné, že po zápase byla v kabině výborná atmosféra.

Po utkání se na tiskové konferenci probíralo několik různých témat. Pojďme si je postupně shrnout z článku na blogu Fire & Ice.

Sněhová bouře
Poměrně nepříjemnou událostí byla sněhová bouře v New Yorku. Díky ní se na zápas nedostalo hned několik tisíc fanoušků.

V pozápasovém sumáři bylo nejprve uvedeno číslo 2000 v kolonce přítomných diváků, pak se ale číslo změnilo na 11 432. Podle těch, kteří se na zápas dostavili, bylo to první ale bližší skutečné návštěvě.

Klub se k těm, kteří měli na zápas lístek, zachoval pěkně. Pokud na utkání i přes sněhovou bouři byli, mohou si vyzvednout dva lístky na jeden ze čtyř nadcházejících zápasů. Pokud se ale dostavit nemohli, dostanou lístek jeden.

Shodou okolností měl včera 27. výročí Klub 334. Tento spolek vznikl 22.1.1987, kdy kvůli prudké sněhové bouři dorazilo na zápas s Calgary pouze 334 lidí.

Start zápasu, který Devils nakonec vyhráli 7:5, se opozdil o 106 minut, protože na čas dorazilo pouze 13 domácích hráčů.

Proti Blues na to byli hráči více připraveni, a tak ze svých domovů vyrazili o několik minut dříve. Například Damien Brunner jel z Hobokenu, ze kterého je to jinak okolo 30 minut, hodinu a půl.

“Mám na iPodu dobré písničky, takže to tak hrozné nebylo,” vzal to dobře švýcarský útočník.

Góly
Poprvé od 10.4.2002 vstřelilo New Jersey v jednom zápase 7 branek.

“Byl to skvělý zápas,” řekl dobře naladěný trenér DeBoer. “Je škoda, že to nevidělo více lidí, ale vzhledem k počasí jsem jich očekával ještě méně. Nakonec tu byla dobrá atmosféra.”

Brunner a Gelinas zaznamenali v zápase tři body, za gól a dvě asistence. Další branky přidali Fayne, Carter, Clowe, Henrique a Ryder. 13 hráčů mělo alespoň bod.

Dařilo se i v přesilovkách, tým proměnil 3 ze 4. To vše se podařilo proti třetímu týmu celé NHL.

St. Louis dokonce muselo střídat brankáře. Ve 13. mintuě odstoupil Brian Elliott, který inkasoval třikrát z 9 střel. Jeho nástupce, Jaroslav Halák, dostal čtyři góly ze 14 pokusů.

“I ty nejlepší týmy mají špatné dny,” řekl Jágr, který dal svůj 16. gól v této sezoně. “Oni ho zrovna měli. My jsme dali i šťastné góly. Brzy jsme získali vedení, což bylo klíčové.”

“Musíme v tom pokračovat,” řekl Schneider o kvalitním výkonu. “Musíme využít této dobré nálady do dalších zápasů. Protože pokud v dalším utkání padneme, nebude tento zápas znamenat tolik.”

Odrazy puku
Devils vlétli na svého soupeře hned od úvodního vhazování. Ve třetí minutě dali dvě rychlé branky (Fayne, Carter).

Blues sice v deváté minutě po trefě Steena snížili, v 11. minutě se ale trefil Jágr a bylo to opět o dvě branky. Českého útočníka trefil puk do nohy po akci Bouchera a jeho následném pasu před branku.

Jednalo se ale o naprosto regulérní gól. “Nekopl jsem do toho,” byl si jistý Jágr. “Takhle hraji vždy – směrem do branky, jako silový útočník. To je můj styl hry.”

Opravdu šťastný odraz (ve skutečnosti odrazy) měl puk po střele Gelinase. Jeho rána v 53. minutě z půlky škrtla obránce Pietrangela, spadla před Haláka a po odrazu od jeho hole až do brány.

“Byla to prostě dělovka,” smál se mladý obránce. “Ve skutečnosti jsem to ale ani moc dobře neviděl.”

Brunnerův návrat
Brunner se vrátil do sestavy po zranění a asi si nemohl vybrat lepší způsob. Dvakrát asistoval, jednou skóroval.

“Možná je to odměna za tvrdou práci,” usmál se.

“Vzhledem k okolnostem, jak dlouho chyběl, jaký měl typ zranění a tak dále, tak odehrál výborný zápas,” pochválil ho trenér DeBoer.

V zápase odehrál celkem 13 minut a 37 sekund. I díky jeho návratu mohli hrát Devils opět na 4 lajny.

“Je to obrovský rozdíl,” narážel DeBoer na to, že v předchozích zápasech hrál mnohokrát tým pouze s 11 útočníky. “Můžeme napadat. Máme více energie. Každá lajna se na tom podílela, což bylo klíčové. Naše přesilovky i oslabení byla skvělá. Dnes se nám dařilo vše.”